Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | November 20, 2018

Scroll to top

Top

Na svoju plavbu sa opäť vydá krížnik Potemkin (Televízne tipy)

Na svoju plavbu sa opäť vydá krížnik Potemkin (Televízne tipy)

| On 30, Júl 2011

Program od soboty 30.7. do piatka 5.8.2011.

Dokonalý trik (30.7.2011, 22:15, Markíza)

Dokonalý trik Vo svete kúziel a mágie takisto existujú priateľstvá i nepriateľstvá. Snímka rozpráva príbeh dvoch vášnivých mágov, ktorých spájalo nadšenie z vytvárania úžasných umeleckých zážitkov. Raz sa im však nepodarí zrealizovať ich najväčší trik. V dôsledku toho sa odsudzia. Stanú sa rivalmi. Ich vzájomná nevraživosť postupne prerastie do boja plného posadnutosti.

USA, GB, 2006, 125 min., réžia: Christopher Nolan, hrajú: Hugh Jackman, Christian Bale, Michael Caine, Scarlett Johansson a ďalší.

Jeremiah Johnson (31.7.2011, 21:40, ČT 2)

Jeremiah Johnson Túžba po samote vás môže aj zabiť. Presvedčí sa o tom Jeremiah Johnson, opúšťajúci civilizáciu, aby našiel pokoj. Prvá zima v Skalnatých vrchoch ho privíta po svojom, pričom takmer zahynie. Začiatky sú jednoducho vždy ťažké. Keď chce získať to, čo hľadá, bude musieť nájsť vzťah k prírode, Indiánom, ale aj k sebe.

USA, 1972, 108 min., réžia: Sydney Pollack, hrajú: Robert Redford, Will Geer, Delle Bolton, Josh Albee, Joaquín Martínez, Allyn Ann McLerie a ďalší.

Tip týždňa

Krížnik Potemkin (1.8.2011, 22:00, Dvojka)

Krížnik Potemkin Nový mesiac začíname zostra. Naším tipom je totiž priekopnícke umelecké dielo, označené za najlepší film všetkých čias. V réžii Sergeja Ejzenštejna vznikla pútavá mozaika zo sveta námorníkov. Je rozdelená do piatich kapitol, z ktorých každá predstavuje dôležitý dejový posun. Snímku robia výnimočnou inovatívna montáž a avantgardné divadelné postupy.

Rusko, 1925, 65 min., réžia: Sergej M. Ejzenštejn, hrajú: Alexandr Antonov, Grigorij Alexandrov, Ivan Bobrov, Vladimir Uralskij a ďalší.

Highlander (2.8.2011, 22:25, ČT 1)

HighlanderČo má spoločné New York 80. rokov a škótska Vysočina 16. storočia? Oba časové úseky spája osobnosť hlavného hrdinu Connora, obdareného zvláštnou vlastnosťou. Hoci ho pred mnohými desiatkami rokov v súboji zabili, záhadne vstal z mŕtvych. Tento dar je ale zároveň prekliatím. No len nesmrteľný môže zabiť iného nesmrteľného. Uvidíme, kto sa na to podujme…

USA, GB, 1986, 116 min., réžia: Russell Mulcahy, hrajú: Sean Connery, Christopher Lambert, Roxanne Hart, Clancy Brown a ďalší.

Niekto to rád horor (3.8.2011, 20:55, ČT 2)

Pri príležitosti sedemdesiatych narodenín geniálneho míma Borisa Hybnera ponúka Česká televízia zaujímavú ukážku jeho umenia. Táto inscenácia je v určitom zmysle paródiou nemej grotesky. Hybner uplatňuje základné žánre, pričom ich zobrazuje naozaj svojským spôsobom. Dielo patrí do vrcholného obdobia tzv. modernej českej pantomímy.

ČR, 1984, 66 min., réžia: Jiří Bělka, hrajú: Boris Hybner, Hana Čížková, Markéta Šebesťáková a ďalší.

Náhradník (4.8.2011, 20:00, ČT 1)

NáhradníkPierre Vidal pracuje ako bankový úradník. V práci sa mu darí, no v súkromí to až také ružové nie je. Jeanne považuje ich vzťah za stereotypný a nudný. Zato Pierre sa v banke nenudí. Počas dovolenky zastupuje riaditeľa, čo prakticky znamená prechodné povýšenie. Práve vtedy vtrhne do banky lupič. Dočasný vedúci sa rozhodne dolapiť ho sám a ohúriť tým milovanú ženu.

Francúzsko, 1975, 95 min., réžia: Claude Zidi, Jean-Marie Poiré, hrajú: Pierre Richard, Jane Birkin, Michel Aumont a ďalší.

Sladké hry minulého leta (5.8.2011, 22:00, Dvojka)

Sladké hry minulého letaDievča menom Muška si zrejme nevystačí s jedným mužom, preto trávi voľné chvíle hneď s piatimi. Skutočne rada má ale iba jedného. Zvyšní štyria sú presvedčení o jej spolužití s každým okrem neho. Keď sa jedného dňa dozvedia, že je tehotná, rozhodnú sa spoločne starať o dieťa. Muška však potratí… Film vznikol na základe poviedky Guya de Maupassanta a bol ocenený na MFF v Monte Carle.

SR, 1969, 66 min., réžia: Juraj Herz, hrajú: František Velecký, Milan Lasica, Július Satinský, Peter Debnár, Mikuláš Ladižinský, Jana Plichtová a ďalší.