Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | February 15, 2019

Scroll to top

Top

Rockyho posledný vzdor (Televízne tipy)

Rockyho posledný vzdor (Televízne tipy)

| On 09, Júl 2011

Program od soboty 09. 07. 2011 do piatka 15. 07. 2011 ponúka z každého rožku trošku. Od akčnej jazdy pre tínedžerov sa posunieme cez právnické kľučky, prestrelky, vojnu, boxerský zápas a Japonsko až po diaľničnú informačnú tabuľu s komunikačnými schopnosťami. Príjemné sledovanie.

Speed Racer (09.07.2011, 14.05, Markíza)

Speed RacerFilmový prepis starého anime seriálu má na svedomí súrodenecké duo Wachowských, ktorí majú na konte kultový Matrix. Preštylizovaný film plný novátorských efektov hovorí o mladom jazdcovi Speedovi. Ten sa dostáva so svojím špičkovým autom do sveta nebezpečných, no veľmi obľúbených pretekov. V nich chce odhaliť, kto môže za smrť jeho brata, ktorý zomrel pri tejto súťaži. Čím ďalej je k možnému páchateľovi, tým je preňho účasť na pretekoch nebezpečnejšia.

USA/Nemecko/Austrália, 2008, 129 min., réžia: Lana Wachowski, Andy Wachowski, hrajú: Emile Hirsch, Christina Ricci, Hiroyuki Sanada, John Goodman, Matthew Fox a ďalší.

Čarodejník (10.07.2011, 20.15, Jednotka)

ČarodejníkAdaptácia podľa uznávaného autora právnických románov Johna Grishama pojednáva o súboji neskúseného právnika Rudyho Baylora proti obrovskej poisťovacej korporácií, odohrávajúcom sa v súdnej sieni. Film plný skvelých hereckých výkonov, ktoré mal pod palcom uznávaný režisér Francis Ford Coppola, sa od začiatku až do konca drží rýchleho a strhujúceho tempa, a to aj napriek tomu, že ide o konverzačný film.

USA, 1997, 130 min., réžia: Francis Ford Coppola, hrajú: Matt Damon, Danny DeVito, Claire Danes, Jon Voight, Mickey Rourke a ďalší.

Operácia Zlomený šíp (11.07.2011, 23.00, JOJ)

Operácia Zlomený šíp John Woo, známy režisér akčných čínskych filmov, natočil i niekoľko akčných snímkov v USA. Tie sa vo všeobecnosti považujú za slabšie kúsky. V tom období mal však i niekoľko svetlých chvíľok a natočil zopár dobrých filmov. Jedným z nich je i Operácia Zlomený šíp. Dvaja dobrí priatelia sa stanú nepriatelia na život a na smrť po tom, ako majú spolu previesť nukleárnu zbraň. Jeden z nich sa totiž rozhodne, že si túto „hračku“ ponechá. Okrem zručne natočených akčných scén, film zaujme aj tým, že sa tu herec John Travolta nezvyčajne objavil v zápornej úlohe.

USA, 1996, 108 min., réžia: John Woo, hrajú: John Travolta, Christian Slater, Samantha Mathis, Delroy Lindo, Bob Gunton a ďalší.

MASH FILM (12.07.2011, 20.00, JOJ Plus)

MASH FILMVo filme, ktorý inšpiroval kultový seriál s rovnomenným názvom, sa kapitán Pierce prezývaný Hawkeye, snaží so svojimi dvoma kamarátmi Dukeom a Trapperom prežiť vojenské peklo s hutnou dávkou humoru. Proti ich kazeniu morálky tvrdo stojí major Burns s majorkou Hulihanovou. Vzájomné vtipy a žartíky sú zdrojom mnohých originálnych komických situácií. Popritom film nezabúda reflektovať tmavé stránky vojny.

USA, 1979, 116 min., réžia: Robert Altman, hrajú: Donald Sutherland, Elliott Gould Tom Skerritt Sally Kellerman Robert Duvall a ďalší.

Tip týždňa

Rocky Balboa (13.07.2011, 23.10, Markíza)

Rocky Balboa Dnes už niet pochýb o tom, že Stallone je najlepší „comebacker“ poslednej doby. Na výslnie sa vrátil s tým, že oživil svoje najslávnejšie postavy Johna Ramba a Rockyho Balboa. V poradí už šiesta časť o Rockym, talianskom žrebcovi, je skvelá v tom, že si uvedomuje Rockyho vek a nesnaží sa v ňom odzrkadľovať americký patriotizmus, heroizmus a podobne. Táto pôsobivá športová dráma o športovcovi dávno za vrcholom je viac ako len dôstojné ukončenie celej série.

USA, 2007, 97 min., réžia: Sylvester Stallone, hrajú: Sylvester Stallone, Tony Burton, Talia Shire, Milo Ventimiglia, Burt Young a ďalší.

Čierny dážď (14.07.2011, 00.00, JOJ)

Čierny dážď Dnes už kultová akčná klasika režiséra Ridleyho Scotta líči príbeh dvoch newyorských policajtov, ktorí zadržali člena Yakuzy. Následne dostanú rozkaz, ktorý vraví, že ho musia deportovať až do Japonska, presnejšie do Osaky. Tam im utečie a teraz je len na nich, aby ho našli. V cudzom prostredí, s nervami v koncoch a s postupmi typickými pre akčné 80. roky, sa dvojica policajtov púšťa do možno svojej poslednej akcie.

USA, 1989, 125 min., réžia: Ridley Scott, hrajú: Michael Douglas, Andy Garcia, Kate Capshaw, Ken Takakura, Yûsaku Matsuda a ďalší.

Príbeh z Los Angeles (15.07.2011, 22.25, Doma)

Príbeh z Los Angeles Tento film je netradičnou komediálnou romancou v hlavnej úlohe s komikom Steveom Martinom, diaľničnou informačnou tabuľou a vrtošivým počasím. Moderátor počasia Harris sa zahľadí do novinárky Sarah. Má síce priateľku, ale napriek tomu vie, že Sarah je jeho druhou polovicou. V jeho zmýšľaní ho utvrdzuje i diaľničná informačná tabuľa, ktorá s ním začala komunikovať, radiť mu v živote a varovať ho pred nástrahami budúcnosti. Keď mu raz predpovie, že počasie zmení jeho život, ešte ani len netuší, ako mala „milá teta tabuľka“ pravdu.

USA, 1991, 91 min., réžia: Mick Jackson, hrajú: Steve Martin, Victoria Tennant, Sarah Jessica Parker, Patrick Stewart, Woody Harrelson a ďalší.