Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | February 15, 2019

Scroll to top

Top

Novembrový DVD nárez (DVD novinky)

Novembrový DVD nárez (DVD novinky)

| On 30, Nov 2011

Možno ste si všimli, možno nie, že za mesiac november sme ani raz neuverejnili rubriku DVD novinky. Za oneskorenie sa ospravedlňujeme, ale nezúfajte. Máme pre vás pripravený článok, ktorý sumarizuje celý mesiac november a ešte aj trošku viac.

V peřině (05.11.2011)

V peřině Nový český rozprávkový muzikál plný českej hereckej elity je určený hlavne pre menších. Dej poukazuje na dobré alebo zlé dobrodružstvá, ktoré prežívame každú noc v teple našej periny. Za pomoci špeciálnych efektov, na ktoré nie sme v našich končinách príliš navyknutí, ožíva krásny snový svet. Bohužiaľ, starším ročníkom pri sledovaní hrozí obrovská nuda a nepochopenie.

Česko 2011, réžia: F.A.Brabec, hrajú: Lucie Bílá, Karel Roden, Bolek Polívka, Amélie Pokorná, Eliška Balzerová a ďalší.

Smrť v Šanghaji (09.11.2011)

Smrť v Šanghaji Tuzemskou distribúciou takmer rok prehliadaný špionážny krimi-thriller nás privádza do exotického Šanghaja počas druhej svetovej vojny. Stret tajných služieb USA a Japonska v tomto prostredí spojila tajomná vražda amerického dôstojníka. O skvelý filmový zážitok sa postarajú nielen filmové hviezdy z Ázie.

USA/Čína 2010, réžia: Mikael Håfström, hrajú: John Cussack, Li-Gong, Yun-Fat Chow, David Morse, Ken Watanabe a ďalší.

Útok na vežiak (09.11.2011)

Útok na vežiakKeď sa pouličný gang mladistvých stretne v londýnskom gete s “ultrabrutálnym sajrajtom” z vesmíru, fanúšikovia béčkových filmov vedia, že majú o zábavu postarané. Keď ešte pridám, že túto nenápadnú, zato extrémne zábavnú snímku majú na svedomí producenti kultových filmov ako Shaun of the Dead a Scott Pilgrim vs. the World, tak je to jasná voľba na príjemný večer.

Veľká Británia/Francúzsko 2011, réžia: Joe Cornish, hrajú: John Boyega, Jodie Whittaker, Nick Frost, Paige Meade, Alex Esmail a ďalší.

Harry Potter a Dary smrti – 2. (11.11.2011)

Harry Potter a Dary smrti - 2. Finále ságy o najznámejšom kúzelníkovi aký sa kedy objavil v našich obývačkách by nemalo chýbať žiadnemu fanúšikovi. Boj medzi dobrom a zlom končí a víťaz môže byť len jeden.

Veľká Británia/USA 2011, réžia: David Yates, hrajú: Daniel Radcliffe, Emma Watson, Rupert Grint, Maggie Smith, Alan Rickman a ďalší.

Autá 2 (16.11.2011)

Autá 2 Obľúbení hrdinovia Blesk McQueen a jeho verný spoločník Matter sa vracajú v novom dobrodružstve. Zatiaľ čo predchádzajúca časť sa niesla v morálnom duchu, tak táto sľubuje strhujúce tempo, neustále naháňačky, akciu a špionážne hry. To všetko je doplnené typickým pixarovským humorom.

USA 2011, réžia: John Lasseter, Brad Lewis

Cigán (16.11.2011)

Cigán Dráma ikonického slovenského režiséra Martina Šulíka nás privádza do života rómskej komunity. Mladý Adam musí po smrti svojho otca rýchlo dospieť a starať sa o rodinu. Lenže vo svete, kde existujú iné zákonitosti a bez výraznej opory sa jeho život rozpadáva ako domček z karát. Pre fanúšikov slovenskej kinematografie povinná jazda.

Slovensko/Česko 2011, réžia: Marti Šulík, hrajú: Ján Mižigár, Miroslav Gulyas, Attila Mokos, Ivan Mirga, Jakub Čonka a ďalší.

http://www.youtube.com/watch?v=LwfRnPCe5Do

Barbar Conan (21.11.2011)

Barbar Conan“Nadupaný” barbar z Cimmerie sa vracia v novom, modernom šate. Jason Momoa (momentálne ospevovaný za úlohu Khala Drogu vo výbornom novom seriáli Game of Thrones) ako Conan zachraňuje národy Hyborie pre krutým zlom. Krvavé dobrodružstvo plné svalov, mečov a sandálov môže začať.

USA 2011, réžia: Marcus Nispel, hrajú: Jason Momoa, Stephen Lang, Rachel Nichols, Ron Perlman, Rose McGowan a ďalší.

http://www.youtube.com/watch?v=S8NsEg2JFnU

Captain America: Prvý Avenger (23.11.2011)

Captain America: Prvý Avenger Internet sa nám plní trailermi na novú tímovú komiksovku The Avengers a rozhodne by bolo dobré poznať, ako to všetko začalo. Počas druhej svetovej vojny robili obidve strany vedecké pokusy na ľuďoch. Z jedného takéhoto výskumu povstal neohrozený Captain America, ktorý započal éru superhrdinov. Jeho začiatky a boj s úhlavným nepriateľom menom Red Skull si môžete vychutnať v tomto kúsku nabitom trikmi a akciou.

USA 2011, réžia: Joe Johnston. hrajú: Chris Evans, Hugo Weaving, Tommy Lee Jones, Stanley Tucci, Toby Jones a ďalší.

http://www.youtube.com/watch?v=jrFQp0uZruM

Pán Popper a jeho tučniaci (23.11.2011)

Pán Poper a jeho tučniaci Chladivá komédia s excelentným komikom Jimom Carreym a bandou tučniakov je dokonalá rodinná zábava. Moralitka plná vtipných momentov rozosmeje hlavne tých menej náročných, ale vtipy a výkon hlavného protagonistu dokážu baviť aj najväčšieho cynika.

USA 2011, réžia: Mark Waters, hrajú: Jim Carrey, Carla Gugino, Angela Lansbury, Clark Gregg, Jeffrey Tambor a ďalší.

Pán Bobor (05.12.2011)

Pán BoborA teraz kúsok, na ktorý sa môžete ešte len tešiť. Walter Black je muž trpiaci depresiami. Jeho život sa dostáva do katastrofických obrátok, keď sa ocitne na ulici. Vtedy nájde bábku bobra, vďaka ktorej dokáže komunikovať so svetom. Z Waltera sa za výdatnej pomoci jeho nového kamaráta stáva opäť ten muž ktorým bol, no len do chvíle, kým jeho myseľ nezačne splývať s bobrovou. Netradičná komediálno-psychologická dráma je pod režijnou taktovkou známej herečky Jodie Foster.

USA 2011, réžia: Jodie Foster, hrajú: Mel Gibson, Jodie Foster, Anton Yelchin, Michell Ang, Jennfer Lawrence a ďalší.