Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | March 21, 2019

Scroll to top

Top

15. letná fotoškola stlačila úvodnú spúšť

| On 09, Júl 2011

Liptovský Mikuláš, Dom fotografie. - Vo štvrtok, 7.7.2011 o 17.00 organizátori zahájili otvorenie 15. ročníka Letnej fotoškoly Domu fotografie v Liptovskom Mikuláši výstavou JÓSZEF PÉCSI PRIZE a JOEL MEYEROWITZ: GROUND ZERO. Účastníci majú možnosť zapojiť sa do maratónu fotografických dielní, večerných seminárov, konzultácií portfólií a v závere pripravia finálnu výstavu fotoškoly. Okoloidúcich a zúčastnených čaká medzinárodná účasť.

JÓSZEF PÉCSI PRIZE:

Za posledných 20 rokov grant Jószefa Pécsiho v Maďarsku poskytol mladým fotografom možnosť sústrediť sa na vlastné projekty v ročných cykloch, a to maximálne po dobu troch rokov. Výstava prezentuje absolventov grantu za r.2011. Vo fotografiách sa stretáva citlivosť na sociálno – politické otázky s dokumentárnym spôsobom vyjadrenia a umeleckou reflexiou. Kurátori: Gyorgy Gáti a Lucia Benická. Autori: Róbert László BÁCSI, András  HAJDÚ, Dénes MÁRTONFAI, Simon MÓRICZ, Márk SIMON.

JOEL MEYEROWITZ: GROUND ZERO

Dokumentárny projekt amerického fotografa, pripravený k 10. výročiu tragídie pádu Dvojičiek v r.2011. Prezentovaná kolekcia je darom Ambasády USA do archívu Domu fotografie v r.2006. Kurátorka: Lucia Benická

Pôvodný text: Dom fotografie