Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | February 22, 2019

Scroll to top

Top

Nevinné mená (DVD novinky)

Nevinné mená (DVD novinky)

| On 11, Okt 2011

V tejto rubrike si predstavíme päť filmov, ktoré sa oplatí pozrieť na DVD v nasledujúcich dvoch týždňoch. Počas nich si užijeme nový akčný film, zabavíme sa s návštevou z vesmíru, pozrieme si skutočný príbeh, zistíme, či sa dokážeme baviť na krvavom snímku a čo sa skrýva pod pojmom nevinnosť.

Hanna (12.10.2011)

HannaNový akčný hit má nezvyčajného hlavného protagonistu. Hanna, mladá tínedžerka, je dokonale vycvičený zabijak. Tvár jej prepožičala mladučká a výzorovo veľmi nevinná Saoirse Ronan (dievčatko z Jacksonovho The Lovely Bones), ktorá vo filme pôsobí ako Bourneova dcéra. Po ťažkom výcviku, ktorý vedie jej otec vo fínskej divočine, sa odoberá na svoju prvú vraždiacu misiu. Ako to už býva, na bojisku je vždy ťažšie ako na cvičisku a aj dokonalá Hanna sa dostane do problémov. Veľkým plusom pre film ako celok je rozhodne soundtrack od The Chemical Brothers.

USA / Veľká Británia / Nemecko 2011, réžia: Joe Wright, hrajú: Saoirse Ronan, Eric Bana, Cate Blanchett, Olivia Williams, Tom Hollander a ďalší.

Paul (12.10.2011)

PaulKomické duo z Anglicka, Simon Pegg a Nick Frost, prichádza so zavŕšením svojej „farebnej“ trilógie. Prvá časť, Shaun of the Dead, sa niesla v červenej farbe, ďalej prišla zbesilá akčná komédia Hot Fuzz, ktorá predstavovala modrú farbu. Paul predstavuje zelenú farbu, a to už naznačuje, že pôjde o „sajrajt z vesmíru“. Graeme a Clive, dvaja anglickí „nerdi“, sa vydali na cestu po USA, ktorej náplňou má byť spoznávanie miest, kde sa údajne objavilo UFO. Na jednom z takýchto miest nájdu ukecaného mimozemšťana Paula, ktorý má v pätách tajných agentov.

USA/Veľká Británia 2011, réžia: Greg Mottola, hrajú: Simon Pegg, Nick Frost, Jason Batemen, Bill Hader, Sigourney Weaver a ďalší.

Fighter (17.10.2011)

FighterBoxerská dráma, o ktorej kvalite svedčí i niekoľko Oscarov, je skutočným príbehom o boxerovi „Írovi“ Mickeym Wardovi. Ten sa snaží dostať na vrchol za pomoci svojho staršieho brata, ktorý mu je kvôli svojej večnej zdrogovanosti skôr na príťaž ako na osoh. Keď sa jeho brat dostane do väzenia, začína sa pre Mickeyho nová éra v profesijnom aj súkromnom živote. Pod vedením nového trénera sa pomaličky dostáva na svoj vysnívaný vrchol. Keď sa jeho brat dostane z väzenia, je len na Mickeym, ako s ním bude vychádzať. Psychologická rodinná dráma zo športového prostredia je sympatická najmä kvôli hereckému obsadeniu. Kompletnú recenziu na tento film môžete nájsť i na našich stránkach.

USA 2011, réžia: David O. Russell, hrajú: Mark Wahlberg, Christian Bale, Amy Adams, Melissa Leo, Jack McGee a ďalší.

http://www.youtube.com/watch?v=PaD065pfzPk&feature=player_embedded

Machete (19.10.2011)

MacheteNaštvali nesprávneho Mexikánca! Po úspechu obskúrneho projektu Grindhouse uplynul už nejaký ten rok. Nič to však nemení na fakte, že vrátil hororovým fanúšikom chuť pozerať nelogické, no extrémne zábavné a brutálne béčka. Z fake traileru Machete sa stal skutočný film spájajúci všetky prvky, ktoré tento pokleslý žáner má mať. Príbeh o pomste, kde sa nezadržateľný stroj na zabíjanie púšťa do všetkých, ktorí mu niekedy chceli ublížiť. Všetko je podfarbené komickým násilím, hustými hláškami a krivkami krásnych žien. Recenziu nájdete aj u nás.

USA 2010, réžia: Robert Rodriguez, Ethan Maniquis, hrajú: Danny Trejo, Steven Seagal, Robert De Niro, Jessica Alba, Michelle Rodriguez a další.

Nevinnost (19.10.2011)

NevinnostNajnovší film českého tvorcu Jána Hřebejka sleduje osudy uznávaného lekára. Ten zo dňa na deň príde o všetko, čo za celý svoj život dosiahol a vybudoval. Jediná veta ho dostáva do väzenia, kde sa musí popasovať so svojím novým osudom. Nevinnosť – to je vec, ktorú musí dokázať a za ktorú je vlastne aj vo väzení. Rodinná dráma s rôznymi žánrovými presahmi v rukách českého režiséra. Pre niekoho nočná mora, pre iných vyhľadávaná filmová zábava. Každopádne, tento film si zaslúži pozornosť.

Česko 2011, réžia: Ján Hřebejk, hrajú: Ondřej Vetchý, Aňa Geislerová, Luděk Munzar, Zita Morávková, Hynek Čermák a ďalší.