Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | February 22, 2019

Scroll to top

Top

Filmové trháky na Magio Pláži

| On 21, Júl 2011

Začiatok predstavení je krátko po zotmení (cca 21:15 hod.) Nepremieta sa v prípade nepriaznivého počasia, predovšetkým za silného vetra.

 

štvrtok, 21. júla / Večer s Martinom Šulíkom

Záhrada (r. M. Šulík, SR/Fr, 1995, 99min.)

Najúspešnejší slovenský film 90-tych rokov. Poetický príbeh so zvláštnym a krásnym humorom. V hlavných postavách Roman Luknár, Zuzana Šulajová a Marián Labuda.

Všetko čo mám rád (r. M. Šulík, 1992, SR, 90min.)

V poradí druhý celovečerný film Martina Šulíka o veciach a zdanlivých maličkostiach, ktoré sú v živote dôležité a robia nám ho krajším.

 

piatok, 22. júla / Kultové oddychovky

Pelíšky (r. J. Hřebejk, ČR, 1999, 116min.)

Kultová česká komédia . Rozpráva príbeh dospievajúcich detí a ich rodičov v Československu 60-tych rokov. Účinkujú: Emília Vášáryová, Jiří Kodet, Simona Stašová, Miroslav Donutil, Jaroslav Dušek, Eva Holubová, Bolek Polívka a ďalší.

Jízda (r. J. Svěrák, ČR, 1994, 90min.)

Legendárne letné roadmovie s Aňou Geislerovou v hlavnej úlohe a výbornou hudbou od skupiny Buty.

 

sobota, 23. júla / Večer s Ondřejom Trojanom

Občiansky preukaz (r. O. Trojan, 2010, ČR/SR, 137min.)

Divácky hit tohto roka. Skôr veselý film o dospievaní v období neveselej reality socialistického Československa 70-tych rokov.

Pějme píseň dohola (r. O. Trojan, 1990, ČR, 103min.)

Prvý celovečerný film nielen úspešného producenta a režiséra Ondřeja Trojana, ale aj Ani Geislerovej, ktorú pre svet filmu ako 14-ročnú objavil pri rozsiahlom castingu O. Trojan práve pre tento prázdninový príbeh z prostredia pionierskeho  tábora.

 

nedeľa, 24. júla

Paríž, milujem ťa (kol. režisérov, Fr./Licht./Švajč./Nem., 2006, 120min.)

Poviedkový film o láske odohrávajúci sa v kulisách romantického Paríža. Jednotlivé príbehy režírovali známi tvorcovia: Ethan a Joel Coenovci, Gérard Depardieu, Alfonso Cuarón, Gus Van Sant, Christopher Doyle, a ďalší

 

pondelok, 25. júla

U mě dobrý (r. J. Hřebejk, ČR, 2008, 100min.)

Letná komédia s Bolkom Polívkom v hlavnej úlohe. Patrí medzi úspešné adaptácie poviedok Petra Šabacha, ktorého texty sa stali predlohami pre filmy ako Pelíšky, Pupendo, či Občiansky preukaz. Táto má najbližšie k žánru Dannyho parťákov.

 

utorok, 26. júla

Decká sú v pohode (r. L. Cholodenko, USA, 2010, 106min. )

Vtipný a energický filmový príbeh o vzťahoch a modernej rodine. Mimoriadny herecký koncert Annette Bening a Julianne Moore. Film bol nominovaný na Oscara v štyroch kategóriách, vrátane tých za najlepší scenár a film, a za najlepšiu herečku v hlavnej úlohe (Annette Bening).

 

streda, 27. júla

2 Bobule (r. V. Lanné, ČR, 2009, 94min.)

Film 2 Bobule je voľným pokračovaním úspešnej filmovej komédie Bobule z idylického prostredia juhomoravských viníc. Oba filmy sa stali v Čechách aj na Slovensku kinohitmi. V hlavných úlohách Kryštof Hádek a Tereza Voříšková.

 

štvrtok, 28. júla

Nine (r. R. Marshall, USA/Tal., 2009, 114min. )

Filmová podoba slávneho broadwayského muzikálu, ktorej dominujú excelentné tanečné čísla a superhviezdna herecká zostava:  Nicole Kidman, Penélope Cruz, Kate Hudson, Marion Cotillard, Judi Dench, Daniel Day-Lewis, Sophia Loren a ďalší.

 

piatok, 29. júla / Večer s Woody Allenom

Užívaj si, ako sa len dá! (r. W. Allen, USA, 2009, 92min.)

Woody Allen sa po výletoch do Londýna a Barcelony vrátil nakrútiť svoj jubilejný 40. film na miesta, kde to dôverne pozná. Do New Yorku. Hrdinami jeho novej romantickej komédie sú výstredný Newyorčan a mizantrop Boris a mladá naivná južanka Melody. Zdá sa ale, že niektoré postavy a vzťahy nie sú také, ako na prvý pohľad vyzerajú.

Vicky Cristina Barcelona (r. W. Allen, USA, 2008, 96min.)

Do „španielskeho New Yorku“ odchádzajú stráviť leto dve mladé Američanky. Tak trochu strohá a zásadová Vicky (Rebecca Hall), ktorá má pred svadbou, a jej bohémska kamarátka Cristina (Scarlett Johansson). Stretávajú spontánneho maliara Juana Antonia (Javier Bardem) – netreba dodávať, že ten po oboch kráskach začne „hádzať očkom“ – a jeho krásnu, ale nepríčetne žiarlivú ex-manželku Mariu Elenu (Penélope Cruz).

 

sobota, 30. júla

Koncert (r. R. Mihaileanu, Fr./Tal./ Rum./ Belg., 2010, 119min.)

Komediálny film jedného z najlepších súčasných európskych režisérov. Pred tridsiatimi rokmi bol Andrej Simoniovič Filipov hviezdou, uznávaným dirigentom najväčšieho orchestra v Rusku. Teraz má 50 rokov a stále tam pracuje – ale iba ako upratovač. Za komunistov ho totiž vyhodili, pretože odmietol splniť príkaz a zbaviť sa všetkých židovských hudobníkov (vrátane svojho najlepšieho kamaráta).

 

nedeľa, 31. júla

Kurz negatívneho myslenia (B. Breien, Nór., 2006, 79min. )

Debutujúci režisér Bård Breien zmiešal škandinávsku psychologickú dráma o medziľudských vzťahoch so sarkastickou čiernou komédiou. Originálnemu tvaru pridáva na atraktivite použitá hudba (Steppenwolf, Nina Simone, či Johnny Cash). Film získal viacero festivalových aj diváckych ocenení.

 

pondelok, 1. augusta

Adamove jablká (r. A. Th. Jensen, Dán., 2005, 94min.)

Jeden z najúspešnejších a najzábavnejších dánskych filmov posledných rokov. Od premiéry uviedlo film už viac ako päťdesiat zahraničných festivalov, kde získal viacero štatutárnych aj diváckych ocenení. Snímka rieši nehynúcu otázku boja medzi dobrom a zlom. Na rozdiel od ponurých filmov severských autorov ponúka mladý režisér iný pohľad na svet. V tom jeho sa mieša komédia s drámou a brutalita s láskavosťou.

 

utorok, 2. augusta

Pupendo (r. J. Hřebejk, ČR, 2003, 120min.)

Úspešná komédia Jana Hřebejka a Petra Jarchovského nakrútená na motívy poviedok Petra Šabacha. Rozpráva príbeh dvoch rodín v Československu v roku 1984. V hlavných postavách excelujú Bolek Polívka, Vilma Cibulková, Jaroslav Dušek a Eva Holubová.

 

streda, 3. augusta / Večer s oscarovým filmom

Kráľova reč (r. T. Hooper, VB/Austrália, 2010, 118min.)

Film, ktorý je držiteľom troch aktuálnych  Oscarov v kategórii najlepší film, réžia a herec v hlavnej úlohe (C. Firth). Krásny, ľudský aj humorný príbeh o britskom  kráľovi, ktorý sa nečakane dostáva na trón a musí sa vyrovnať so svojím hendicapom – vadou reči. Herecký koncert, ktorý vytvárajú Collin Firth, Geoffrey Rush a Helena Bonham Carter.

 

štvrtok, 4. augusta

Samotári (r. D. Ondříček, ČR/SR, 2000, 103min.)

Takmer kultový film režiséra Davida Ondříčka a scenáristu Petra Zelenku, z ktorého viaceré repliky zľudoveli. V hlavných úlohách: Jiří Macháček, Ivan Trojan, Jitka Schneiderová, Saša Rašilov, Labina Mitevska a ďalší.

 

piatok, 5. augusta / Večer s dokumentaristom Petrom Kerekesom

Ako sa varia dejiny (r. P. Kerekes, Rak./SR/ČR, 2009, 88min.)

Celovečerný dokument, ktorého hlavnými hrdinami sú vojenskí kuchári. O tom, ako každodenné potreby tisícok ozbrojených žalúdkov ovplyvňovali víťazstvá a prehry štátnikov. O poľnej kuchyni ako modeli sveta, kde sa príprava jedla stáva taktikou boja. Boje o veľké ideály, ktoré stoja na pevných nohách kuchynského stola. Film získal mnoho zahraničných aj domácich ocenení, stal sa napr. vo svojej kategórii víťazom prestížneho Viennale a bol v úzkej nominácii na najlepší európsky dokument roka.

66 sezón (r. P. Kerekes, SR/ČR, 2003, 80min.)

Štylizovaný dokumentárny film vypovedá o 66-tich sezónach starej plavárne v Košiciach. Celý príbeh dejín tohto miesta ľudských stretnutí rámcujú obrazové spomienky režiséra na svojho starého otca. S jemným nádychom nostalgie sa Kerekes pokúša zrekonštruovať obraz o jeho námorníckych snoch, a túto líniu podporuje a obohacuje aj rozprávanie režisérovej starej mamy.

 

sobota, 6. augusta / Hudobný večer

Rolling Stones – Shine a Light (r. M. Scorsese, USA, 2008, 117min.)

Martin Scorsese získal svojho prvého režisérskeho Oscara až vlani, napriek tomu, že už dávno predtým nakrútil filmy ako Taxikár, Zúriaci býk či Posledné pokušenie Krista. Americká filmová akadémia ho ocenila za kriminálku Na druhej strane. Všetko sú to hrané projekty, ale Scorsese má na konte aj zopár hudobných dokumentov. Vrátane tohto pohľadu na najväčšiu rock’n'rollovú kapelu – legendárnych Rolling Stones – muzikantov, ktorí sú spolu cez 45 rokov a stále fungujú.

The Doors – When You´re Strange (r. T. DiCillo, USA, 2010, 86min. )

Prvý celovečerný dokumentárny film o hudobnej skupine The Doors. Tvorcovia v ňom odkrývajú dosiaľ nezverejnené zábery slávnej štvorčlennej rockovej kapely. Film stavia na záberoch nakrútených v rokoch 1966 – 1971, teda od vzniku kapely až do smrti Jima Morrisona. Komentár nahovoril Johnny Depp.

 

nedeľa, 7. augusta

Štyri levy (r. Ch. Morris, VB, 2009, 94min.)

Prvá ”džihádska” čierna komédia. Partia potenciálnych teroristov plánuje útok, pri ktorom má pretiecť veľa krvi. Akurát sa nevedia zhodnúť, čia krv to má byť. Sila filmu s prvkami čierneho humoru spočíva v nejednoznačnosti a podvratnosti, s akou využíva stereotypy moslimov, britských politikov a fanatikov akéhokoľvek druhu.