Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | February 22, 2019

Scroll to top

Top

Nazrite na svet detskou optikou

| On 25, Júl 2011

Bratislava. - Stredoeurópsky dom fotografie a Mestská knižnica v Bratislave sa rozhodli podporiť  talentované deti a ich tvorivosť. Ponúkajú im možnosť rozvíjať sa pod vedením profesaionálov. Sériu výstav detského fotograficko – výtvarného tábora, pod názvom CLEAR VIEW, nájdete v Letnej čitárni U červeného raka, Michalská 26, Bratislava.

Pohľad detí na svet je iný ako ten náš.  Bez zaťaženia každodennými starosťami,  je čistý, je objavný.  Často  vidia aj veci, ktoré nám už unikajú  –  možno aj zázraky. Tvorba detí je neopakovateľná a som presvedčená, že o menách, ktoré vidíte na popiskách našej výstavy, budete ešte  v budúcnosti  počuť.

Mgr. Art Veronika Paštéková

Stredoeurópsky dom fotografie je ojedinelá stabilná inštitúcia na Slovensku, ktorá  sa venuje výhradne fotografii. Je v kontakte so špičkovým  slovenským i svetovým dianím  v oblasti fotografie. Prevádzkuje celoročne dve fotografické galérie, v ktorých sa  raz mesačne striedajú výstavy. Už 21 rokov počas novembra organizuje najstarší  fotografický festival v strednej a východnej Európe Mesiac fotografie.  Publikuje časopisy Imago, Fotonoviny, ale aj monografie a katalógy. Združuje talentovaných amatérov v Klube priateľov fotografie pri SEDF Jeho cieľom je aj  rozvoj a propagácia neprofesionálnej fotografickej tvorby na Slovensku. A v neposlednom rade organizuje kvalitné fotografické kurzy pre dospelých, deti a mládež v spolupráci s renomovanými fotografmi – pedagógmi a teoretikmi umenia. Na fotograficko – výtvarný tábor sa môžete prihlásiť do konca leta, info: www.sedf.sk.

 

Pôvodný text: Mgr. Art Veronika Paštéková, Stredoeurópsky dom fotografie