Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | January 19, 2019

Scroll to top

Top

She Keeps Bees + The Ills v KC Dunaj

| On 26, Nov 2011

SHE KEEPS BEES + THE ILLS

14. DECEMBER 2011

KC DUNAJ, BRATISLAVA

 

“Hlučné, drsné, intenzívne, ale aj atmosferické” – to sú slová často asociované s newyorským duom She Keeps Bees. Experimentovanie s množstvom zvukov stmeluje pravdivý a nespútaný songwriting speváčky a gitaristky Jessiky Laberee. S pomocou bubeníka Andyho LaPlanta tvoria výnimočnú zmes meniacich sa rytmov, temných bluesových riffov a melódií. V stredu 14. decembra zahrajú spoločne s The Ills v KC Dunaj.

 

SHE KEEPS BEES (USA)

 

She Keeps Bees vznikli v roku 2006. Odvtedy vydali dva albumy a niekoľko épečiek. Žijú v Brooklyne a zbierajú úspech všade, kde sa vyskytnú. A majú úžasný talent chŕliť citlivé a zároveň surové a priame pesničky.

Pri tvorbe ich najnovšieho albumu Dig On (2011), s ktorým sú momentálne na európskom turné, sa rozhodli opustiť vyčerpávajúcu atmosféru rušného New Yorku a presťahovali sa do zrubu v Catskill Mountains. Výsledkom je viac intímna, no stále energická nahrávka, na ktorej svoj obnažený gitarový sound posunuli do nových rozmerov bez toho, aby ubudlo zo sýtosti celkového zvuku.

Vo svetových médiách (Guardian, New York Times, Observer, NME…) majú výborné recenzie ako na albumy, tak aj na živé koncerty. Kritici ich nazývajú White Stripes v opačnom garde. Neodškriepiteľný je aj vplyv Patti Smith a rannej tvorby PJ Harvey. Napriek lichotivým prirovnaniam však She Keeps Bees zostávajú originálnymi. Presvedčiť sa o tom môžete už v stredu 14. decembra v kultúrnom centre Dunaj v Bratislave.

http://shekeepsbees.com/

http://www.facebook.com/pages/She-Keeps-Bees/269844502645

http://soundcloud.com/shekeepsbees

http://www.youtube.com/results?search_query=she+keeps+bees&aq=f

THE ILLS (SK)

 

Bratislavskí The Ills hrajú niečo medzi zasneným shoegazeom a melodickým post-rockom. Sú povestní vynikajúcimi živými koncertami, na ktorých dokážu vytvoriť atmosféru, ktorá poslucháča/účastníka/či concert-goera absolutne pohltí. Vydali dve epéčká a jeden album. V súčastnosti hrávajú aj nové songy, ktoré sa snáď objavia na ďalšom albume. The Ills odohrali množstvo koncertov na Slovensku, v Česku, Nemecku a Rakúsku, stihli si taktiež zahrať na festivale Wilsonic či Creepee Teepee. V KC Dunaj budú hrať prvýkrát. Určite sa je na čo tešiť!

 

http://theillsmusic.tumblr.com

http://facebook.com/theills

http://soundcloud.com/the-ills

http://ills.bandcamp.com

 

Čas pred, medzi a po koncertoch vám svojimi setmi spríjemnia DJs minois.miel a dformd.

Tešíme sa na vás!

Line up:

20:00 – vstup

21:00 – The Ills

22:30 – She Keeps Bees

…….. – minois.miel & dformd