Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | February 24, 2019

Scroll to top

Top

Tragikomické video z dielne Beirut (Nové hudobné videoklipy)

Tragikomické video z dielne Beirut (Nové hudobné videoklipy)

| On 23, Sep 2011

Nezadržateľne prichádza jeseň, kapely plánujú turné a my si svorne kupujeme lístky na pripravované koncerty. Takisto nás čaká mnoho nových albumov a debutov. Pozrite si vrcholy druhej polovice leta v rámci hudobných klipov. Pokrytie štýlov je pestré, od indie-rocku (Low, Wild Flag), cez hardcore-punk (Fucked Up), R&B (Beyoncé), hip-hop (Big K.R.I.T.), house-elektro (Justice), indie-folk (Bon Iver) až po world-music (Beirut). V závere ako bonus jedno video od Snovonne – speváčky, textárky a skladateľky, ktorá už od detstva striedavo žije na Slovensku, v U.S.A a Londýne. Snovonne sa chystá predstaviť nový album vo viacerých krajinách Európy, vrátane Čiech, Nemecka a Slovenska.

Low – Especially Me (12. 8. 2011)

Už deväť platní má na konte indie-rocková formácia Low, ktorej hudobný štýl označujú ako slowcore, teda pomalé tempá a minimalistické aranžmány. Especially Me z tohtoročného C’mon patrí medzi najvydarenejšie, veď posúďte sami.

Fucked Up – The Other Shoe (15. 8. 2011)

Začiatkom leta vyšiel tretí štúdiový album kanadskej hardcore-punkovej skupiny Fucked Up s názvom David Comes to Life ako štvordielny akt punk-rockovej opery. Tento konceptuálny počin veľmi pozitívne prijala kritika a kapela už stihla vydať druhý klip.

Bon Iver – Holocene (17. 8. 2011)

Nie je žiadnou novinkou, že formácia Bon Iver vydala druhú platňu, eponymovo nazvanú. V klipe ku skladbe Holocene vidíme malého chlapca, ako si užíva krásnu islandskú prírodu.

Beyoncé – 1+1 (26. 8. 2011)

Nasledujúci klip spolurežírovala sama Beyoncé a v jeho popise sa nachádza niečo v zmysle “skvelý príbeh o láske”. Uznávam, že je dobrá speváčka a má veľmi príjemné pesničky, ale kde je ten príbeh v tom klipe?

Big K.R.I.T. – The Vent (26. 8. 2011)

Big K.R.I.T., vlastným menom Justin Scott, je mladý americký hip-hoper. Na jar 2011 vydal mixtape s názvom Return of 4Eva, z ktorého pochádza pieseň The Vent, v preklade “ventil”. Ak sa započúvate, zistíte prečo sa tak volá.

Wild Flag – Romance (2. 9. 2011)

Čo sa stane, ak sa stretnú štyri celkom šialené ženské, ktoré sú zároveň talentované hudobníčky? Odpoveď ponúka kapela Wild Flag a videoklip Romance, v ktorom nezostane kameň na kameni.

Justice – Audio, Video, Disco (5. 9. 2011)

Francúzske elektronické duo Justice už onedlho vydá dlho očakávaný druhý album Audio, Video, Disco. Ku skladbe s rovnakým názvom pripravili aj klip. Počúvajte, pozerajte, učte sa.

Beirut – Santa Fe (9. 9. 2011)

http://www.youtube.com/watch?v=AlwDbdiaAvI

Beirut prináša tragikomické video k piesni Santa Fe z nedávneho počinu The Rip Tide. Síce začína smutne, až morbídne (chudák psík), oplatí sa dopozerať do konca, kde čaká vtipná pointa.

Snovonne – The Difference (apríl 2011)

Videoklip Difference je pilotným singlom z pripravovaného albumu The Nightmare Bride, ktorého vydanie je plánované na január 2012. Čo sa týka spracovania videoklipu, podľa Snovonne má reflektovať koncept celého albumu, pričom sú v ňom predstavené prvky (hudobné aj vizuálne), ktoré sa budú na albume objavovať pomerne často. Okrem toho sme sa dozvedeli, že klip napísala i režírovala samotná Snovonne. Natáčala ho spoločne s basgitaristom v prenajatom dedinskom dome. Takže klip je prácou len dvoch ľudí. Momentálne Snovonne pripravuje videoklip k druhému singlu, ktorý by mal vyjsť v novembri.