Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | February 15, 2019

Scroll to top

Top

Noisecut dokončuje nový album (Nové hudobné videoklipy)

Noisecut dokončuje nový album (Nové hudobné videoklipy)

| On 10, Nov 2011

Po dlhšom čase opäť prinášame kvalitné videoklipy z celého sveta a tiež z našej malej krajiny, kde tak často nevznikajú. Noisecut pripravujú nový album a prezentujú ho aj v novom videu. Nie sú však jediní, ktorí chystajú ďalšiu platňu. Čoskoro vydajú pokračovanie úspešného Brother aj The Black Keys. Okrem toho nové klipy Modeselektor a Thom Yorke, Jessica 6 a Antony Hegarty, Arctic Monkeys, Real Estate či Tom Waits. Na záver niečo staršie, no o to kvalitnejšie.

Noisecut – Jazda (20. 10. 2011)

Slováci Noisecut do(t)várajú nový, v poradí už štvrtý album pod názvom Háj a Lov, ktorý vyjde 1. decembra pod hlavičkou Slnko records. Potencionálnych kupcov či „zlodejov“ ich nového albumu sa snažia uloviť na videoklip ku skladbe Jazda. Vo videoklipe si zahrá okrem speváčky Noisecut Bety Majerníkovej aj rešpektovaný rapper Lyrik. Ak ste zvedaví, ako tento nekonvečný duet dopadol, pozrite si video a spravte si vlastný názor.

The Black Keys – Lonely Boy (25. 10. 2011)

Minulý rok dokázala blues-rocková dvojica The Black Keys nahrať skvelý album a k tomu natočiť niekoľko famóznych videí. S odstupom času ich možno považovať za jedny z najlepších, ak budeme hodnotiť klipy od jedného interpreta. V týchto dňoch plánujú vydanie nového počinu a pripravili choreografický kúsok, ktorý by aj Thom Yorke mohol závidieť.

Modeselektor feat. Thom Yorke – Shipwreck (26. 10. 2011)

Keď už spomíname frontmana skupiny Radiohead, treba dodať, že je často oslovovaný k rôznym spoluprácam. Z podobných sedení potom vznikajú zaujímavé piesne. Ak pozývateľ, podobne ako Modeselektor, pochopí hodnotu stvoreného diela a pridá ďalší rozmer (videoklip), hneď sa to poslucháčom lepšie zaryje do pamäti. Presne ako Shipwreck.

Jessica 6 feat. Antony Hegarty – Prisoner of Love (27. 10. 2011)

Brooklynská disko-formácia Jessica 6 má na konte čerstvý debut a do boja s konkurenciou prišla so skladbou Prisoner of Love, kde hosťuje Antony Hegarty – kapelník skupiny Antony and the Johnsons. Popočúvajte si, čo vzniklo z netradičnej spolupráce.

Arctic Monkeys – Evil Twin (27. 10. 2011)

O Arctic Monkeys sa zvykne hovoriť ako o kapele, ktorá zotrela hranice medzi alternatívnou scénou a stredným prúdom, ktorý znie z komerčných rádií. U nás ich síce nezapočujete z Expresu alebo Európy 2, avšak Slovensko nie je ideálna krajina na prezentáciu ohľadom hudobného priemyslu, ktorý je tu tak silne polarizovaný. Každopádne, anglická úderka s vydaním nového albumu tento rok dokázala, že nepatrí do starého železa.

Real Estate – Its Real (3. 11. 2011)

Real Estate je pätica indie-rockerov a nie realitných maklérov, ako by mohol názov naznačovať. Vydali v poradí druhý album a pokračujú v skladaní príjemných „easy-listening“ piesní, pri ktorých sa ľahko pristihnete, ako si podupkávate nohou.

Tom Waits – Satisfied (7. 11. 2011)

Kto by nepoznal Tom Waitsa. Spevák, skladateľ a herec sa rozhodol pre pauzu od filmu, zavrel sa do štúdia a výsledkom je album Bad as Me. V súčasnosti boduje v amerických rebríčkoch na popredných priečkach napriek tomu, že ide o pomerne retro-znejúci počin. Samozrejme, nie je to nič zlé, priam naopak. V dnešných dňoch to predstavuje niečo svieže, živú vodu do hudobnej scény.

Dark Gamballe – Zhasínám (12. 10. 2011)

Videoklip Zhasínám nie je síce žiadna horúca novinka, ale je dosť možné, že ste ho (rovnako ako ja) v čase jeho zrodenia prehliadli. Obísť toto video vzhľadom na jeho umelecké kvality by však bolo hriechom. Autorom je výtvarník Jiří Miškeřík, ktorý už v minulosti so skupinou spolupracoval. Svojim štetcom a farbami sa pokúša vizualizovať text i hudbu tejto temnej tvrdo-rockovej balady a výsledok je veľmi pôsobivý. Mimochodom, skladba Zhasínám pochádza z  albumu Pochyby, ktorý vydali Dark Gamballe minulý rok.