Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | February 24, 2019

Scroll to top

Top

Rakúska festivalová alternatíva (Festivalový sprievodca)

Rakúska festivalová alternatíva (Festivalový sprievodca)

| On 04, Júl 2011

Všetko dobré sa raz musí skončiť, a tak ako leto netrvá dlhšie než do konca augusta, aj letné festivaly zatvoria svoje brány a otvoria ich opäť až o rok. Dali sme vám niekoľko tipov, kam môžete s priateľmi zájsť a vidieť na jednom mieste veľa zvučných mien hudobnej scény. Z okolitých krajín okrem Ukrajiny nebolo spomenuté Rakúsko, ktoré tiež hostí nejeden skvelý festival. Vybrali sme jeden, ktorý si vybudoval dobré meno a vždy ponúka zaujímavý line-up. Predstavujeme FM4 Frequency Festival.

FM4 Frequency Festival

Názov: FM4 Frequency Festival.

Dátum konania: 18. – 20. 8. 2011.

Miesto: St. Pölten, Rakúsko.

Vzdialenosť od Bratislavy: 150 km (90 minút autom).

Lístky: 3-dňový 136 Eur.

Krátko z histórie: Frequency Festival vznikol v roku 2001 ako celkom malé podujatie (v porovnaní s dnešným počtom až 60 000 návštevníkov) a prvý ročník sa konal vo viedenskej Aréne pod názvom Vienna City Festival. Zožal úspech a keďže sa predpokladala väčšia návštevnosť, presťahovali ho do Salzburgu. Pamätným zostane tretí ročník, keď bola headlinerom Metallica a napriek kapacite 45 000 miest prišlo odhadom viac ako 60 000 ľudí (našťastie sa nikomu nič nestalo). V roku 2009 sa festival presťahoval na dnešné pôsobisko do St. Pölten.

V minulosti vystúpili: Xploding Plastix, Placebo, Metallica, De Phazz, The Dandy Warhols, Roots Manuva, The Raveonettes, Arctic Monkeys, Morrissey, Muse, Nine Inch Nails, Editors, Kasabian, Radiohead, LCD Soundsystem, FM Belfast, Yeasayer.

Odporúčame vidieť v 2011: The National, The Ting Tings, Anna Calvi, Elbow, Kasabian, Foo Fighters, The Kills, The Vaccines, Jamie Woon, Kaizers Orchestra, The Chemical Brothers.

Jednou vetou: Festival, ktorý si toho prežil mnoho, nevzdal sa a každoročne prináša dobrú hudbu.