Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | February 24, 2019

Scroll to top

Top

Jana Eyrová sa vracia do kín (Kino novinky)

Jana Eyrová sa vracia do kín (Kino novinky)

| On 21, Okt 2011

Pripravili sme pre vás (našich čitateľov) novú rubriku, ktorá sa bude zameriavať na filmové novinky v kinách a snažiť sa priniesť aspoň základné informácie a prehľad. Určite sa každému stalo, že videl v kine trailer na film a povedal si, že to musí byť super, išiel a nebolo. Pokúsime sa priblížiť pozadie jednotlivých noviniek, teda režiséra, aké má za sebou úspechy/neúspechy, ktorých hercov si vybral a pre koho je určený.

Jana Eyrová (Jane Eyre)

Filmových adaptácií slávneho románu anglickej spisovateľky Charlotte Brönteovej vzniklo za posledných desaťročí viac než pol tucta. Z radov čitateľov však vždy bolo počuť nevôľu voči nedobrému či nepresnému spracovaniu, prípadne celkové nepochopenie diela. Mladý režisér Cary Fukunaga (Sin Nombre) to vzal ako výzvu a do hlavných rolí obsadil hviezdy, ako Mia Wasikowska, Michael Fassbender, Jamie Bell alebo Judi Dench. Podľa ohlasov zo zahraničia sa máme na čo tešiť.

Nákaza (Contagion)

Už dlho nebol v kinách katastrofický film a už dlho žiadny dobrý. Uznávaný režisér série Dannyho jedenástka Steven Soderbergh si vzal ako predlohu klasický koniec sveta spôsobený smrtiacou nákazou. V hlavných úlohách sa predstavia Matt Damon, Marion Cotillard, Gwyneth Paltrow, Kate Winslet, Jude Law alebo Laurence Fishburne. Milovníci tohto žánru si určite prídu na svoje. Ešte by som rád upozornil na výbornú reklamnú kampaň, ktorá filmu predchádzala.

Paranormal Activity 3

Nízkonákladový horor s roztraseným obrazom natočený na domácu kameru. Aj takto by sa dali nazvať snímky Paranormal Activity. Prvý diel mal atmosféru a v kinách slušne bodoval. Druhému dielu čosi chýbalo a nebolo to celkom ono. Teraz tu máme tretí s novými režisérmi, takže sa nechajme prekvapiť.

Traja mušketieri (The Three Musketeers)

Režisér Paul W. S. Anderson natáča jeden akčný sci-fi film za druhým a zdá sa, že v prestávkach nemá veľa času premýšľať nad tým, ako jeho predošlé snímky dopadli a čo by mohol zlepšiť. Opäť sa do kín dostávajú Traja mušketieri. Tentokrát však nejdú zachrániť len rodné Francúzsko, ale rovno celý svet.

Vše pro dobro světa a Nošovic

Po „klamlivom“ Českom sne nám Vít Klusák a Filip Remunda predstavili minulý rok „presvedčivý“ Český mier. V strižni však ani po mieri neostalo ticho. Klusák, tentokrát bez Remundu, opäť pripravil zaujímavú „podívanú“ o českom poli, na ktorom rastú kórejské autá. Viac si môžete prečítať v našej recenzii.