Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | February 22, 2019

Scroll to top

Top

Storočné bábkové príbehy v Grassalkovichovej záhrade celé leto

| On 29, Jún 2011

Bratislava. - Do Bratislavy prišlo Slovenské marionetové divadlo a svoje šapitó si postavilo v Grassalkovichovej záhrade Prezidentského paláca, kde bude hrávať od 5. júla až do 28. augusta pre všetkých, ktorí majú radi klasické bábkové divadlo, komické príbehy či historické legendy.

Slovenské marionetové divadlo obnovuje tradíciu historického bábkového divadla, ktoré hrávali po štyri storočia európski komedianti a nadväzuje na túto tradíciu aj tým, že hrá s bábkami so zbierky posledného tradičného bábkara Antona Anderleho.

Slovenské marionetové divadlo je prejav úcty starým bábkarským majstrom a tejto krásnej tradícii. Je jej oživením, vykročením bábok z múrov múzeí k veľkým i malým divákom. V Slovenskom marionetovom divadle ožili historické storočné bábky a zahrajú detskému divákovi aj celej rodine staré príbehy plné vtipu, ľudovej múdrosti, dobrodružstva i romantiky. Milovníci tradičných bábkových hier a starožitných bábok uvidia legendárnu drámu Johanes Faust o stredovekom učencovi, ktorý svoju dušu upísal peklu, najmenším divákom je určená exotická komédia Gašparko putuje do Turecka a posledným titulom, ktorý Slovenské marionetové divadlo toto leto uvádza, je príbeh o zrade a pomste Trúchlohra o svätej Genovefe, v ktorom sa slávny hrdina Gašparko predstaví v doposiaľ neznámej polohe.

Slovenské marionetové divadlo hrá svoje storočné bábkové show od stredy až do nedele celé leto v Grassalkovichovej záhrade v Bratislave a predstavenia začínajú vždy o 17:30 a 19:30. Teší sa na vás náš malý Gašparko!

Generálnym partnerom Slovenského marionetového divadla je Poštová banka. Projekt bol spolufinancovaný z dotácie Ministerstva kultúry Slovenksej republiky.