Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | February 15, 2019

Scroll to top

Top

Predvianočné Kinovinky

Predvianočné Kinovinky

| On 23, Dec 2011

Vianoce sú už doslova za rohom a kinopremiéry na tento týždeň vyzerajú, akoby si už distribútori dali prázdniny. Komédia vychádzajúca u nás z neznámeho seriálu, vianočný európsky film a komédia so spievajúcimi hlodavcami sú filmy, ktoré možno príliš nenadchnú, ale svojich návštevníkov si rozhodne nájdu.

Srá*či

Filmové pokračovanie úspešného anglického komediálneho seriálu The Inbetweeners poteší hlavne znalcov osudov štyroch mladíkov. Tí teraz vymieňajú školské lavice za slnečnú dovolenku, aby si užili trošku rozkoše. Bez dohľadu svojich rodičov a učiteľov to roztočia so svojím typickým humorom. Chybičkou krásy je, že pôvodný seriál nie je slovenskému divákovi príliš známy.

Veľká Británia 2011, réžia: Ben Palmer, hrajú: Simon Bird, James Buckley, Blake Harrison, Joe Thomas, Laura Haddock a ďalší.

Náš tip


Domov na Vianoce

Nórsky režisér Bent Hamer (Faktótum, O´Horten) prichádza s vianočným príbehom okorenený o jeho typický ironický humor. Mnoho poviedok, ktoré spája ústredný motív Štedrého večera, je skutočným vianočným darčekom pre milovníka európskeho filmu.

Nórsko/Švédsko/ Nemecko 2010, réžia: Bent Hamer, hrajú: Trond Fausa Aurvaag, Joachim Calmeyer, Nina Andresen Borud, Arianit Berisha, Cecile Mosli a ďalší.

http://www.csfd.cz/film/285958-domu-na-vanoce/

 

Alvin a Chipmunkovia 3

Nikto to nečakal, nikto to nechcel a predsa je to tu. Už tretie dobrodružstvo spievajúcich chipmunkov a ich dievčenských polovičiek. Tentoraz sa vydávajú na dovolenku luxusnou jachtou. Ale čo by to bol za príbeh, keby nestroskotali na opustenom ostrove? Film je určený hlavne najmladším divákom a ako obetaví rodičia si ho určite radi pretrpíte.

USA 2011, réžia: Mike Mitchell, hrajú: Jason Lee, Amy Poehler, Matthew Gray Gubler, Anna Faris, Christina Applegate a ďalší.