Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | February 15, 2019

Scroll to top

Top

Z krvi a piesku… (Televízne tipy)

Z krvi a piesku… (Televízne tipy)

| On 16, Júl 2011

Program od soboty 16. 07. do piatka 22. 07. bude rozhodne príjemným letným týždňom plného slnečných lúčov. Ak sa ho predsa len rozhodne stráviť doma, pri televíznej obrazovke, tak vám ponúkame zopár tipov, ktoré by vás mohli zaujať na našich televíznych staniciach.

Na krídlach vážky (16.07.2011, 22.00, JOJ)

Na krídlach vážkyMysteriózny thriller v hlavnej úlohe s Kevinom Costnerom vsádza hlavne na svoju tiesnivú atmosféru. Po tom, ako doktorovi Darrowovi umrie manželka v pralesoch vo Venezuele, život ako taký preňho začína strácať zmysel. Čím ďalej sa uzatvára sám do seba, tým viac okolo seba vníma, že niečo nie je v poriadku. Neustále objavuje tajomný symbol, ktorý nevie presne čo znamená, no vie, že to môže byť stopa k jeho manželke

USA/Nemecko, 2002, 104 min., réžia: Tom Shadyac, hrajú: Kevin Costner, Susanna Thompson, Joe Morton, Ron Rifkin, Kathy Bates a ďalší.

Tip týždňa

Spartakus: Krv a piesok (17.07.2011, 23.10, Markíza)

Spartakus: Krv a piesok Markíza nasadila na leto seriál, o ktorom sme kedysi písali i v rubrike Kedy na mňa príde rad. Sme radi, že už naňho rad prišiel. Príbeh o statočnom thráckom bojovníkovi, ktorý sa dostal do gladiátorskej arény musí byť známy všetkým. Krv a piesok mapuje Spartacove začiatky. V nich sme svedkami, ako sa zo slabého a neskúseného divocha stal miláčik rímskeho davu. Okrem skvelých krvavých akčných scén sme svedkami umne vytvorených intríg a bojov o moc a do toho všetkého sa hodí i nejaká tá erotická scéna.

USA, 2010, 1 časť-60 min.,réžia: Rick Jacobson, Michael Hurst, Jesse Warn, hrajú: Andy Whitfield, John Hannah, Lucy Lawless, Manu Bennett, Craig Parker a ďalší.

 

Elisa, môj život (18.07.2011, 22.00, Dvojka)

Elisa, môj životPsychologická dráma pochádza z mysle uznávaného španielskeho režiséra Carlosa Sauru. Povyšujúc film na skutočné umenie nám predstavuje príbeh o plachej Elise, ktorá sa po dlhom čase opätovne stretáva so svojím otcom. Toto stretnutie je ťažké pre obe strany. V meditatívnom tempe sú nám podsúvané nielen rôzne časové roviny, ale aj časté zmeny medzi realitou a fikciou. Toto je skrátka nejednoznačný film, z ktorého si každý vezme niečo iné a vždy rovnako hodnotné.

Španielsko, 1977, 125 min., réžia: Carlos Saura, hrajú: Ana Torrent, Geraldine Chaplin, Fernando Rey, Norman Briski, Isabel Mestres a ďalší.

Muž od Snežnej rieky (19.07.2011, 20.00, JOJ Plus)

Muž od Snežnej riekyWesterny sa netočia len v USA, Taliansku alebo Španielsku. Filmy s podobnou atmosférou sa dajú nájsť i v Austrálií. K nesmrteľnej klasike určite patrí i táto snímka. V romantickom duchu odohrávajúci sa príbeh hovorí o mladom chlapovi Jimmim Craigovi. Ten sa uchytí na ranči bohatého Harrisona, kde sa musí vysporiadať so skutočnosťou, že všetci chlapi ho šikanujú a zosmiešňujú. Jediným svetlým bodom je Harrisonova dcéra, s ktorou si je viac ako len blízky.

Austrália, 1982, 102 min., réžia: George Miller, hrajú: Tom Burlinson, Kirk Douglas, Sigrid Thornton, Jack Thompson, Tony Bonner a ďalší.

Posádka v ohrození (20.07.2011, 01.10, Markíza)

Posádka v ohrozeníNeznámy thriller s Viggom Mortensenom v hlavnej úlohe. Keď Bill súhlasil, že strávi víkend na lodi svojho švagra Philla na Bahamách, ani len netušil aká to bola chyba. Po tom, ako všetko plynulo bez problémov sa ukázalo, že on so svojou ženou nie sú jedinými pozvanými hosťami na tejto plavbe. Práve hostia sú tým aspektom, ktorý Billovi nemusí zničiť celý víkend, ale aj celý život.

USA, 1994, 95 min., réžia: Carl Colpaert, hrajú: Viggo Mortensen, Donal Logue, Jeremy Sisto, Pamela Gidley, Laura del Sol a ďalší.

Desiaty muž (21.07.2011, 22.20, JOJ Plus)

Desiaty mužAdaptácia rovnomenného románu Grahama Greenea s excelentným Anthony Hopkinsom v hlavnej úlohe je silným príbehom o obetovaní sa. V koncentračnom tábore majú zabiť každého desiateho muža. Bohatý advokát Chavel sa dohodne s istým väzňom, aby si spolu vymenili miesto. Ten na ponuku pristúpi pod podmienkou, že sa postará o jeho sestru. Keď sa Chavel vracia domov, v jeho dome už žije sestra mŕtveho väzňa. Teraz je len na ňom, či sa dokáže tejto žene pozrieť do očí ako muž.

USA, 1988, 100 min., réžia: Jack Gold, hrajú: Anthony Hopkins, Kristin Scott Thomas, Derek Jacobi, Geoffrey Bayldon, Cyril Cusack a ďalší.

El Dorado (22.07.2011, 00.30, Doma)

El DoradoKlasický americký western plný hustých hlášok, nepoškvrnených hrdinov, zradných lumpov a nejakej tej pomsty. Veteráni žánru, John Wayne a Robert Mitchum, s vtedy ešte mladíkom Jamesom Caanom, vytvorili dnes už kultovú klasiku. Bart Jason sa nezákonnými cestičkami pokúša získať studňu, ktorú potrebuje mnohopočetná rodina MacDonaldsových. Proti nemu sa postaví šerif so svojím priateľom a najstarší syn z tejto rodiny.

USA, 1966, 126 min., réžia: Howard Hawks, hrajú: John Wayne, Robert Mitchum, James Caan, Paul Fix, Arthur Hunnicutt a ďalší.