Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | February 22, 2019

Scroll to top

Top

Slávny archeológ Indiana Jones zažije ďalšie napínavé dobrodružstvo (Televízne tipy)

Slávny archeológ Indiana Jones zažije ďalšie napínavé dobrodružstvo (Televízne tipy)

| On 06, Aug 2011

Program od soboty 6. 8. 2011 do piatka 12. 8. 2011.

Ospalá diera (6.8.2011, 22:05, ČT 1)

Ospalá dieraMladý newyorský detektív Ichabod Crane pri svojej práci využíva viacero moderných metód, čo sa nepozdáva jeho nadriadeným. Aby sa ho zbavili, poveria ho úlohou vyšetriť niekoľko záhadných vrážd v zapadnutom mestečku. Miestni obyvatelia označujú ako vraha Bezhlavého jazdca, známeho krutou formou zabíjania svojich obetí. Počas vyšetrovania detektív odhalí prekvapujúce súvislosti.

Snímka získala Oscara za výpravu.

USA, Nemecko, 1999, 105 min., réžia: Tim Burton, hrajú: Johnny Depp, Christina Ricci, Miranda Richardson, Michael Gambon a ďalší.

Bez okolkov (7.8.2011, 21:25, ČT 2)

Bez okolkovKeď vás priateľ podrazí v najnevhodnejšej chvíli, nie je to nič príjemné. Gangster Walker sa počas akcie spoliehal na svojho partnera, no ten ho podrazil. Nechal ho tam zraneného, vydaného napospas osudu. Walker sa však zotavil a teraz pátra po zradcovi. Jediné, čo od neho chce, sú peniaze. Túži ho nájsť za každú cenu. Nezastaví sa pred nikým a ničím, aby dostal to, čo mu patrí.

USA, 1967, 92 min., réžia: John Boorman, hrajú: Angie Dickinson, Lee Marvin, Keenan Wynn, Carroll O´Connor, Lloyd Bochner a ďalší.

Otrokyňa lásky (8.8.2011, 21:55, Dvojka)

Otrokyňa láskyZnáma herečka Oľga Voznesenská práve účinkuje v ďalšom filme. Svoj čas ale nevenuje iba práci. Ani obrúčka na ruke jej nebráni v stretávaní sa s kameramanom Viktorom Potockým. Tvorca popri Oľginej snímke nakrúca aj zverstvá bielogvardejcov a hrdinstvá Červenej armády. Egoistická herečka vďaka nemu nachádza nový zmysel života.

Rusko, 1976, 94 min., réžia: Nikita Michalkov, hrajú: Jelena Solovej, Rodion Nahapetov, Alexandr Kaljagin, Oleg Basilašvili, Konstantin Grigoryev a ďalší.

Pod kopytami stád (9.8.2011, 20:00, ČT 2)

Pod kopytami stádPočas vrcholiacej americkej občianskej vojny sa na hladujúcu skupinu vojakov Konfederácie usmeje šťastie. Ich úlovkom sa stáva päťtisícové stádo dobytka, pôvodne určené pre armádu Únie. To proti sebe postaví dvoch odvážnych a tvrdohlavých mužov – obchodníka Alvareza Kellyho, využívajúceho vojnu vo svoj prospech, a južanského plukovníka Toma Rossitera, bojujúceho za stratené ideály.

Nakrútené podľa skutočnej udalosti, ktorá sa odohrala v roku 1864.

USA, 1966, 116 min., réžia: Edward Dmytryk, hrajú: William Holden, Richard Widmark, Janice Rule, Patrick O´Neal, Victoria Shaw a ďalší.

Rozmarné léto (10.8.2011, 01:20, JOJ Plus)

Rozmarné létoPlaváreň v Krokových Varoch je miestom, kde sa dennodenne stretávajú traja postarší páni – majiteľ kúpaliska Antonín Důra, sčítaný abbé Roch a major vo výslužbe Hugo. Dni pokojne plynú, až kým sa v mestečku neobjaví kúzelník Arnoštek spolu so svojou krásnou spoločníčkou Annou. Tá zaujme každého z pánov, čo spôsobí množstvo zaujímavých situácií.

ČR, 1967, 74 min., réžia: Jiří Menzel, hrajú: Rudolf Hrušínský, Míla Myslíková, Vlastimil Brodský, František Řehák, Jana Preissová a ďalší.

Stepujúca stonožka (11.8.2011, 20:00, ČT 1)

Stepujúca stonožkaRežisér kultovej série o žandároch tentokrát stojí za komédiou s vojnovou tematikou. V čase okupácie Francúzska sa traja kamaráti rozhodnú zabrániť nacistom, aby sa dostali k cennej soche Milotskej Venuše. Ich plánom je uložiť ju do debny a v tajnosti z Louvru vyniesť von. Na celú akciu majú iba dvadsaťštyri hodín…

Francúzsko, 1977, 97 min., réžia: Jean Girault, Jean-Marie Poiré, hrajú: Francis Perrin, Roger Miremont, Jean-Jacques Moreau a ďalší.

Tip týždňa

Indiana Jones a Chrám skazy (12.8.2011, 22:15, JOJ)

Indiana Jones a Chrám skazy Indy sa dostane do kontaktu s čínskym bossom podsvetia Laom Chem, pre ktorého má za úlohu nájsť relikvie mandžuského cisára Nurhačiho výmenou za vzácny diamant. Che sa ho namiesto toho pokúsi otráviť. Podarí sa mu ujsť, pričom unesie jeho milenku Willie. Spolu s malým Číňanom Shortym sa spoločne dostanú až do malej indickej dedinky, kde ich čaká ďalšie dobrodružstvo.

Film dostal Oscara za vizuálne efekty.

USA, 1984, 114 min., réžia: Steven Spielberg, hrajú: Harrison Ford, Kate Capshaw, Jonathan Ke Quan, Amrish Puri a ďalší.