Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | February 22, 2019

Scroll to top

Top

Romantika počas letných dní (DVD novinky)

Romantika počas letných dní (DVD novinky)

| On 28, Júl 2011

V tejto rubrike si predstavíme päť filmov, ktoré sa oplatí pozrieť na DVD v nasledujúcich dvoch týždňoch. Počas nich preskúmame nezáväzný vzťah, zistíme aké iné závislosti sú okrem lásky, nahliadneme do kresťanských rituálov na vyháňanie diabla, pozrieme si nový tínedžerský blockbuster a zasmejeme sa spolu s Adamom Sandlerom. Príjemné sledovanie.

Hlavne nezáväzne (27.07.2011)

Hlavne nezáväzneOn je zničený svojím posledným vzťahom, ona nemá na žiaden vzťah čas a ani energiu. Obidvaja sa teda rozhodnú viesť vzťah, ktorý je len čisto o sexe. Rodák zo Slovenska, Ivan Reitman, sa po päť ročnej prestávke vracia so svižnou romantickou komédiou, ktorej dominuje hlavne sympatická ústredná dvojica. Klasická komédia plná klišé, pri ktorej máte hneď od začiatku pocit, že viete ako skončí. Sviežosť vtipov a neopozerané komické situácie vyzdvihujú film na nadpriemer. Ako letnú oddychovku, ktorú si večer môžete vychutnať so svojou polovičkou vám tento snímok s čistým svedomím vrelo doporučujeme. Kompletnú recenziu na tento film si môžete prečítať aj na našich stránkach.

USA, 2011, réžia: Ivan Reitman, hrajú: Natalie Portman, Ashton Kutcher, Cary Elwes, Kevin Kline, Ludacris a ďalší.

Láska a iné závislosti (27.07.2011)

Láska a iné závislosti On je profesionálny sukničkár, ktorý dokáže každú jednu zbaliť v priebehu pár minút. Ona je v prvom štádiu Parkinsonovej choroby a na všetko má málo času. To čo spočiatku začína ako neustále nezáväzné užívanie si, sa začne meniť na intímny a romantický vzťah. Aj keď sa tento kúsok tvári ako ďalší z nekonečného radu tuctových romantických komédií, opak je pravdou. Je síce pravda, že ho môžeme zaradiť do tejto skupiny, no prevládajú tu hlavne dramatické prvky, ktoré dokážu vyvolať pestrú paletu úzkostných pocitov. Ak sa vám predchádzajúci film zdá byť príliš jednoduchý a máte chuť na niečo trošku netradičnejšie, môžete skúsiť tento počin.

USA, 2010, réžia: Edward Zwick, hrajú: Anne Hathaway, Jake Gyllenhaal, Gabriel Macht, Hank Azaria, Oliver Platt a ďalší.

Rituál (27.07.2011)

RituálV horore inšpirovaným skutočnými udalosťami nahliadneme do tajov exorcizmu. Príbeh sa sústreďuje na mladého študenta kňazského seminára, Michaela Kovaka. Ten má momentálne problémy so svojou vierou. Na doporučenie svojho priateľa navštívi starnúceho kňaza a exorcistu, otca Lucasa. Ten sa stáva jeho mentorom a snaží sa mu pomôcť s jeho mnohými pochybnosťami ohľadom jeho viery. Problém nastáva až vtedy, keď mladý Michael nahliadne aj do tajomstiev odvrátenej strany viery – na diabla a jeho pokušenia. Pre milovníkov hororov a kresťanskej tematiky je tento film jasnou voľbou na nočné premietanie.

USA, 2011, réžia: Mikael Håfström, hrajú: Anthony Hopkins, Colin O’Donoghue, Alice Braga, Ciarán Hinds, Rutger Hauer a ďalší.

Som číslo štyri (27.07.2011)

Som číslo štyri Tínedžerský blockbuster plný vášnivých vzplanutí v školských laviciach podfarbených sci-fi príbehom. John sa neustále sťahuje z miesta na miesto. Celý život uniká pred podivnými mužmi, ktorí usilujú o jeho život. Keď sa mu konečne zapáči miesto, kde sa práve nachádza a nájde si dievča svojich snov prichádza k finálnemu súboju. D.J. Caruso, z ktorého sa pomaly stáva profík na thrilleri pre mládež, opäť ponúka efektnú zábavu. Mladí a krásni sa na vás usmievajú pomaly z každého kúta a ak ste vekovo podobne na tom ako hlavní hrdinovia príbehu, tak si počas horúcich letných dní môžete oddýchnuť aj pri tomto filme.

USA, 2011, réžia: D.J.Caruso, hrajú: Alex Pettyfer, Timothy Olyphant, Teresa Palmer, Dianna Agron, Callan McAuliffe a ďalší.

Skús ma rozosmiať (27.07.2011)

Skús ma rozosmiať Tak do tretice tu máme opäť romantickú komédiu, tentoraz s komikom Adam Sandlerom v hlavnej úlohe. Plastický chirurg Danny má vskutku originálny spôsob balenia žien. Predstiera, že je ženatý a vo svojom manželstve má plno problémov. Rôzne príbehy vie tak zaobaliť, že mu každá leží pri nohách. Keď raz stretne tú pravú, všetko vyzerá dokonale, až pokiaľ nenájde jeho falošnú obrúčku. Danny sa rozhodne pokračovať v klamstvách i naďalej a presvedčí svoju dobrosrdečnú asistentku, aby hrala jeho ženu, s ktorou sa práve rozvádza. Ak ste fanúšikom filmov s Adamom Sandlerom a máte radi jednoduché a vtipné romantické komédie, tak si film zaručene užijete.

USA, 2011, réžia: Dennis Dugan, hrajú: Adam Sandler, Jennifer Aniston, Brooklyn Decker, Nicole Kidman, Bailee Madison a ďalší.