Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | September 22, 2018

Scroll to top

Top

Animovaný film Kamene získal 1. cenu na festivale v Taliansku

| On 25, Okt 2011

Bratislava, 24.10.2011

Animovaný film Kamene režisérky Kataríny Kerekesovej získal v sobotu 22.10.2011 na medzinárodnom filmovom festivale Fano International Film Festival v Taliansku 1. cenu v medzinárodnej súťaži.

Fano International Film Festival sa zameriava na krátkometrážnu a stredometrážnu audiovizuálnu tvorbu. Od roku 1989 podporuje rozvoj a šírenie diel začínajúcich autorov. Preto každoročne pozýva mladých režisérov, ako aj snímky, ktoré zaujali publikum na prestížnych medzinárodných podujatiach. Medzi ne patrí hudobný film Kamene. Doposiaľ bol uvedený napríklad na najväčších festivaloch krátkych filmov v Clermont Ferrand, Annecy alebo Guanajuato International Film Festival, vďaka ktorému bude premietnutý v ďalších kinách Mexika. Prvú cenu získal aj na Damascus International Film Festival v Sýrii.

Snímka Kamene je melodramatickým príbehom ženy, ktorá prichádza za mužom do kameňolomu, kde robí desať chlapov. Podobajú sa na kamene, čo každodenne presúvajú v mechanickom rytme práce. Žena tento rytmus naruší a do chladného priestoru svojou túžbou po dieťati  vnesie cit a ľudskosť. Čoskoro však pochopí, že to nie je miesto pre život…

Slovenská režisérka, animátorka a producentka Katarína Kerekesová v súčasnosti pripravuje večerníčkový animovaný seriál Mimi a Líza, s ktorým ako prvá zo Slovenska bola v septembri vybratá na prestížne Cartoon Forum. Aj vďaka tomu získala možnosť minulý týždeň od ‎18. – 21. októbra prezentovať projekt na ďalšom významnom koprodukčnom podujatí Cinekid v Amsterdame, kde sa dostala medzi úzky výber 13 projektov.

Ocenený film Kamene bude v novembri premietnutý vo Francúzsku na 26. ročníku Brest Short Film Festival a na festivale Cinessonne, v Chorvátsku na Vox Feminae Film Festival a v Estónsku na Animated Dreams Animation Festival.

 

Viac informácií:

- o filme Kamene: http://www.foolmoonfilm.com/?pid=film-stones

- o Fano International Film Festival: http://www.fanofilmfestival.it/?page_id=6

- Cinekid Professionals’ co-production market: http://www.cinekid.nl/markets

 

Zdroj: Mária Hejtmánková Lampertová, Fool Moon