Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | February 15, 2019

Scroll to top

Top

Picasso aj Michelangelo vo vydavateľstve Grada (Knižné novinky)

Picasso aj Michelangelo vo vydavateľstve Grada (Knižné novinky)

| On 03, Dec 2011

V spolupráci s vydavateľstvom Grada prinášame aktuálny výber knižných noviniek. Môžete sa tešiť na novú edičnú radu z oblasti dejín umenia, pokračovanie tvorivého písania a množstvo iných zaujímavých titulov.

Tvůrčí psaní 2 (Dočekalová Markéta)

Tvůrčí psaní 2 (Dočekalová Markéta)Tvorivé písanie bezprostredne nadväzuje na prvý diel úspešnej publikácie Tvůrčí psaní pro každého. Autorka detailne rozoberá a vysvetľuje stavbu novely a krok za krokom vedie čitateľa k jej zvládnutiu. Podrobne sa venuje nielen problematike deja, ale tiež budovaniu postáv a ich charakterom, tvorbe dialógu, správnemu zvládnutiu dramatického konfliktu a mnohým ďalším aspektov tvorby drámy. Ľahko sa dotýka aj základných charakteristík rôznych žánrov, napríklad hororu, detektívnych a romantických príbehov. Teóriu podáva, podobne ako tomu bolo aj u prvého dielu publikácie, neobyčajne zrozumiteľnou a čitateľnou formou vychádzajúc pri svojom písaní z dlhoročnej praxe výučby odboru tvorivého písania. Bez preháňania je možné povedať, že učebnica takého rozsahu a hĺbky doteraz nebola v oblasti tvorivého písania v Českej republike vydaná. Publikácia je vhodná ako pre čitateľov prvého dielu, ktorí už netrpezlivo čakajú na sľúbené pokračovanie, tak aj pre kohokoľvek, kto už absolvoval nejaký základný kurz tvorivého písania. Vynikajúca je publikácia aj pre študentov vyšších odborných škôl zameraných na tvorivé písanie a publicistiku. Spolu s prvým dielom tvorí publikácia jeden z najkomplexnejších kurzov tvorivého písania, ktorý kedy bol v Českej republike knižne vydaný. V kombinácii s prvým dielom je tak publikácia vhodná aj pre úplných začiatočníkov.

17×24 cm | 208 strán | 978-80-247-2091-3 | Katalóg. č. knihy: 5328

Picasso (Spence David)

Picasso (Spence David)Kniha novej edičnej rady z oblasti dejín umenia vám prináša ucelený a aktuálny pohľad na život a tvorbu Pabla Picassa (1881-1973), svetoznámeho španielskeho maliara a sochára, jedného z najvýznamnejších umelcov 20. storočia. Jeho obraz Avignonskej slečny je označovaný za vôbec prvé kubistické dielo, ktorého novátorstvo spočíva v priestorovej koncepcii – predmet nie je zobrazovaný len z jedného uhla, ale z mnohých uhlov súčasne. Picassovu tvorbu v neskorších obdobiach ovplyvnili aj ďalšie umelecké štýly – surrealizmus a klasicizmus.

20×30 cm | 32 strán | 978-80-247-3548-1 | Katalóg. č. knihy: 9152

Michelangelo (Spence David)

Michelangelo (Spence David)Kniha z novej edičnej rady z oblasti dejín umenia vám prináša ucelený a aktuálny pohľad na život a tvorbu Michelangela Buonarrotiho (1475-1564), jedného z najvýznamnejších predstaviteľov talianskej renesancie. Tento všestranný umelec je autorom geniálnych sôch, plastík, malieb, architektonických návrhov aj sonetov. Publikácia vás zoznámi s okolnosťami vzniku jeho najznámejších diel v kontexte ďalších renesančných umelcov, pomôže vám tiež pochopiť jeho dielo a odkaz, ktorý zanechal budúcim generáciám. Podrobne sa zoznámite s výzdobou Sixtínskej kaplnky vo Vatikáne a s neprekonateľnými sochami, napr. sochou Dávida a s Pietou.

20×30 cm | 32 strán | 978-80-247-3551-1 | Katalóg. č. knihy: 9155

Rostlina jako symbol v čínské a japonské kultuře (Hrdličková Věna, Trnka Aleš)

Rostlina jako symbol v čínské a japonské kultuře (Hrdličková Věna, Trnka Aleš)Cieľom tejto celofarebnej a u nás celkom ojedinelej publikácie je priblížiť spôsob videnia a vnímania rastlín typický pre obyvateľov Číny a Japonska. Z veľkého množstva rastlín, obdarených symbolickým poslaním, vybrali autori tie, ktoré sa pestujú aj u nás. Sú to bambus, borovica, slivka, chryzantéma, pivonka, lotos, broskyňa, sakura, javor, vŕba, orchidea, kosatec a magnólia. V trinástich kapitolách sprevádzaných ilustráciami je každá rastlina predstavená v širšom kultúrnom kontexte, zahŕňajúcom jej úlohu v živote Číňanov a Japoncov, využitie v literatúre, výtvarnom umení aj ako dekorácie na predmetoch každodennej potreby či v kulinárstve a medicíne a v neposlednom rade v záhradnej tvorbe. Kniha je určená čitateľom, ktorí sa zaujímajú o kultúru a tradície Japonska a Číny, i záhradným architektom, ktorí hľadajú v týchto exotických krajinách inšpiráciu.

23×21 cm | 156 strán | 978-80-247-1985-6 | Katalóg. č. knihy: 61011

Drátované šperky III (Hátleová Karla)

Drátované šperky III (Hátleová Karla)Táto kniha sa zameriava na menej tradičné spôsoby výroby šperkov. Jej snahou je dodať všetkým odvahu k vytváraniu nielen drôtovaných, ale aj tepaných, žíhaných a spájkovaných šperkov a to všetko v domácich podmienkach s bežne dostupnými materiálmi a pomôckami. Všetkým, ktorí sa zaujímajú nielen o tvorenie, ale aj o ezoteriku, urobí kniha radosť hneď dvakrát. Obsahuje totiž aj charakteristiky slnečných znamení, rozdelenie polodrahokamov podľa zverokruhu a ich vplyv na človeka a taktiež popisy k výrobe šperkov pre jednotlivé znamenia. BODY: netradičné techniky použitia polodrahokamov šperky podľa zverokruhu.

17×24 cm | 112 strán | 978-80-247-2637-3 | Katalóg. č. knihy: 6373

Jak si vybudovat fantastickou paměť (Stenger Christiane)

Jak si vybudovat fantastickou paměť (Stenger Christiane)Poďte sa učiť od expertky na tréning pamäti, ktorá je niekoľkonásobnou juniorskou majsterkou sveta pre memoatletiku (Youth World Memory Championships). Autorka v knihe prezrádza tajomstvá, vďaka ktorým vytrénovala svoju pamäť na fenomenálnu úroveň. Jasne vysvetľuje, ako jej systém pracuje, ponúka zaujímavé praktické cvičenia a tiež testy, z ktorých ľahko spoznáte, ako sa postupne zlepšujete. Naučí vás nielen to, ako si možno lepšie zapamätať fakty a súvislosti, alebo ako sa môžete ľahšie učiť cudzie jazyky, ale vysvetlí vám tiež, prečo je tréning pamäti niečo viac, než len memorovanie nekonečných čísel a aká významná úloha v tomto smere patrí zmyslovým skúsenostiam či fantázií a kreativite! Vďaka trénovaniu činností mozgu zaznamenáte pokrok aj v ďalších oblastiach svojho života, obmedzíte stres, zväčšíte svoje intelektuálne schopnosti, kreativitu a sebadôveru. S touto knižkou pre vás bude trénovanie pamäti jednoduché a zábavné.

17×24 cm | 192 strán | 978-80-247-3776-8 | Katalóg. č. knihy: 3873

Umění vyjednávat a přesvědčit v obtížných situacích (Schranner Matthias)

Umění vyjednávat a přesvědčit v obtížných situacích (Schranner Matthias)Všetci denne vyjednávame o rôznych záležitostiach, či už so zákazníkmi, obchodnými partnermi, alebo doma, v rodine. Mnohé vyjednávania pritom z viacerých dôvodov neprebiehajú hladko, zvlášť keď druhá strana odmieta spolupracovať a dosiahnuť uspokojivé dohody. Čelíme potom agresívnemu či neférovému rokovaniu, sme v strese a nedokážeme nájsť východisko zo situácie. Táto ojedinelá kniha je plná špeciálnych stratégií a taktík, ktoré vás pripravia na vyjednávanie práve v týchto zložitých prípadoch. Radcom vám bude uznávaný autor, ktorý trénuje manažérov pre náročné vyjednávania a úspešne pracoval ako vyjednávač pre políciu.

17×24 cm | 208 strán | 978-80-247-3609-9 | Katalóg. č. knihy: 3765

Jak prokouknout kolegy i obchodní partnery (Navarro Joe, Poynter Toni Sciarra)

Jak prokouknout kolegy i obchodní partnery (Navarro Joe, Poynter Toni Sciarra)Ako spoznať, čo si vaši spolupracovníci či klienti naozaj myslia, čo cítia alebo zamýšľajú urobiť? Ako skvele zapôsobiť na ostatných ľudí, vyžarovať dôveru, autoritu a empatiu a zanechať dobrý dojem? Autor bestselleru Ako prekuknúť druhých ľudí, bývalý agent FBI a firemný poradca v oblasti neverbálnej komunikácie, vám vo svojej novej knihe ukáže, ako porozumieť neverbálnej komunikácii a majstrovsky ju využívať v pracovnom živote – pri rokovaniach s kolegami, šéfmi, zákazníkmi či obchodnými partnermi, pri poradách, prijímacích pohovoroch, prezentáciách, obchodných obedoch a v mnohých ďalších situáciách. Text plný príkladov z profesionálnej autorovej praxe sprevádza viac než štyridsať modelových ilustrácií.

17×24 cm | 208 strán | 978-80-247-3894-9 | Katalóg. č. knihy: 3877