Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | February 24, 2019

Scroll to top

Top

Digitálny súmrak bohov v 3D (Kino novinky)

Digitálny súmrak bohov v 3D (Kino novinky)

| On 26, Nov 2011

Tento týždeň to máme v kinách príjemne rôznorodé. Vianoce sú síce až o mesiac, ale už teraz sa môžeme zabaviť pri vianočnej rozprávke, ďalej si môžeme pozrieť očami neurotika ako vyzerá láska a život, dokumentaristicky načrieme do obrovskej hĺbky a vychutnáme si dlho očakávanú historickú akčnú jazdu.

Arthur zachráni Vianoce

Síce je ešte trošku času na Vianoce, to však nebráni filmovým tvorcom, aby už teraz na nás vypúšťali vianočné dobrodružstvá. V tomto animovanom snímku sa dozvieme, ako funguje zásielkový expres militaristickej rodiny Clauseovcov. Keď jeden darček nenájde svojho adresáta, najneschopnejší člen rodiny Arthur sa rozhodne tento darček doručiť a zachrániť tak česť svojej rodiny.

Veľká Británia/USA 2011, réžia: Sarah Smith.

Polnoc v Paríži

Svojský režisér a scenárista Woody Allen (Sólokapor, Vicki Christina Barcelona) opätovne opúšťa milovaný Manhattan a vydáva sa do Paríža. Na príbehu zamilovaného páru poukazuje nielen na krásy Paríža, ale aj lásky a života ako takého. Milovníci Allenovej tvorby sa rozhodne nebudú nudiť.

USA/Španielsko 2011, režisér: Woody Allen, hrajú: Owen Wilson, Rachel McAdams, Marion Cotillard, Adrien Brody, Michael Sheen a ďalší.

Trou de fer: Železná diera

Najobávanejší z najobávanejších, najobtiažnejší z najobtiažnejších. Aj tak by sa dal označiť kaňon Trou de fer, po slovensky Železná diera. Miesto nachádzajúce sa na ostrove Reunion v Indickom oceáne je prvýkrát dôkladne zdokumentované pohľadom jedným z najlepších svetových dokumentaristov, Slovákom Pavlom Barabášom (Neznáma Antarktída, Ticho nad oblakmi).

Slovensko, 2011, réžia: Pavol Barabáš

http://www.youtube.com/watch?v=aV4DKbVvKDE

Náš tip

Vojna bohov 3D

Najporovnávanejší film s akčným kúskom 300 sa dostáva do kín. Dizajnérsky dokonalý režisér Tarsem Singh (Cela, Pád) vymieňa sny a fantáziu za mytologické Grécko. Už prešlo veľa rokov odkedy bohovia porazili Titanov a uväznili ich v hore Tartaros. Teraz sa zlý kráľ Hyperion rozhodol podriadiť si celé ľudstvo a oslobodiť Titanov. Podľa prastarého zákona sa bohovia nemôžu miešať do záležitostí ľudí, lenže…

USA, 2011, réžia: Tarsem Singh, hrajú: Henry Cavill, Mickey Rourke, Freida Pinto, Stephen Dorff, Corey Sevier a ďalší.