Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | November 20, 2018

Scroll to top

Top

Špióni, policajti a detektívi (Televízne tipy)

Špióni, policajti a detektívi (Televízne tipy)

| On 24, Sep 2011

Program od soboty 24. 9. do piatka 30. 9. V tomto týždni sa naozaj preťažko vyberali tie najlepšie tituly na našich televíznych staniciach. Horúcimi tipmi sú rozhodne futbalové zápasy Ligy majstrov v ponuke verejnoprávnej televízie, lenže počas nich je na ostatných staniciach doslova mŕtvo a jediná záchrana pre futbalových ne-fanúšikov sa javí iba v rozpozeraných seriáloch. Ale aj napriek tejto nepriazni vám ponúkame zopár tipov, ktoré by vás mohli zaujať.

Pavučina lží (24.09.2011, 22.35, Markíza)

Pavučina lžíRidley Scott, všestranný režisér, ktorému nie je cudzí žiaden filmový žáner, sa rozhodol priviesť do filmového sveta svoju víziu špióna s povolením nielen zabíjať. Roger Ferris, s tvárou Leonarda DiCapria, ktorý od Titanicu ubehol dlhý kus cesty, je nenahraditeľným elementom v amerických spravodajských službách. V pátraní po nebezpečnom teroristovi precestuje pol sveta, pričom všade musí uzatvárať krehké spoločenstvá. Lenže ako to asi môže dopadnúť keď neklame len on, ale aj všetci ostatní?

Špionážny akčný thriller, USA, 2008, 123 min., réžia: Ridley Scott, hrajú: Leonardo DiCaprio, Russell Crowe, Mark Strong, Golshifteh Farahani, Oscar Isaac a ďalší.

Tip týždňa

Training Day (25.09.2011, 23.55, Markíza)

Training DayŠpinavý a mrazivo realistický krimi thriller pojednáva o prvom dni nováčika na policajnom oddelení pre narkotiká. Počas neho musí dokázať, že má na to stať sa plnohodnotným členom jednotky. Pod vedením skúseného detektíva sa nováčikovi priamo pred očami rozpadáva svet plný ideálov. Taktiež zisťuje, že musí čeliť horšiemu svetu, tomu skutočnému. Skvelé herecké výkony, ktorým kraľuje Denzel Washington dodávajú filmu tú skutočnú dávku filmového zážitku.

Krimi thriller, USA, 2001, 117 min., réžia: Antoine Fuqua, hrajú: Denzel Washington, Ethan Hawke, Scott Glen, Tom Berenger, Snoop Dogg a ďalší.

 

Chlapec A (26.09.2011, 22.00, Dvojka)

Chlapec ADvojka v rámci svojho pravidelného cyklu Eurokino ponúka ďalší klenot. Film Chlapec A získal na MFF v Berlíne Cenu ekumenickej poroty a herec Andrew Garfield získal za svoj výkon cenu BAFTA. Eric sa po 14 rokov vracia z väzenia pre mladistvých do spoločnosti. Ako 24 ročný chlapec hľadá prácu, ale aj svoje miesto ako v živote, tak i v spoločnosti. Keď ste však odsudzovaný ako nebezpečné monštrum, nie všetko ide tak ľahko…

Dráma, Veľká Británia, 2007, 100 min., réžia: John Crowley, hrajú: Andrew Garfield, Alfie Owen, Peter Mullan, Taylor Doherty, Shaun Evans a ďalší.

Explózia (27.09.2011, 02.00, Markíza)

ExplóziaČo si budeme nahovárať, béčka máme svojim spôsobom všetci radi. Ale čo ak sa prekročí hranica a ideme vo filmovom odpade ešte hlbšie? Ak budete náhodou po futbalovom zápase a ďalšom Šeherezádinom milostnom vzplanutí ešte stále hore, môžete zistiť odpoveď na túto otázku. Terorista Maxvell si povedal, že dosť bolo konzumizmu vo svete, a preto zničí hniezdo neresti – Las Vegas. Lenže jeho bývalá priateľka Tracy, žijúca v tomto meste, sa spojí s detektívom Rogerom. Tí sa musia bez špičky hereckého talentu vysporiadať s touto hrozbou. Odvážlivcom prajeme príjemný a ničím nerušený kultúrny zážitok.

Akčný film, USA, 2001, 90 min., réžia: Yossi Wein, hrajú: Jim Davidson, Marnie Alton, Violeta Markovska, Franklin A. Vallette, John Simon Jones a ďalší.

Pomsta ženy (28.09.2011, 10.20, Markíza)

Pomsta ženy Televízna idylka plná vtipných hlášok vo štvrtok doobeda? Prečo nie? Trošku vypnúť a pozerať sa na príbeh pomsty opustenej ženy v stredných rokoch. Aj napriek tomu, že ide o televízny projekt, nie je to taká tragédia – a to aj vďaka tomu, že sa tento filmík neberie príliš vážne. Pokojne si môžete užiť aj neznámy film, ktorý nie je určený na prime-time. Keď už nič, tak tam aspoň nebude mnoho reklám.

Dráma, USA, 2004, 90 min., réžia: Sheldon Larry, hrajú: Christine Lahti, Brian Kerwyn, Bryan Brown, Maggie Lawson, Chris Martin a ďalší.

Parker Kane (29.09.2011, 22.30, JOJ Plus)

V televíznom prostredí sa budeme ešte chvíľku pohybovať, tentoraz trošku z „dávnejšej“ doby. Parker Kane je bývalý policajt, ktorý sa momentálne živí ako súkromné očko. Vždy dokonale upravený a s pekným autíčkom rozlúskne takmer každý oriešok. Keď však niekto zabije jeho dobrého kamaráta, je rozhodnutý použiť všetky dovolené i nedovolené prostriedky, aby vypátral vraha.

Krimi, USA, 1990, 92 min., réžia: Steve Perry, hrajú: Jeff Fahey, Marisa Tomei, Drew Snyder, David Caruso, Alan Rosenberg a ďalší.

Láske na stope (30.09.2011, 20.00, Doma)

Láske na stopeAko ukončiť pracovný týždeň, keď nie nejakou tou romantikou. Jedna z najoriginálnejších romantických komédií sa môže pýšiť chytrým scenárom, vtipnými situáciami a ústredným duom, medzi ktorým dokonale funguje chémia. Príbeh sa zaoberá hlavne otázkou, ako to vlastne funguje s osudovými stretnutiami. Kde je hranica medzi osudom a náhodou? Ak vás zaujíma, ako tvorcovia odpovedajú na túto otázku, tak prečo si nepozrieť túto svižnú a inteligentnú komédiu?

Romantická komédia, USA, 2001, 88 min., réžia: Peter Chelsom, hrajú: John Cusack, Kate Beckinsale, Jeremy Piven, David Sparrow, Eugene Levy a ďalší.