Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | January 21, 2019

Scroll to top

Top

Elevate Tour Stop v KC Dunaj

| On 04, Okt 2011

Bratislava, KC Dunaj. – Vo štvrtok 6. októbra sa v KC Dunaj zastaví Elevate, rakúsky festival súčasnej hudby, umenia a politického diskurzu. Séria „putovných“ party Elevate Tour Stop, ktorá predstavuje rakúskych hudobníkov a samotný festival, privezie do Bratislavy exportnú kvalitu – jeden live projekt a dvoch mladých dídžejov.

Live vystúpi Zanshin, zatiaľ známejší ako polovica viedenského house/techno dua Ogris Debris. Vo svojom sólo projekte sa pohybuje v temnejších vodách tanečnej hudby, inšpirovaný súčasným zvukom dubstepu a minulosťou elektroniky. Jeho debutové EP „The Humdrum Conundrum“ je plné zvukových obrazov, ktoré vytvára pomocou terénnych nahrávok, plôch syntetizátorov, polámaných rytmov a spevu. Koncom októbra mu vyjde na Affine records (viedenskom labeli, cez ktorý pustil zopár hitov do sveta aj Dorian Concept) debutový album „Rain Are In Clouds“. Promo text k albumu, ktorý si môžete v ukážkach vypočuť už teraz, nešetrí prirovnaniami k zásadným obdobiam histórie (nielen) tanečnej hudby: “Pletie na ňom čarovný koberec z precíznych aranžmánov, ovplyvnený UK elektrom, divokým jazz-funkom 70. rokov, alebo eklektizmom post-roku 90. rokov. Brainfuckdisko v najlepšom!”

Dorast klubovej scény v Grazi bude reprezentovať dvojica doze so selekciou, ktorá presne vystihuje aktuálny zvuk kolektívu DJov a producentov disko404 – UK funky a ďalšie basové mutácie. Z hostiteľského mesta sa s DJ setom predstaví Ink Midget, ktorý nedávno spolu s Pjonim vydal hudobnou kritikou vychválené EP, a ktoré už stihli predstaviť na viacerých európskych festivaloch a v kluboch.

Akcia sa začína už o pol deviatej v bare KC Dunaj, vstup do sály bude otvorený od pol jedenástej. Program samotného festivalu, ktorý sa bude konať 20. – 26. októbra v Grazi nájdete na http://2011.elevate.at. Tento rok na ňom počas večerného programu vystúpia napríklad dubstepoví Dark Sky, Loefah a Pearson Sound, lo-fi popovo-nostalgickí Hype Wiliams a Solar Bears, alebo housovo-legendárni Chez Damier, Deepchord a Move D.

Zanshin – Pynnocchyo’s Pyrrhusmite

http://www.youtube.com/watch?v=meyjna6ysms

Ukážky z albumu Zanshin – Rain Are in the Clouds

http://soundcloud.com/affine-records/sets/zanshin-rain-are-in-clouds/

Doze – disko404 podcast

http://www.disko404.org/podcast/disko404_Podcast_25_Why_do_you_have_to_point_out_how_stupid_everyone_is_all_the_time_mix_by_doze.mp3