Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | February 15, 2019

Scroll to top

Top

Výber videoklipov za september

Výber videoklipov za september

| On 15, Okt 2011

Už sa definitívne preberáme z letného spánku, preto ponúkame zhrnutie videoklipov za posledné obdobie. Do výberu sme zaradili hlavne zaujímavé a počúvateľné klipy, či už metalovejšieho rázu, ale aj mnohé iné od synthpopu, cez rock, elektro a niečo z domácej tvorby. Tiež sa dozviete, kto vydal nový album a kto sa ešte len chystá, alebo prečo je pre interpreta dobré, keď ho nominujú na Mercury Music Prize.

The Unkindness Of Ravens – Virus (31. 8.)

Nemecké elektro duo The Unkindness Of Ravens sa po čase opäť hlási o slovo. Pod hlavičkou vydavateľstva Sonic Fire Records im 3. októbra vyšiel nový obojstranný singel Virus / Viper. K skladbe Virus pripravili zaujímavé video, v ktorom vystupujú nie veľmi priateľsky sa tváriace „havranie tanečnice“, čo priam dokonale ilustruje názov projektu.

Neon Indian – Polish Girl (12. 9.)

Pri počúvaní tvorby Neon Indian sa človeku v mysli vynárajú slová ako synth-pop, chillwave, noise-pop alebo indie-pop. Štvorica z Texasu vie presne, čo chce a svedčí o tom aj nedávno vydaný druhý album Era Extraña. Pozrite a vypočute si “farebný klip” a pochopíte.

Cut Copy – Blink And You’ll Miss A Revolution (12. 9.)

Prednedávnom sa úspešne podarilo sfilmovať prequel k filmu Planéta Opíc. Austrálska elektro-popová formácia Cut Copy natočila vtipné “pokračovanie” spomínanej snímky. V krátkom videu je viac počítačových trikov, než by ste si mysleli.

Anna Calvi – Suzanne and I (13. 9.)

Ďalší klip Anna Calvi je opäť štylizovaný v rovnakom formáte ako predošlé, t.j. znázorňuje interpretku ako drsnú ženu s veľkou gitarou a mocným hlasom. Pritom sa o nej povráva, že je to nežné žieňa. Okrem aktuálneho klipu sa môže pochváliť titulom nominantky Mercury Prize. Síce nomináciu nepremenila, no ako reklama to určite pomohlo.

Good Fancy – Kométa (16. 9.)

Nováčik na domácej hudobnej scéne – slovenská skupina Good Fancy, ktorá vyhrala titul Skokan roka na Slávikovi 2010 a len nedávno vydala svoj rovnomenný debutový album, prichádza s novým klipom. Krátke video je ku skladbe Kométa a nesie výrazný rukopis režiséra Jarisa. Ide o stop motion. Natáčalo sa na fotoaparát a mnoho vecí vznikalo priamo na pľaci. Výsledok je veľmi zaujímavý, veď posúďte sami.

Warpaint – Billie Holiday (19. 9.)

Skladba Billie Holiday pochádza z debutového EP ženskej rockovej kapely Warpaint, ktorá pred rokom vydala debutový album The Fool. Pieseň nahrali v novom prevedení a len veľmi ťažko zostane poslucháč pri jednom počúvaní.

EMA – Marked (19. 9.)

V poslednej dobe to vyzerá akoby “retro“ bolo nové futúrum. Nič proti, veď mnohí z nás tie časy nezažili a vizuálne to nevyzerá zle. Podobne zmýšľa aj mladá americká speváčka Erika M. Anderson a na klip je radosť pozerať.

The Devin Townsend Project – Juular (22. 9.)

Devin Townsend, kanadský hudobník, skladateľ a producent zverejnil nový videoklip. Skladba Juular pochádza z albumu Deconstruction. Režisér klipu David Brodsky, ktorý spolupracoval s The Black Dahlia Murder či As I Lay Dying, obsadil do hlavnej úlohy samotného Townsenda. Ten sa aktuálne pripravuje na koncertné turné na podporu svojej novinky Deconstruction, ktoré sa dočká i DVD záznamu.

Björk –Moon (23. 9.)

Étericky „vyšinutá“ Björk natočila nové video k skladbe Moon, ktoré sama spolurežírovala. Je to ďalší klip z jej nedávno vydanej platne Biophilia. V klipe je oblečená do strunného nástroja, a ako trefne poznamenal server Pitchfork, „hrá si so sebou“.

Opeth – The Devil’s Orchard (26. 9.)

Nový videoklip švédskych progresívnych rock-metalistov Opeth prináša pestrú zmes vizuálnych imaginácii. Základ tvoria zábery akoby vystrihnuté z nejakého starého hororu od Daria Argenta v kombinácii s animovanými, takmer komiksovými sekvenciami. Atmosféru skladby výborne dotvárajú aj psychedelické surrreálne grafické prvky. Názov videa je veľmi výstižný – Devil´s Orchard (Diablov sad).

Korn – Get Up (feat. Skrillex) (27. 9.)

Korn, pionieri žánru nu-metal plánujú začiatkom decembra vydať nový album The Path Of Totality. Živé video Get Up napovedá, akým smerom sa bude nová tvorba Korn uberať. Skladba je výsledkom spolupráce Korn s dubstepovým DJ-om a producentom Skrillexom.

Zola Jesus – Vessel (4. 10.)

Nový videoklip má aj mladučká, ešte len 22-ročná speváčka a skladateľka ruského pôvodu Zola Jesus. Jej tvorba oslovuje predovšetkým fanúšikov tzv. novej gothickej vlny. Na konte má zatiaľ niekoľko EP a tri regulárne albumy. Videosingel Vessel je ukážkou z jej horúcej novinky, albumu Conatus. Natáčal sa v púšti v Novom Mexiku pod režisérskou taktovkou Jacqueline Castel. Dôležitým prameňom inšpirácie pre hudbu i vizuálne stvárnenie skladby boli sureálne sny Zoly Jesus.