Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | February 15, 2019

Scroll to top

Top

Pokojný rodinný život naruší príchod fašizmu (Televízne tipy)

Pokojný rodinný život naruší príchod fašizmu (Televízne tipy)

| On 23, Júl 2011

Program od soboty 23. 7. 2011 do piatka 29. 7. 2011.

Africká kráľovná (23.7.2011, 21:45, Dvojka)

Africká kráľovná Snímka je pomenovaná podľa starej parnej lode. Na nej dováža Charlie Allnut cenné zásoby do chudobných dedín vo východnej Afrike. Po smrti reverenda Sayera dostane úlohu vziať jeho sestru Rose do civilizácie. Začiatkom prvej svetovej vojny naplno prebiehal zápas o moc v kolóniách. Uprostred toho všetkého sa dvaja odlišní ľudia plavia na jednej lodi, utekajúc pred nemeckými vojakmi. Humphrey Bogart získal za stvárnenie svojej postavy Oscara.

GB, USA, 1951, 105 min., réžia: John Huston, hrajú: Humphrey Bogart, Katharine Hepburn, Robert Morley a ďalší.

Nepriateľ pred bránami (24.7.2011, 22:30, JOJ)

Nepriateľ pred bránamiMeno Vasilij Zajcev je určite veľmi dobre známe všetkým fanúšikom histórie. Písal sa 17. júl 1942. V tento deň sa začala jedna z najväčších bitiek druhej svetovej vojny. V centre záujmu stálo ruské mesto Stalingrad. Velenia sovietskej aj nemeckej armády boli presvedčené, že sa práve tu o všetkom rozhodne. Takáto doba prináša aj hrdinov. Jedným z nich bol spomínaný sovietsky vojak, ktorý sa ním stal vďaka silnému morálnemu presvedčeniu, ako aj súboju s nemeckým strelcom.

USA, Nemecko, GB, Írsko, 2001, 126 min., réžia: Jean-Jacques Annaud, hrajú: Jude Law, Joseph Fiennes, Ed Harris a ďalší.

Mamička oslavuje sté narodeniny (25.7.2011, 22:05, Dvojka)

Mamička oslavuje sté narodeniny S akým pocitom by ste sa po rokoch vracali do domu, kde ste prežili ťažké chvíle ako guvernantka? Vychovávať tri vnučky panej domu dalo mladej Anne zabrať. Teraz však prichádza na oslavu stých narodenín svojej bývalej zamestnávateľky. Nie je sama. Spoločnosť jej robí manžel, vďaka ktorému získava v psychologickej vojne medzi domácimi a cudzincami prevahu.

Španielsko, Francúzsko, 1979, 95 min., réžia: Carlos Saura, hrajú: Geraldine Chaplin, Amparo Munoz, Fernando Fernán Gómez a ďalší.

Chlapci neplačú (26.7.2011, 00:00, JOJ)

Chlapci neplačú Byť sám sebou nemusí byť vo svete nespravodlivosti ľahké. Teena Brandonová uteká po krádeži auta pred políciou. Rozhodne sa zmeniť si meno na Brandon Teena, ako aj celú svoju osobnosť. Už dlhšie totiž cíti, že sa narodila v nesprávnom tele. Zoznámi sa s Lanou, čo celý jej život obráti naruby. Ako dokáže milovanej osobe povedať pravdu o svojej skutočnej identite? Film vychádza z reálnych udalostí. A Hilary Swank svojím výkonom ohúrila amerických filmových akademikov natoľko, že jej udelili Oscara.

USA, 1999, 118 min., réžia: Kimberly Peirce, hrajú: Hilary Swank, Chloë Sevigny, Peter Sarsgaard, Alicia Goranson a ďalší.

Tip týždňa

Smrť krásnych srncov (27.7.2011, 01:30, JOJ Plus)

Smrť krásnych srncov Opäť tu máme dielo s vojnovou tematikou. Leo Popper je spokojný muž, pretože sa mu darí v pracovnom aj súkromnom živote. Je úspešným zástupcom firmy Electrolux a milovníkom prírody. Svojich troch synov vedie k tomu, aby si ju takisto cenili. Po boku svojej krásnej manželky prežíva príjemné obdobie. Všetko ale zmení príchod fašizmu…

ČR, 1986, 91 min., réžia: Karel Kachyňa, hrajú: Karel Heřmánek, Rudolf Hrušínský, Marta Vančurová, Jiří Strach, Jiří Krampol a ďalší.

 

Vtáci (28.7.2011, 21:50, JOJ Plus)

VtáciMladá herečka Melanie Danielsová sa v sanfranciskom obchode s vtákmi stretne s advokátom Mitchom Brennerom. Zapáči sa jej, a preto by ho opäť rada videla. Kúpi papagáje, ktoré zháňal pre svoju sestru a vydá sa za ním do Bodega Bay. Cestou ju z neznámeho dôvodu napadne čajka. Po príchode do mesta sa situácia dramaticky zhorší.

USA, 1963, 119 min., réžia: Alfred Hitchcock, hrajú: Rod Taylor, Suzanne Pleshette, Jessica Tandy, Tippi Hedren a ďalší.

Lásky mezi kapkami deště (29.7.2011, 01:30, JOJ Plus)

Lásky mezi kapkami deštěPražský Žižkov, tridsiate roky minulého storočia. Konkurenciu vytláča veľkoobuvník Baťa, ktorý svojimi lacnými výrobkami začína čoraz viac ovládať trh. Synovia výrobcu obuvi Bursíka navyše rýchlo dospievajú. Ich vzťah naruší osudová láska k jednému dievčaťu v čase sociálnej neistoty, neskôr i okupácie.

ČR, 1979, 126 min., réžia: Karel Kachyňa, hrajú: Vladimír Menšík, Lukáš Vaculík, Jan Hrušínský, Zlata Adamovská a ďalší.