Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | February 15, 2019

Scroll to top

Top

Akčný nárez v septembri (DVD Novinky)

Akčný nárez v septembri (DVD Novinky)

| On 26, Sep 2011

V tejto rubrike si predstavíme päť filmov, ktoré sa oplatí pozrieť na DVD v nasledujúcich dvoch týždňoch. Počas nich sa pozrieme na rímskeho orla, zabavíme sa na netradičnom horore, užijeme si rýchlu a zbesilú jazdu, nahliadneme pod cirkusové šapitó a zistíme, ako to vlastne je s tými mutantmi. Príjemné sledovanie.

Orol deviatej légie (26.09.2011)

Orol deviatej légie V poslednej dobe sa hollywoodski filmári utiekajú k príbehom zo starého Ríma, teda presnejšie k príbehom o rímskych légiách. Po dobrom filme Centurion sa vraciame do podobného prostredia. Flavius Aquilus sa s 5000 mužmi deviatej légie vydal dobývať divoký sever. Z tejto výpravy sa nevrátil nikto a takisto zmizol i dôležitý symbol, orol deviatej légie. Po dvadsiatich rokoch sa rozniesla správa, že tento orol sa opäť objavil na severe. Flaviov syn Marcus je pevne rozhodnutý získať rodinnú česť i symbol späť. Sám sa vydáva so svojím otrokom Escom za hranice civilizovaného sveta. Lenže za týmito hranicami už neplatí vzťah pán a jeho otrok. Kompletnú recenziu na tento film si môžete prečítať aj na našich stránkach.

USA, 2011, réžia: Kevin Mcdonald, hrajú: Channing Tatum, Jamie Bell, Mark Strong, Donald Sutherland, Douglas Henshall a ďalší.

Tucker & Dale vs. Zlo (29.09.2011)

Tucker & Dale vs. ZloJeden z najoriginálnejších komediálnych hororov poslednej doby nás privádza k polorozpadnutému zrubu uprostred lesa. Ten obývajú dvaja „vidláci“, Tucker a Dale, vyzerajúci ako vystrihnutí zo strašidelných filmov. Neďaleko od tohto hrozivého miesta stanuje partička mladých študentov. Keď si začnú rozprávať strašidelné príbehy, vysvitne, že presne na tomto mieste pred 20 rokmi zabili dvaja muži niekoľko ľudí. Stretnutie Tuckera a Dalea s touto partičkou samozrejme nenechá na seba dlho čakať. To, čo nasleduje po tomto stretnutí by vás nenapadlo ani v tých najdivokejších snoch. Film plný zvratov, brutality a neuveriteľnej čiernohumornej zábavy vás doslova vtiahne a nepustí až dokonca.

Kanada, 2010, réžia: Eli Craig, hrajú: Alan Tudyk, Katrina Bowden, Tyler Labine, Jesse Moss, Christie Laing a ďalší.

Rýchlo a zbesilo 5 (30.09.2011)

Rýchlo a zbesilo 5 Povstanie z prachu, najakčnejší film roku, najdrsnejší comeback… Neviem koľko ešte zaslúžených prívlastkov má tento najnovší počin režiséra Justina Lina. Séria, ktorej málokto veril, že môže ešte zaujať nečakane splnila, dokonca i prevýšila všetky želania akčných fanúšikov. Film začína presne tam, kde skončila predchádzajúca časť. Brian pomohol ujsť Domovi z väzenia a spoločne sa dostávajú až do slnečného Rio de Janeiro. Tu sa podujmú okradnúť najväčšieho a najmocnejšieho mafiána o 100 miliónov dolárov. Preto zvolávajú svojich starých známych (všetky zapamätania si hodné postavy z predchádzajúcich dielov), aby im pomohli. Spolu s nimi nestoja len pred súkromnou armádou už spomínaného mafiána, ale aj pred veľmi snaživým agentom FBI s tvárou Dwaynea „The Rock“ Johnsona.

USA, 2011, réžia: Justin Lin, hrajú: Vin Diesel, Paul Walker, Dwayne Johnson, Tyrese Gibson, Ludacris a ďalší.

Voda pre slony (05.09.2011)

Voda pre slonyAby sa nepovedalo, že z každého filmu sa musí iba liať krv potokom, tak sme niečo vybrali i pre nežnejšie duše. Výpravná romanca Voda pre slony je adaptáciou svetového bestselleru rovnakého názvu od Sary Gruenovej. Počas veľkej hospodárskej krízy sa svetom poneviera nedoštudovaný veterinár Jacob Jankowski. Osud alebo náhoda ho zaviala k pojazdnému cirkusu, ktorý vedie despotický August. Jacob dostane za úlohu starať sa o zvieratá. Aj na takomto mieste si láska dokáže nájsť cestu a Jacob sa zahľadí do krásnej Marlene, Augustovej priateľky. Jacob a Marlene sa spolu starajú o slonicu Rosie, ktorú pripravujú na veľké vystúpenie. Všetci traja si k sebe začnú vytvárať neobyčajné puto. Recenziu na knižnú predlohu môžete nájsť aj u nás.

USA, 2011, réžia: Francis Lawrence, hrajú: Reese Witherspoon, Christoph Waltz, Robert Pattinson, Hal Holbrook, James Frain a ďalší.

X-Men: Prvá trieda (05.09.2011)

X-MEN: Prvá triedaPo nemastnom a neslanom X-Men: Posledný vzdor prišiel očakávaný snímok X-Men Origins: Wolverine, ktorý dokonale sklamal a dopadol ešte horšie. Našťastie sa konečne podarilo napraviť chuť všetkým fanúšikom, ktorý čakajú na to pravé X-menovsky orechové. V časoch karibskej krízy sa pomaly na svetlo sveta dostávajú informácie o existencií mutantov, ľudí s nadprirodzeným schopnosťami. V tejto dobe sa taktiež formuje najzložitejší vzťah tohto celého univerza, vzťah medzi mladým Charlesom Xavierom a Erikom Lehnsherrom. Spolu zakladajú tajné vládne spoločenstvo mutantov, ktoré musí zastaviť Sebastiana Shawa, ktorý plánuje rozpútať jadrovú vojnu. Dejovo prvý príbeh z tohto rozsiahleho sveta vsádza hlavne na krásnu retro-komiksovú atmosféru, inteligentný scenár, skvelé herecké obsadenie a zručnú až precíznu réžiu Matthewa Vaughna. Kompletnú recenziu na tento film si môžete prečítať aj na našich stránkach.

USA, 2011, réžia: Matthew Vaughn, hrajú: James McAvoy, Michael Fassbender, Kevin Bacon, January Jones, Rose Byrne a ďalší.