Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | December 10, 2018

Scroll to top

Top

S marihuanou… (Kino novinky)

S marihuanou… (Kino novinky)

| On 14, Nov 2011

Tento týždeň je v kinách opäť veľa premiér a my vám pomôžeme si medzi nimi vybrať. Ale konečné rozhodnutie, či pôjdete nakoniec na 3D dokument, sviežu zlodejskú komédiu, skutočný príbeh o marihuanovom kráľovi, tuctovú romantickú komédiu, alebo na akčný film pre deti, je len a len na vás. Samozrejme, nevylučujeme, že sa dá pozrieť všetko.

Jaskyňa zabudnutých snov

Významný nemecký režisér (Temný úsvit, Zlý poliš) nás sprevádza úchvatným dokumentárnym 3D filmom. V prvej polovici deväťdesiatych rokov archeológ Chauvet objavil jaskynný komplex, ktorý skrýval neuveriteľné kultúrne bohatstvo. V tejto jaskyni sa totiž nachádzajú nástenné maľby, ktoré sú raz tak staré ako ktorékoľvek iné. Kvôli dôležitosti objavu a krehkosti jaskyne je prístup verejnosti zakázaný. Werner Herzog je prvý a zatiaľ aj posledný filmár, ktorý dostal povolenie v jaskyni natáčať, a tak môže preniesť kúzla a taje jaskyne i nám, divákom.

Kanada/USA/Nemecko/Francúzsko 2010, réžia: Werner Herzog, hrajú: Werner Herzog.

Majstrovský plán

Najnovší film Bretta Ratnera (trilógia Rušná hodina), ktorý vsádza hlavne na spojenie akcie a humoru, dáva tentoraz viac priestoru tomu humoru. Partička hotelového personálu sa rozhodne pomstiť/okradnúť jedného zákazníka, ktorý si tu odpykáva domáca väzenie. Plno komediálnych hviezd v jednom filme je práve tým, čo ťahá film dopredu a už teraz sa hovorí o comebacku Eddieho Murpyho, ktorý sa v poslednej dobe okrem Shreka nemá veľmi čím pýšiť.

USA 2011, réžia: Brett Ratner, hrajú: Ben Stiller, Eddi Murphy, Matthew Broderick, Casey Affleck, Alan Alda a ďalší.

Náš tip

Mr. Nice

Nový britský film je inšpirovaný skutočnými udalosťami. Howard Marks bol jedným z najväčších pašerákov marihuany do Británie. Vďaka svojej nadpriemernej inteligencii a charizme dokázal dlho unikať polícii a rôznym úradom. Jeho život, dokonale stvárnený Rhysom Ifansom (Piráti na vlnách, Pán Nikto), je plný humoru, akcie a dramatických situácií, ktoré si môžete vychutnať i vy.

Veľká Británia 2010, réžia: Bernard Rose, hrajú: Rhys Ifans, Chloë Sevigny, David Thewlis, Elsa Pataky, Crispsin Glover a ďalší.

Nechápem, ako to dokáže

Máme tu opäť raz ďalšiu tuctovú romantickú komédiu s veľmi dobrým mužským hereckým obsadením. To sú zrejme všetky klady, ktoré ponúka tento film. Matka, manželka a vorkoholička v jednej osobe v ňom bojuje so životom a novým nápadníkom. Filmom Nechápem, ako to dokáže by ste svoje prvé alebo druhé rande so svojou novo nájdenou polovičkou však nemuseli pokaziť.

USA 2011, réžia: Douglas McGrath, hrajú: Sarah Jessica Parker, Greg Kinear, Pierce Brosnan, Kelsey Grammer, Christina Hendricks.

Spy Kids 4D: Stroj času

Režisér Robert Rodriguez (Sin City, Machete) je známy svojou vášňou pre krvavé béčka. Nuž i on má svoje dni a sem-tam si odskočí, aby natočil nejaký ten film určený detskému publiku. Už je to štvrtýkrát, čo sa vraciame do sveta Spy Kids a aj napriek negatívnym recenziám sa domnievam, že ak na to skočíte do kina so svojou ratolesťou, budete najobľúbenejším oteckom. Veď trailer hovorí za všetko. A aby som nezabudol, 4D znamená Aroma Scope, čiže som zvedavý, ako sa s tým slovenské kiná popasujú.

USA 2011, réžia: Rober Rodriguez, hrajú: Jessica Alba, Joel McHale, Rowan Blanchard, Mason Cook, Alexa Vega.