Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | February 24, 2019

Scroll to top

Top

Spevavé šarvátky (DVD novinky)

Spevavé šarvátky (DVD novinky)

| On 24, Okt 2011

V tejto rubrike si predstavíme päť filmov, ktoré sa oplatí pozrieť na DVD v nasledujúcich dvoch týždňoch. Počas nich si zaspievame s tínedžerským seriálom, dozvieme sa, ako to vlastne bolo s dedinkou Lidice, zabavíme sa na novej drsnej komédii z fantasy prostredia, pozrieme si jeden skutočný príbeh a vychutnáme si megalomanský blockbuster plný kovu, plechu a ďalšieho železa.

Glee (26.10.2011)

GleePrvá séria najúspešnejšieho tínedžerského seriálu súčasnosti sa dostáva na sedem DVD s plnou plejádou bonusov. Dej sa točí okolo neúspešného spevácko-tanečného súboru Glee Club. Vedenie klubu je na zaplakanie a ani osadenstvo nie je práve výkvetom školy. Učiteľ Will Schuester, bývala hviezda tohto klubu, sa rozhodol navrátiť zašlú slávu, ktorá bola kedysi legendárna. Jeho entuziazmus a nové tváre by mali tomu dopomôcť. Telocvikárka Sue Sylvestrová, ktorá vedie miestne roztlieskavačky je rozhodnutá zničiť tento súbor vstávajúci z prachu, aby nezatienil práve ten jej.

USA 2009, réžia: Ryan Murphy a ďalší, hrajú: Jayma Mays, Dianna Argon, Jane Lynch, Matthew Morrison, Cory Monteith a ďalší.

Lidice (26.10.2011)

LidiceVojnový veľkofilm zobrazuje jednu z najväčších tragédií, ktorá sa stala počas druhej svetovej vojny v Česku. K vyobrazeniu udalosti, ktorá skončila vymazaním dedinky Lidice z mapy, sa pristupuje neobyčajným, ľudským prístupom. Prostredníctvom rôznych medziľudských vzťahov sa dozvedáme, čo stálo na začiatku tejto tragédie. Všetko za účasti popredných českých a slovenských hercov. Kúsok zaujme filmového fanúšika, ktorý má chuť si pozrieť aj nejaký ten dobrý a silný film, ktorý v ňom niečo zanechá. Znalec historických faktov by sa nemal cítiť podvedený či oklamaný historickými nepresnosťami. Recenzia aj u nás.

Česko/Polsko 2011, réžia: Petr Nikolaev, hrajú: Karel Roden, Zuzana Fialová, Roman Luknár, Milan Kňažko, Ondřej Novák a ďalší.

Princ a Pruďas (26.10.2011)

Princ a PruďasPrinc Fabious patrí k najväčším hrdinom kráľovstva, čo sa o jeho bratovi nedá povedať. Princ Thadeous je ten najväčší lenivec, akého ste kedy mohli uvidieť. Možno to chcel osud, náhoda alebo len skrátka hlúposť, aby sa obaja bratia vydali na veľkú a nebezpečnú výpravu. Fabiousovu snúbenicu uniesol zlý čarodejník Leezar a je len na nich, aby ju zachránili. Rozprávkový motív, ktorý ste vyrozumeli z krátkeho načrtnutia príbehu je len kostrou a nedoporučujeme projekciu deťom. V skutočnosti ide o originálnu komédiu s prvkami absurdného humoru, v ktorom si svoje miesto našli časté vulgarizmy, sexistické a miestami až nechutné vtipy. Rozosmiatie hrozí aj najväčším cynikom!

USA 2011, réžia: David Gordon Green, hrajú: James Franco, Danny R. McBride, Natalie Portman, Zooey Deschanel, Justin Theroux a ďalší.

V lepšej spoločnosti (28.10.2011)

V lepšej spoločnostiPomaly plynúci príbeh s prvkami kriminálky vychádza zo skutočných udalostí. Bohatý a šarmantný David je šťastne zamilovaný do prostej Kate, ktorá zrovna nezodpovedá požiadavkám Davidovho otca. Aj napriek tomu sa David rozhodne vziať si ju. To, čo sa Kate z úvodu zdalo ako splnenie sna, sa náhle mení na nočnú moru. Môžu za to nielen časté hádky, ale aj fakt, že z Davida sa stáva čudák a násilník. Mnoho otázok sa však vynára v momente, keď Kate záhadne zmizne. Hviezda Ryan Goslling začína čím ďalej tým viac žiariť a aj toto je jeden z filmov, ktorý nám ukáže prečo je tomu tak.

USA 2010, réžia: Andrew Jarecki, hrajú: Ryan Goslling, Kirsten Dunst, Frank Langella, Kristen Wiig, Philip Baker Hall a ďalší.

Transformers 3 (02.11.2011)

Transformers 3Temná strana Mesiaca obsahuje viac tajomstiev, ako sme si doposiaľ mysleli. Keď posádka Apolla 11 objavila tajomné kovové časti, spravilo sa všetko pre to, aby tento nález ostal utajený. Udržiavať toto tajomstvo sa darilo až doteraz. Spomínaný kov sú totiž Decepticoni, ktorí už po tretí raz útočia na planétu Zem v megalomanskom blockbusteri. Vzdorovať im budú opäť Autoboti a mladík Sam, ktorý je už zocelený účasťou na neustálych šarvátkach týchto dvoch nezmieriteľných frakcií. Ak ste si vychutnávali predchádzajúce dve časti, tak inak to nebude ani teraz.

USA 2011, réžia: Michael Bay, hrajú: Shia LeBeouf, Josh Duhamel, John Turtorro, Rosie Huntigton-Whiteley, Kevin Dunn a ďalší.

http://www.youtube.com/watch?v=_kSTMdOnQms