Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | November 20, 2018

Scroll to top

Top

Súmrak klonov (Televízne tipy)

Súmrak klonov (Televízne tipy)

| On 01, Okt 2011

Program od soboty 24. 9 do piatka 30. 9. Tento týždeň prekvapujúco ponúka najlepšie tituly naša verejnoprávna televízia. Ak patríte medzi fanúšikov filmového umenia doporučujeme, aby ste dali bokom všetky predsudky voči tejto stanici a vychutnali si aj diela neamerickej produkcie.

Bolt (01.10.2011, 20.15, JOJ)

Bolt Ďalšia z radu animovaných komédií od štúdia Pixar dosahuje kvalít svojich predchodcov. Malý pes Bolt je stelesnením dokonalého akčného hrdinu. Svojimi super schopnosťami by hravo prekonal aj samotného Supermana. Tieto atribúty však spĺňa len pred televíznou kamerou. Keď sa dostane do reálneho sveta, musí čeliť tomu, že nie je neprekonateľný. Film plný vtipných, ale aj akčných situácií pobaví malých i veľkých.

Animovaná komédia, USA, 2008, 93 min., réžia: Chris Williams, Byron Howard

Po čom ženy túžia (02.10.2011, 14.05, Markíza)

Po čom ženy túžia Príjemná a oddychová romantická komédia rozpráva príbeh o mužovi, ktorý je stelesnením sukničkára. Je to skrátka ten typ muža, ktorý dostane každú, na ktorú si len spomenie. Kvôli pracovnému zadaniu sa pokúša zistiť, ako vlastne ženy rozmýšľajú. Pokus končí nadpriemerným požitím alkoholu a takmer smrteľnou nehodou. Keď sa preberie, zistí, že rozumie ženským myšlienkam.

Romantická komédia, USA, 2000, 127 min., réžia: Nancy Meyers, hrajú: Mel Gibson, Helen Hunt, Alan Alda, Marisa Tomei, Ashley Johnson a ďalší.

Chaotická Ana (03.10.2011, 22.00, Dvojka)

Chaotická AnaDvojka v rámci svojho pravidelného cyklu Eurokino ponúka ďalší filmový klenot. Tentoraz od pozoruhodného španielskeho režiséra Julia Medema. Mladá Ana je nadaná maliarka, ktorá žije so svojím otcom na Ibize. Aby však mohla ďalej rozvíjať svoj talent, presťahuje sa do Madridu. Sme svedkami jej života v rozmedzí štyroch rokov, od osemnásteho do dvadsiateho druhého roka. Vtedy zistí, že presne ten istý osud ako ona zdieľali aj iné mladé ženy.

Romantická dráma, Španielsko, 2007, 118 min., réžia: Julio Medem, hrajú: Manuela Vellés, Charlotte Rampling, Nicolas Cazalé, Matthias Habich, Asier Newmann a ďalší.

Ikarie XB 1 (04.10.2011, 20.00, Dvojka)

Ikarie XB 1Jeden z najpozoruhodnejších sci-fi filmov v Československu. V roku 2163 sa vydáva loď Ikarie XB 1 na ďalekú cestu k Alfa Centauri. Prvé mesiace cesty plynú pokojne. Všetky útrapy začnú, keď natrafia na starú opustenú pozemskú loď. Inovatívnymi nápadmi nabitý film zaujme nielen fanúšikov „tuzemských“ filmových počinov.

Sci-fi dráma, Československo, 1963, 82 min., réžia: Jindřich Polák, hrajú: Zdeněk Štěpánek, Radovan Lukavský, Dana Medřická, Miroslav Macháček, František Smolík a ďalší.

Tip týždňa

Ostrov (05.10.2011, 23.35, Markíza)

Ostrov Podľa kritikov jedno veľké sklamanie a prepadák, no divácky ohlas tvrdí niečo iné. Majster popcornových blockbusterov, Michael Bay, nám predstavuje ďalší akčný sci-fi kúsok. V neďalekej budúcnosti žije posledná hŕstka ľudí v uzavretom komplexe. Tí čakajú, že sa raz dostanú na ostrov – posledný nekontaminovaný kúsok zeme. Keď sa podarí jednej dvojici z komplexu ujsť, zistia, že žili v klamstve. Ľudská spoločnosť funguje ako má a oni sú len obyčajnými klonmi, žijúcimi pre darovanie orgánov.

Akčný sci-fi thriller, USA, 2005, 130 min.,réžia: Michael Bay, hrajú: Ewan McGregor, Scarlett Johansson, Djimon Hounsou, Sean Bean, Steve Buscemi a ďalší.

 

Blb a blbec (06.10.2011, 20.00, JOJ Plus)

Blb a blbec Posledné stretnutie Bud Spencera a Terence Hilla pred kamerou sa považuje za tretiu časť ich najznámejšej filmovej série Pravá a ľavá ruka diabla a Malý unavený Joe. Travisovi príde list od mamy, ktorá v ňom spomenula poklad nesmiernej ceny. Ak ho chce získať, musí prísť aj so svojím bratom na Vianoce do rodného domu. Správa o poklade sa ale prériou šíri rýchlejšie ako piesok, a tak sa musia dvaja bratia popasovať nielen so svojou jemnou nevraživosťou, ale aj s hordami otravných bandoleros.

Westernová komédia, Taliansko/Nemecko/USA, 1994, 107 min., réžia: Terence Hill, hrajú: Bud Spencer, Terence Hill, Jonathan Tucker, Eva Haßmann, Harriet Medin a ďalší.

Súmrak (07.10.2011, 22.25, Dvojka)

SúmrakPozor, nemýliť si s tínedžerským upírskym omylom! Novodobá japonská dráma nás berie do života nižších samurajov ku koncu feudálneho obdobia. Seibei sa po smrti svojej manželky stará o dve dcérky a starú matku. Chce mať pokojný a kľudný život a tvrdo pracovať, aby mohol splatiť všetky svoje dlhy. Lenže jeho pán chce naplno využívať jeho umenie boja.

Akčná dráma, Japonsko, 2002, 1289 min., réžia: Yôji Yamada, hrajú: Hiroyuki Sanada, Rie Miyazawa, Nenji Kobayashi, Min Tanaka, Ren Ōsugi a ďalší.