Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | November 20, 2018

Scroll to top

Top

Woody Allen otvorí 13. ročník MFF Bratislava

| On 29, Sep 2011

MFF Bratislava. – Nový film amerického režiséra Woodyho Allena Polnoc v Paríži slávnostne otvorí 13. ročník Medzinárodného filmového festivalu Bratislava v Mestskom divadle P. O. Hviezdoslava. Festival sa uskutoční v jesennom termíne od 4. do 9. novembra a následne sa presunie do Banskej Bystrice, kde bude od 10. do 12. novembra pokračovať Festivalovými dňami.


Po ôsmich rokoch sa Medzinárodný filmový festival Bratislava opäť presúva na pravú stranu Dunaja do moderného centra Eurovea, kde bude v troch kinosálach multiplexu Cinema City (predtým Palace Cinemas) garantovať vysokú kvalitu prezentácie festivalových filmov. Nástup digitálnych technológií a ubúdanie 35mm kópií si vyžaduje aj od festivalovej organizácie flexibilné prispôsobenie sa tomuto trendu a nutnosť zabezpečenia digitálnych projekcií. Okrem troch premietacích sál v Cinema City a Mestského divadla P. O. Hviezdoslava bude festival premietať podobne ako minulý rok v kine Mladosť, na VŠMU vo Filmovom klube 35mm a v Slovenskej národnej galérii. Festivaloví návštevníci a diváci tak budú môcť čas medzi jednotlivými projekciami využiť aj na príjemnú jesennú prechádzku bratislavským Starým mestom.

Medzinárodný filmový festival Bratislava ako štandardný mestský typ festivalu odprezentuje široké spektrum filmov, ktoré patria medzi to najlepšie a najpozoruhodnejšie, čo sa nakrútilo počas aktuálneho roka vo svetovej kinematografii. Tohtoročný kompaktnejší festivalový program chce uspokojiť tak kinofilov a  filmových fajnšmekrov, ako aj širokú verejnosť optimálnym počtom filmov s viacerými reprízami. Naším cieľom je uspokojiť každého diváka, ktorý si v programe nájde a vyberie svoj film. Chceme osloviť mysle a srdcia divákov, nadchnúť ich filmami a vyvolať tvorivý dialóg.

Návštevníci bratislavského festivalu budú mať v tomto roku možnosť zhliadnuť víťazné filmy z dvoch najprestížnejších filmových festivalov na svete. Víťaza Zlatej palmy v Cannes film Terrenca Malicka Strom života a  len nedávno v  Benátkach Zlatým levom ocenený film Alexandra Sokurova Faust. Svoju slovenskú premiéru bude mať v Súťaži prvých a druhých hraných filmov aj dlhoočakávaný nový slovenský film – debut Petra Krištúfka Viditeľný svet s Ivanom Trojanom v hlavnej úlohe. Bratislavský festival je jedným z piatich európskych festivalov, ktorý vo svojom programe uvedie aj atraktívnu programovú sekciu – Červené westerny, ktorá bola odpremiérovaná v januári na Medzinárodnom filmovom festivale v Rotterdame. Túto programovú lahôdku na MFF Bratislava osobne odprezentuje známy ruský filmový kritik Sergej Lavrentiev.

Medzinárodný filmový festival Bratislava prinesie okrem kvalitnej a rôznorodej  programovej ponuky aj množstvo zaujímavých sprievodných podujatí, medzi ktorými nebude chýbať ani tradičná Papučová noc s pivom Zlatý Bažant, diskusie s tvorcami a festivalovými hosťami, ako aj milé priateľské stretnutia v príjemnej festivalovej atmosfére.

Všetky aktuálne informácie o programe 13. Medzinárodného filmového festivalu Bratislava budú postupne zverejňované na internetovej stránke www.iffbratislava.sk a na www.facebook.com/bratislavaiff.

13. Medzinárodný filmový festival Bratislava (4. – 9. november 2011).

Festivalové dni Banská Bystrica (10. – 12. november 2011).

Hlavní organizátori: Občianske združenie Ars Nova, Partners Production, Agentúra Promotion. Generálny partner: UniCredit Bank. Festival finančne podporil Audiovizuálny fond.

Ak neprídeš, nezažiješ!

Silvia Turnerová
Media & PR