Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | February 15, 2019

Scroll to top

Top

CrystalFighters už zajtra v košickom parku

| On 27, Júl 2011

Košice. – V rámci festivalu Leto v parku prináša nezisková organizácia Košice 2013 návštevníkom špeciálny koncert britskej formácie CrystalFighters, ktorá sa v kultúrnom centre Kasárne/Kulturpark predstaví už tento štvrtok, 28. júla o 19.00. Kryštáloví bojovníci predstavia svoju zmes baskického folku, španielskeho punku 80tych rokov a experimentálnej elektroniky, ktorá určite roztancuje aj zarytých netanečníkov.

Päť Kryštálových bojovníkov si názov svojej formácie zobralo z nedokončenej opery, ktorú v posledných mesiacoch svojho šialenstva napísal starý otec jednej z vokalistiek. Kapela používa pri svojich vystúpeniach množstvo nie len elektronických ale aj akustických hudobných nástroj. A tak sa v jedno okamihu na pódiu stretávajú, elektrická ale aj akustická gitara a drevený xylofón, na ktorý hrajú dvaja umelci v tom istom okamihu.

Podstatnou súčasťou ich hudby je aj zapájanie pôvodných baskických nástrojov do hudby. A tak sa návštevníci, ktorí vo štvrtok zavítajú do Kasární/Kulturparku, budú môcť tešiť aj na tradičné baskické perkusie: txalaparta, danbolin (malý špeciálny bubienok) či typickú baskickú flautu txistu.

Sme naozaj radi, že aj Košičania budú môcť na vlastnej koži zažiť,: čo sa stane, ak sa vrátite o sto rokov do minulosti, necháte nahrávacie zariadenie uprostred baskickej dediny a záznam následne vložíte do rúk talentovaných súčasných hudobníkov. CrystalFighters sú teda právom označovaní, za kapelu, ktorá priniesla úplne nový zvuk a má tie najlepšie vyhliadky.

Tento špeciálny koncert v rámci festivalu Leto v parku je ako jediný spoplatnený sumou 5 EUR pre študentov a 7 EUR pre dospelých. Lístky si je možné rezervovať na kasarne@kulturpark.sk. Bližšie info nájdete na http://www.kosice2013.sk/sk/folder/leto-v-parku/novinky-1

Zdroj: Blažena Sedrovičová