Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | February 15, 2019

Scroll to top

Top

Rocky z ocele (Kino novinky)

Rocky z ocele (Kino novinky)

| On 18, Nov 2011

Na sviatok 17. novembra sa k nám veľa filmových noviniek do kín nedostalo. No aj tak si je z čoho vyberať. Či už pôjde o romancu s príjemným hereckým obsadením, o akčný blockbuster s nádychom morálneho posolstva, alebo o polovicu zavŕšenia upírskej ságy, nechávame samozrejme na vás.

Moja krásna učiteľka

V réžií Toma Hanksa sa k nám dostáva film o prostom Larrym Crowneovi. V tejto ťažkej dobe prichádza o prácu kvôli nedosiahnutiu vysokoškolského vzdelania. Keďže nikdy nie je neskoro na vzdelanie, ide študovať komunikáciu na miestnu vysokú školu. V jeho pomaly už zruinovanom živote sa objaví svetlý bod v podobe krásnej učiteľky. Už sme sa raz presvedčili, že herecké duo Tom Hanks a Julia Roberts vie potiahnuť film (Súkromná vojna pána Wilsona), a preto sme zvedaví, ako im sadnú tieto úlohy.

USA 2011, réžia: Tom Hanks, hrajú: Tom Hanks, Julia Roberts, Nia Vardalos, Wilmer Valderrama, Pam Grier a ďalší.

Náš tip

Real Steel: Oceľová päsť

Najnovší počin režiséra Shawna Levyho (Dvanásť do tucta, Noc v múzeu) je rozhodne dosť odlišný od jeho predchádzajúcich projektov. Akčný blockbuster plný špeciálnych trikov, búchania železa, parádneho pesničkového soundtracku a nejakého toho morálneho poučenia o vzťahu otca so synom sa zapáči malým i veľkým. Potešujúca je aj skutočnosť, že Shawn sa vyhýbal trápnym vtipom a radšej nechal prúdiť hlášky hlavných protagonistov. Pre dievčatá len dodám, že Hugh Jackman (Austrália, X-MEN Origins: Wolverine) sa ukáže bez trička.

USA 2011, réžia: Shawn Levy, hrajú: Hugh Jackman, Evangeline Lilly, Dakota Goyo, Kevin Durand, Hope Davis, Karl Yune a ďalší.

 

Twilight sága: Úsvit – 1.časť

Pre niekoho splnenie sna, pre iných stelesnenie tej najhoršej nočnej mory. Tak ako tak, Twilight sága sa úspešne dobojovala do svojho finále. Poslednú časť s názvom Úsvit tvorcovia pre istotu rozdelili na dve časti (aby sa mohli ujačané tínedžerky hrnúť so svojím vreckovým na dopozeranie modly). Takže ak ovládate, ako sa po mene volá trblietajúci upír a polonahý vlkodlak, je tento film určite pre vás.

USA 2011, réžia: Bill Condon, hrajú: Kristen Stewart, Robert Pattinson, Taylor Lautner, Dakota Fanning, Peter Facinelli a ďalší.

http://www.youtube.com/watch?v=Q_LFBBG-V-o