Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | October 15, 2018

Scroll to top

Top

BURIAL HEX v Bratislave

| On 26, Nov 2011

29.11.2011 o ôsmej hodine sa v bratislavskom klube U Očka uskutoční výnimočný koncert. Predstaví sa vám americký projekt Burial Hex, podporený o pražské zoskupenie Stor a domácich …lesom. Večer zakončí svojim dídžejským setom Or.Lock.

Clay Ruby (aka Burial Hex) sa čím ďalej tým viac vzďaľuje jasnej kategorizácii. Sakrálna kompozícia s hlukovými erupciami a chladný pulz minimalistického diska s trýznivým vokálom, aký počujete skôr v black metale, sa navzájom preplietajú s udivujúcou samozrejmosťou. Okrem toho sa stal ikonou witch housového mláďaťa a aktuálny album Book Of Delusion vychádza aj s remixami od Mater Suspiria Vision alebo Dream Boat. Rodák z Wisconsinu  pôvodne vzišiel z americkej noisovej scény a má spoločné nahrávky s takými menami ako Zola Jesus alebo Kinit Her. Claya Rubyho je však možné poznať aj z mnohých hosťovaní  napr. v Sylvester Anfang, Jex Thoth, The Second Family Band alebo Journey To Ixtlan. Tiež je aktívny aj v remixovaní. (naposledy vydarené remixy Phallus Dei spolu s Bohren & Der Club Of Gore, Der Blutharsch a ďalšími) a spoluvlastní label Brave Mysteries.

Stor predstavuje akronym pre duo hudobných manipulátorov Guldura a Vermin, ktorí sa spoločne snažia o zvukové preniknutie mimo pravdivo bežnej reality. V ich tvorbe sa premietajú vplyvy od klasického industriálu cez hlukovú katarziu k dark ambientu až po black metal/dronnom načuchnuté  plochy prerušené noisovými erupciami.

…LESOM je projekt, ktorý má na svedomí slovenská odnož Hlukovej Sekce, menovite: Noise Mortanna, Drén a 900piesek. Čaká vás pravý a nefalšovaný zamatový harsh noise hraný s citom a sústredením, čo môže vyvolávať občasný, aj keď celkom povrchný, dojem ambientu. Pripravte sa na
veľké množstvo šrotu a plechu, ale v hambe neostanú ani tradičné nástroje ako fúkacia harmonika, zvonček, takmerklavír, alebo gitara.

Lepšiu bodku za takýmto večerom ako levanduľou prevoňanú diskotéku pre všetky víly a škriatkov od selektora s vyberaným vkusom OR.LOCK-a by  ste hľadali len ťažko.

BURIAL HEX (USA)
blackened ambient power electronics
http://burialhex.bandcamp.com/
http://soundcloud.com/burial-hex
http://www.bravemysteries.com/
http://www.myspace.com/burialhex

STOR (CZ)
death ambient/industrial/power electronics
http://bandzone.cz/stor

…LESOM (SK)
noise/ambient/industrial/power electronics
http://lesom.ic.cz/
http://www.hlukove.mysteria.cz
OR.LOCK (SK)
tam strasha step/horror disco/crack’n'roll/dekle/new weird transylvania!
http://www.mixcloud.com/silverhorn/

29.11.2011 20:00

Bratislava – U Očka

http://www.uocka.sk/