Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | September 22, 2018

Scroll to top

Top

Coldplay aj Beyoncé majú nové klipy (Nové hudobné videoklipy)

Coldplay aj Beyoncé majú nové klipy (Nové hudobné videoklipy)

| On 27, Okt 2011

Október sa rozbehol celkom pochvalne a vidieť, že prichádzajú klipy, ktoré by chceli ašpirovať na umiestnenie v rebríčku najlepších hudobných videí roka 2011. Prinášame vám poctivú zmes nielen rôznych žánrov z viacerých kútov sveta, ale tiež rozdielne tvorených klipov. Doma vyrobený film môže mať kvality veľkorozpočtovej snímky, len treba nájsť ten správny nápad. Našťastie sa to stále darí.

fiN – The Artisan (1. 9. 2011)

The Artisan je debutovým videoklipom mladých anglických indie rockerov fiN. Chalani vsadili na heslo v jednoduchosti je krása, a tak ich môžeme vidieť pri práci (a zábave) v nahrávacom štúdiu. Nápad to možno nie je originálny, ale napriek tomu funguje. Sála z nich pozitívna energia, úprimnosť a autenticita okamihu. Veľký podiel na príjemnom pocite z videoklipu má nesporne aj samotná pieseň, ktorá začína veľmi komorne a decentne, no postupne naberá na živelnosti a dynamike.

Mastodon – Curl Of The Burl (20. 9. 2011)

Mastodonti nedávno vydali nový album The Hunter a dať obraz sa rozhodli skladbe Curl of the Burl. Koncept videa vymyslel bubeník Brann Dailor a réžie sa chopil Robert Schober. Kto pozná Mastodon, asi nebude veľmi prekvapený jeho uletenosťou. Klip kombinuje to najlepšie z nízkorozpočtových hororových snímkov a absurdnú „stoner“ komédiu. Tento šialený psycho-trip neodporúčajú štyria z piatich psychiatrov, ten piaty ho už videl.

Wild Flag – Electric Band (11. 10. 2011)

Americká ženská indie super-skupina Wild Flag prichádza s ďalším videoklipom, tiež podobne ladeným ako predchádzajúci. Tentokrát bude menej násilia a na konci pointa, ktorú by ste nečakali.

Oneohtrix Point Never – Replica (11. 10. 2011)

Za čudáckym názvom projektu Oneohtrix Point Never sa skrýva Daniel Lopatin. Za pár týždňov by mal vyjsť nový album, ktorý ponesie rovnaký názov ako videoklip, teda Replica. Klip si robil sám Daniel, pričom ako podklad využil sekvencie z kultovej „ruskej disneyovky“ No počkaj zajac! Kombinácia je to vskutku podivuhodná. Danielov psychedelický drone/ambient sa veľmi nehodí ako „soundtrack“ k detskej animovanej rozprávke. Veľmi originálny nápad, ktorý však ocení len málokto.

Cage The Elephant – Aberdeen (12. 10. 2011)

Video Aberdeen je novým singlom z aktuálneho albumu Američanov Cage The Elephant – Thank You, Happy Birthday. Klip hudobne i vizuálne trocha pripomína garážový rock deväťdesiatych rokov. Hlinené animované postavičky rozohrávajú neveľmi veselý príbeh o netvorovi-outsiderovi, ktorý sa snaží nájsť si v „ľudskom svete“ priateľov a svoje miesto. Ak poznáte napr. King Konga či Frankensteina, tak už asi tušíte, že príbeh nebude mať happy end.

Beyoncé – Love On Top (16. 10. 2011)

Beyoncé nám v najnovšom videu ponúka retro zážitok. Chce vzdať hold skupinám, ktorých klipy rada pozerávala v mladosti (New Edition, The Jackson 5, Temptations). Klasická scenéria, miestnosť s tanečníkmi a uprostred nich tancuje a spieva interpret. Avšak nie je to úplná kópia. Presvedčte sa sami.

M83 – Midnight City (17. 10. 2011)

V posledných dňoch znie všade pieseň Midnight City od partičky M83, ktorá nedávno vydala veľmi dobrý dvojalbum Hurry Up We’re Dreaming. Klip sleduje skupinu detí, ktoré dokážu všeličo.

Coldplay – Paradise (19. 10. 2011)

V týchto dňoch sa na svetlo sveta dostáva novinka britských miláčikov Coldplay pod zvláštnym názvom Mylo Xyloto. Pozrite si, akú majú predstavu raja.