Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | February 15, 2019

Scroll to top

Top

Banskobystrickí Plastic Swans majú nový klip (Nové hudobné videoklipy)

Banskobystrickí Plastic Swans majú nový klip (Nové hudobné videoklipy)

| On 02, Sep 2011

Leto sa isto blíži ku koncu a skupiny zahajujú prípravy na jeseň. Už podľa nových videoklipov človek vidí, že nás čaká vydanie mnohých nových albumov. Nespí sa ani na Slovensku a kapela Plastic Swans z Banskej Bystrice nám ponúka klip k novej piesni Poľana. Ďalej si môžete pozrieť a vypočuť nové produkcie od Twin Sister, Toro Y Moi, Matthew Dear, Girls,The National alebo hviezdne spojenie súčasných rapových lídrov Kanye West a Jay-Z.

Twin Sister – Bad Street (26. 7. 2011)

O formácii Twin Sister z amerického Long Islandu ste už mohli počuť minulý rok v súvislosti s piesňou All Around And Away We Go, ktorá zožala úspech a oslovila širšie publikum. Twin Sister pripravuje vydanie debutu na jeseň a podľa aktuálneho klipu sa zdá, že zostávajú verný svojmu doterajšiemu zvuku, teda kombinácii chillwave, indie-popu, dream-popu a disco.

Toro Y Moi – How I Know (1. 8. 2011)

Toro Y Moi je interpretom, ktorý v žánri chillwave ešte nesklamal. Obidva vydané albumy mali veľmi dobré odozvy od poslucháčov aj kritikov. Najnovšie pripravil video k skladbe How I Know z posledného počinu Underheath the Pine. Pozrite si tragikomické video o strašidelnom dome.

Matthew Dear – Slowdance (5. 8. 2011)

Čo robí dobrý klip výnimočným? Najskôr je to dobrá pieseň a potom vizuálne prevedenie, v ktorom existuje určitá súvislosť s hudbou. V nasledujúcej produkcii sa podarilo preniesť elektronickú avant-popovú atmosféru piesne do videa.

Plastic Swans – Poľana (8. 8. 2011)

Nie je u nás veľkým zvykom spievať o rodnom kraji, aspoň nie tak pekne, ako to robia Plastic Swans v novom singli Poľana, ku ktorému sa rozhodli natočiť videoklip. Možno by pomohlo, keby bol celý vizuál čiernobiely, ale inak môže byť.

Girls – Vomit (8. 8. 2011)

Girls sú zhodou okolností dvaja chlapci zo San Francisca a majú za sebou veľmi úspešný debut a ťažkú minulosť v osobnom živote. Možno kvôli tomu znejú ich piesne tak úprimne. Vomit je singel k novému albumu, ktorý má vyjsť začiatkom septembra. Vyzerá to tak, že sa opäť máme na čo tešiť.

The National – Exile Vilify (10. 8. 2011)

Predstavte si, že ste úspešná skupina. Nahráte novú pieseň s možnosťou voľného stiahnutie a potom usporiadate fanúšikovskú súťaž o najlepší videoklip. Znie to skvele, ale zapojí sa niekto? The National to vyskúšali a výsledok je viac ako dokonalý. Video úžasne vystihuje podstatu a odkaz skladby. Posúďte sami.

Kanye West, Jay-Z – Otis (11. 8. 2011)

Hviezdna spolupráca raperov Kanye West a Jay-Z po pol roku nahrávania uzrela svetlo sveta a všetci môžeme len s úžasom počúvať, ako znovu obaja určujú smerovanie hip-hopu. K tomuto netreba viac slov, preto prajem príjemné počúvanie.