Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | February 15, 2019

Scroll to top

Top

Koncert džezovej princeznej z Pešti – Veronika Harcsa v Bratislave

| On 19, Okt 2011

Bratislava. -  22. októbra 2011 vystúpi maďarská džezová princezná Veronika Harcsa. Bývalá speváčka skupiny Erik Sumo Band sa v Bratislave predstaví na komornom koncerte v krásnych priestoroch kníhkupectva Alexis na Košickej ul.

Veronika Harcsa vyštudovala Lisztovu hudobnú akadémiu. Svoju prvú vlastnú jazzovú kapelu založila v roku 2005. Na debutovom albume “Speak Low” sa predstavila ako jedinečná interprétka jazzových štandardov. Album zaznamenal veľký úspech v Japonsku, na niekoľko týždňov sa ocitol v prvej desiatke hitparády Tower Records.

Druhý album “You Don’t Know It’s You” z roku 2008 bol už autorský – obsahuje vlastné piesne Veroniky Harcsa. Popri pokračujúcom úspechu v Japonsku sa ním speváčka presadila aj doma. V Maďarsku sa z neho stal platinový jazz album, získal aj prestížne ocenenie Maďarský jazzový album roka.

Veronika vystupuje na festivaloch a kluboch po celom svete. Často je pozývaná k účasti v renomovaných projektoch, napríklad pravidelne spolupracuje s talianskym producentom Nicolom Contem. Tretím albumom „Red Baggage“ potvrdila úspechy v Maďarsku aj v Japonsku. Jej koncerty sú neopakovateľným zážitkom nielen pre džezových fanúšikov.

Veronika Harcsa

- – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – - – -

Veronika Harcsa + Bálint Gyemant

22. október 2011, 20:00

Alexis Kníhkupectvo & café

Vstupné 10 € / študenti 6 €

Zdroj: Dasa Dubravova