Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | February 24, 2019

Scroll to top

Top

Starý známy Tintin (Kino novinky)

Starý známy Tintin (Kino novinky)

| On 04, Nov 2011

Nová česká komédia, filozofický film, animovaný blockbuster, nemecká nezvyčajná romanca a nie príliš podarený akčný sci-fi film. To sú náznaky toho, na čo sa môžete odteraz tešiť do kina. Bližšie informácie nájdete v pokračovaní článku alebo priamo v kine.

Perfect Days

Nový film Alice Nellis (Tajnosti, Mamas and Papas) v hlavnej úlohe s herečkou Ivanou Chýlkovou (Gympl, Taková normálni rodinka) je určený prevažne strednej generácií. To však nevylučuje, že sa nebude baviť i tá mladšia. Keď Erika dosiahne štyridsiatku, uvedomí si, že v jej živote chýba dieťa. Odvtedy začne robiť všetko pre to, aby otehotnela so schopným adeptom. Klasická česká komédia od výnimočnej českej režisérky.

Česko 2011, réžia: Alice Nellis, hrajú: Ivana Chýlková, Zuzana Kronerová, Vojtěch Kotek, Ondřej Sokol, Zuzana Bydžovksá a ďalší.

Strom života

Najočakávanejší film roka vôbec má na svedomí Terrence Malick (Tenká červená čiara, Nový svet), ktorého filmy sa vyznačujú meditatívnym tempom a krásnymi zábermi. Inak tomu v podstate nebude ani teraz a skrz život Jack O´Briena si pozrieme, ako sa vo filme dá vyjadriť pocta životu, prírode, či svetu. Nemainstreamový kúsok podávaný širokým masám môže byť v kine novou skúsenosťou.

USA 2011, réžia: Terrence Malick, hrajú: Brad Pitt, Sean Penn, Jessica Chastain, Kari Matchett, Fiona Shaw a ďalší.

Náš tip

Tintinove dobrodružstvá

Vďaka filmárom, ktorí skvelo ovládajú rozprávanie príbehu a dokonalo si rozumejú s najnovšími technologickými vymoženosťami (Steven Spielberg a Peter Jackson), prichádza na plátna kín neohrozený belgický reportér – Tintin. Komiksový hrdina, ktorého si najlepšie pamätáme z kresleného seriálu zo začiatku deväťdesiatych rokov sa vo svojom filmovom dobrodružstve rozhodne zistiť tajomstvo dávno potopenej lode s názvom Jednorožec. Samozrejme, nebudú chýbať ani ďalšie známe postavy, ako verný pes Snowy, kapitán Haddock, či nezabudnuteľné detektívne duo Thomson a Thompson.

USA/Nový Zéland 2011, réžia: Steven Spielberg.

http://www.youtube.com/watch?v=73DVT1jm2ew

 

Tri

Nová romantická komédia svojského režiséra Toma Tykwera (Parfém: Príbeh vraha, International) sa nesie v znamení názvu filmu. Netradičný ľúbostný trojuholník je zdrojom mnohých vtipných, ale i dramatických situácií, pri ktorých Tykwer necháva naplno popustiť uzdu svojej vycibrenej umeleckej časti. Tykwer je jeden z mála filmárov, ktorého filmy nesú znaky čistého filmového umenia a pritom sa stretávajú s obrovským diváckym úspechom. Či to bude platiť aj v tomto prípade, necháme na vás.

Nemecko 2011, réžia: Tom Tykwer, hrajú: Sophie Rois, Sebastian Schipper, Devid Striesow, Angela Winkler, Annedore Kleist a ďalší.

Vymedzený čas

Režisér filmu Andrew Niccol (Simone, Obchodník so smrťou) sľubuje divákovi akčné kaskadérske kúsky, bitky a naháňačky v autách. Večná škoda, že ostal len pri sľuboch. V slušnom nápade, kde v ľudskej spoločnosti nefungujú peniaze, ale čas ako platidlo, nás necháva trpieť pomalým dejom a nezmyselnými dialógmi. Za spomenutie snáď stojí len herecké obsadenie, ktoré buď nedostalo veľa priestoru, alebo nemá čo hrať. Tým, ktorí preferujú dialógy a romantiku ako nutnú časť akčného filmu, vrelo doporučujeme tento film.

USA 2011, réžia: Andrew Niccol, hrajú: Justin Timberlake, Amanda Seyfried, Olivia Wilde, Cilian Murphy, John Galecki a ďalší.