Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | October 15, 2018

Scroll to top

Top

U102 & Letná výstava 2011

| On 28, Jún 2011

Bratislava. - Krokus Galéria & Priestor PS v Bratislave vo štvrtok 30. 6. 2011 predstavia verejnosti dve nové výstavy a to U102, ktorá potrvá do 7. júla 2011 a druhú s príznačným názvom Letná výstava 2011 trvajúca do 29.7.2011. Otvorené dvere do výstavných priestorov sú tiež takpovediac letné od 14:00 do 18:00.

Letná výstava

Letná výstava je výberom z aktuálnej tvorby Lucie Dovičákovej, Jany Farmanovej, Iny Loitzl, Martina Melicherčíka, Rastislava Podobu a Erika Šilleho. Autorky a autori galérie sa na nej predstavia dielami z posledného obdobia, v ktorých rozvíjajú témy príznačné pre ich umelecký program. Výstava potrvá do 29. júla.

U102

U102 nie je ani linka metra či názov hudobného klubu, ale nový formát galérie Krokus, letná predajná výstava kvalitného súčasného umenia za jednotnú dostupnú cenu – 102 eur. Ide o kurátorský výber približne dvadsiatky autorov a autoriek, ktorí patria k nádejným talentom súčasnej výtvarnej scény alebo sú na nej už zavedenými menami.

Kvalitu diel garantujú prizvaní odborníci, ktorí sa profesionálne venujú mapovaniu súčasného vizuálneho umenia: Silvia Čúzyová, kurátorka a riaditeľka Galérie Medium v Bratislave, Norbert Lacko, pedagóg z Katedry teórie a dejín umenia na VŠVU v Bratislave, Omar Mirza, kurátor Nitrianskej Galérie a výtvarný publicista a Gabriela Kisová, kurátorka a manažérka Galérie Krokus.

U102 dáva umelcom a zberateľom počas siedmich dní možnosť postupného spoznávania sa. Formát je vstupnou bránou do sveta súčasného umenia pre všetkých, ktorí koketujú s myšlienkou budovania vlastnej zbierky a chcú začať s prehľadom. Prioritou nie sú veľké a mnohým nedostupné investície do umeleckých diel, ale menšie kroky k rozširovaniu komunity milovníkov originálneho umenia. Prvá kúpa výtvarného diela tak môže viesť k dlhodobému sledovaniu tvorby vybranej autorky alebo autora.

Vystavujúci autori a autorky: Dávid Baffi, Katarína Caková, Palo Čejka, Mária Čorejová, Martin Derner, Lucia Dovičáková, Matej Fabian, Jana Farmanová, Zuzana Flimelová, Katarína Janečková, Ina Loitzl, Katarína Macurová, Matúš Maťátko, Martin Melicherčík, Robert Mitringer, Igor Ondruš, Rastislav Podhorský, Rastislav Podoba, Juraj Púchovský Zuzana Sabová, Peter Sulo, Martin Ševčovič, Erik Šille.

Médiá: kresba, maľba, grafika, koláž, objekt a iné.

U102 potrvá od piatku 1. júla do štvrtka 7. júla 2011, tentoraz mimoriadne aj v sobotu 2. júla od 14.00 do 18.00, online-katalóg si budete môcť stiahnuť na webovej stránke galérie www.krokusgaleria.sk, diela budú v predaji do 31. júla 2011.

Pôvodný text: Galéria Krokus