Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | October 20, 2018

Scroll to top

Top

Gašparkove šibalstvá alebo erotic dobrodružstvá Bob De Nira

| On 25, Okt 2011

Bratislava, Randal Club. – Jedinečné bábkové divadlo pre dospelého diváka uvádza Gašparkove šibalstvá alebo erotic dobrodružstvá Bob De Nira. Nesmrteľného dobrodruha, zvodcu aj pokušiteľa mnohých tvárí Gašparka u našich českých susedov poznajú pod menom Kašpárek, v Taliansku zas Pulcinella, v Anglicku Mr. Punch, Don Cristobal mu hovoria v Španielsku, Petruška v Rusku a Karagöz v Turecku.

Svetoznámy bábkový hrdina prichádza vo svojej živelnej neotesanej podobe aj na Slovensko. Veľký Európan Gašparko, svojrázna postavička nielen bábkového divadla zosobňuje v esenciálnej forme odpradávna všetky zlé ľudské vlastnosti a už celé stáročia spája ľudí všetkých národov aj vyznaní hlavne svojím politicky nekorektným humorom a sexistickou satirou. Gašparkove šibalstvá alebo erotic dobrodružstvá Bob De Nira je dobrodružná, erotická, bábková komédia, ktorá bola nominovaná na cenu Grand Prix festivalu Nová Dráma/New drama 2011 a získala cenu bratislavského diváka z rúk starostu mesta Bratislava Milana Ftáčnika.

Na predstavení Dezorzovho lútkového divadla sa Artblog už zúčastnil a v recenzii vtedy zazneli slová: “smrť tradičného bábkového divadla v priamom prenose.” Čo sa ale nehodnotilo ako negatívum…

Hrajú: Alexander Maďar a Majo Mitaš. Hudba: Johny Guitar. Výtvarná spolupráca: Miloš Gašparec. Scénografia: Von Dubravay. Dramaturgia: Aladár Hrča. Réžia: Gejza Dezorz.

RANDAL CLUB (YMCA, Bratislava), 3. 11. 2011, 20:00 hod.

Vstupné: 5 eur.

Rezervácie: pr@dezolutky.com

Gašparkove šibalstvá

Zdroj: pr@dezolutky.com