Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | March 21, 2019

Scroll to top

Top

Poľovníci sa postavia proti divokému prasaťu. Kto z nich vyhrá? (Televízne tipy)

Poľovníci sa postavia proti divokému prasaťu. Kto z nich vyhrá? (Televízne tipy)

| On 02, Júl 2011

Program od soboty 2.7. do piatka 8.7.2011.

Kapitán Abu Raed (2.7.2011, 21:50, Dvojka)

Kapitán Abu RaedPriateľstvá sa rodia z rôznych dôvodov a v rôznom veku. Abu Raed mal svoje sny, chcel precestovať celý svet. Nikdy sa však za hranice rodného Jordánska nedostal. Jedného dňa si všimne opustenú čiapku kapitána lietadla. Zoberie si ju so sebou a odkráča domov. Nová pokrývka Abuovej hlavy okamžite zaujme chlapca zo susedstva… Snímka bola ocenená na prestížnom festivale Sundance.

Jordánsko, 2007, 102 min., réžia: Amin Matalqa, hrajú: Nadim Sawalha, Rana Sultan, Hussein Al-Sous, Udey Al-Qiddissi a ďalší.

Tip týždňa

Slavnosti sněženek (3.7.2011, 20:00, JOJ Plus)

Slavnosti sněženek V chatovej osade pri Prahe spolu nažíva niekoľko svojráznych ľudí. Panuje medzi nimi harmónia, no to len do chvíle, kým sa neobjaví divoké prasa. Poľovnícke združenia sú dve a zviera len jedno. Vznikne spor, kto ho dokáže skoliť skôr. Napokon nájde smrť na netradičnom mieste – v škole. Vytúžená hostina sa začína.

ČR, 1984, 83 min., réžia: Jiří Menzel, hrajú: Rudolf Hrušínský, Jaromír Hanzlík, Josef Somr, Petr Čepek, Miloslav Štibich, Petr Brukner a ďalší.

 

Anna a vlci (4.7.2011, 22:05, Dvojka)

Anna a vlciAnna je mladá guvernantka, prichádzajúca do zvláštneho rodinného sídla. Obývajú ho totiž čudné indivíduá. Kým spočiatku sa do ich vzájomných vzťahov veľmi nepletie, neskôr sa stane aktívnou účastníčkou rôznych udalostí. Jednotliví členovia rodiny sú alegóriou diktatúry generála Franca a zosobnením morbídnej spoločnosti.

Španielsko, 1973, 102 min., réžia: Carlos Saura, hrajú: Geraldine Chaplin, Fernando Fernán Gómez, José María Prada, José Vivó a ďalší.

Bandolero! (5.7.2011, 20:00, JOJ Plus)

Bandolero!Keď šerifovi unesiete jeho milovanú ženu, koledujete si o vážny problém. Dee Bishop je šéfom bandy, ktorá sa snaží vykradnúť banku. Práve počas akcie ich chytia a odsúdia na smrť. Šťastena sa ale náhle ocitne na ich strane a podarí sa im ujsť. Vezmú si aj rukojemníčku, šerifovu lásku Mariu. Kvôli nej je ochotný prenasledovať ich až do Mexika.

USA, 1968, 106 min., réžia: Andrew V. McLaglen, hrajú: James Stewart, Dean Martin, Raquel Welch, George Kennedy, Andrew Prine, Will Geer a ďalší.

Pýcha a predsudok (6.7.2011, 23:15, Markíza)

Pýcha a predsudok Anglicko, koniec 18. storočia. Matka vychováva svojich päť dcér podľa zásady, že žena môže byť šťastná iba vtedy, keď sa bohato vydá. Kým ostatné sestry sa toho držia, jedine Elizabeth ju zaryto odmieta. Do blízkeho zámku sa presťahuje slobodný pán Bingley a najstaršia Jane sa doňho okamžite zamiluje. Ani mladšia Elizabeth neujde mužskému záujmu…

Veľká Británia, Francúzsko, 2005, 127 min., réžia: Joe Wright, hrajú: Keira Knightley, Matthew MacFadyen, Donald Sutherland, Talulah Riley, Rosamund Pike a ďalší.

Bostonský prípad (7.7.2011, 22:15, JOJ Plus)

Bostonský prípadŠesťdesiate roky minulého storočia vošli do dejín Bostonu ako obdobie pôsobenia nebezpečného masového vraha. Zameriaval sa na osamelé ženy, ktoré zabíjal uškrtením. Vyšetrovatelia boli zúfalí, keďže vrah po sebe nezanechával žiadne stopy a oni sa tak nemali čoho chytiť. A hoci sa do prípadu zapojila aj FBI, poslednou nádejou sa stal až jasnovidec.

USA, 1968, 116 min., réžia: Richard Fleischer, hrajú: Tony Curtis, Henry Fonda, George Kennedy, Mike Kellin, Hurd Hatfield a ďalší.

Spy Game (8.7.2011, 00:30, Markíza)

Spy Game Agent CIA Nathan Muir je posledný deň v službe. Približne v tom čase prebieha prísne tajná misia. Tá sa nevydarí a jedného z jeho podriadených zajmú. Čaká ho trest smrti. CIA sa do toho nechce miešať, pretože by tým mohla spôsobiť medzinárodný incident. Nathan je tak jediný, kto ho môže zachrániť. Má na to len 24 hodín.

USA, GB, 2001, 126 min., réžia: Tony Scott, hrajú: Robert Redford, Brad Pitt, Catherine McCormack a ďalší.