Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | February 15, 2019

Scroll to top

Top

Björk chystá nový album (Nové hudobné videoklipy)

Björk chystá nový album (Nové hudobné videoklipy)

| On 01, Aug 2011

V septembri by mala speváčka Björk vydať svoj siedmy album, ktorý sa bude niesť podľa očakávaní v duchu experimentálnej elektroniky. Klip ku skladbe Crystalline zverejnila len nedávno. Tiež si môžete pozrieť mini live koncert Sam Beama alias Iron & Wine. Nové klipy prichystali Papercuts, Thurston Moore, Cults, Washed Out či britská formácia Wild Beasts.

Iron And Wine – 4AD Session (11. 7. 2011)

Nezávislé britské vydavateľstvo 4AD (zastrešuje Bon Iver, Deerhunter, The National a iných) si robí svoju prácu veľmi dobre a 4AD Session je výsledkom, že na prvom mieste je hudba. Ide o “live” nahrávky skladieb z posledných albumov ich interpretov. Naposledy sa predstavil Sam Beam so svojimi krásnymi piesňami o živote z posledného počinu Kiss Each Other Clean a tiež predošlého The Shepherd’s Dog. Vypočujte si akustické prevedenie Tree By the River, Biting Your Tail, Big Burned Hand, Half Moon a Upward Over the Mountain.

Papercuts – Do You Really Wanna Know (13. 7. 2011)

Papercuts je americká indie-popová skupina zo slnečnej Kalifornie. V popredí stojí pesničkár a producent Jason Quever. V marci vydala už štvrtý album, avšak prvý pod hlavičkou vydavateľstva Sub Pop, ktoré zastrešuje napríklad Fleet Foxes. K úvodnej piesni platne si môžete pozrieť nasledovné video.

Thurston Moore – Circulation (13. 7. 2011)

Poznáte kapelu Sonic Youth? Ak áno, tak určite vám je známe meno Thurston Moore, ktorý je spevákom, gitaristom a autorom niektorých piesní. Demolished Thoughts je jeho tretím sólovým albumom a z neho pochádza aj skladba Circulation.

Cults – Go Outside (15. 7. 2011)

Ešte pred pol rokom ich nikto nepoznal, no po vydaní debutu v júni sa na nich hrnuli chvály zo všetkých strán. Akoby prišli z ničoho a svojím spôsobom zaplnili riedky priestor indie/noise-popu. Cults z New Yorku sú na výslní a prichádzajú s vydareným klipom.

Washed Out – Eyes Be Closed (18. 7. 2011)

Nasledovný klip nie je zrovna veľká zábava. Sledovať štyri minúty nejakú ženu na stojacom motocykli s pohybujúcim sa pozadím vypovedá o rozpočte klipu. Ešteže hudba, ktorá pri tom znie, stojí za viac. Washed Out je nové meno na scéne a po nedávnom debute zbiera chvály zo všetkých strán. Video sa síce chváliť nedá, ale aspoň hudba je skvelá.

Björk – Crystalline (25. 7. 2011)

http://www.youtube.com/watch?v=wZhkfwrxNOc&feature=player_embedded#at=27

Už nie je tajomstvom, že Björk chystá v septembri nový album. Videoklip ku skladbe Crystalline natáčal Michel Gondry (Večný svit nepoškvrnenej mysle, Náuka o snoch). Kto pozorne počúva môže tušiť, ako bude približne znieť nový počin z dielne talentovanej Islanďanky.

Wild Beasts – Bed Of Nails (27. 7. 2011)

Britská štvorica Wild Beasts vydala začiatkom mája tretí album Smother, na ktorom sa prezentuje opäť vo skvelej forme a dokazuje, že je kapelou mnohých tvárí. A pritom ich pieseň v rádiu vždy vypichnete. Síce predstavili nezaujímavý klip, no je aspoň čo počúvať.