Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | November 20, 2018

Scroll to top

Top

Aj Butch Cassidy a Sundance Kid už vedia, že zločin sa nevypláca (Televízne tipy)

Aj Butch Cassidy a Sundance Kid už vedia, že zločin sa nevypláca (Televízne tipy)

| On 25, Jún 2011

Program od soboty 25.6. do piatka 1.7.2011.

Ten športový život (25. 6. 2011, 22:05, Dvojka)

Ten športový životKeď sa baník Frank stane úspešným hráčom ragby, život sa mu úplne zmení. Pozitívny vývoj v kariére však nie vždy znamená aj rovnaký trend v súkromnom živote. Hoci má pomer so svojou domácou, ona voči nemu nič necíti. Impulzívnosť hlavného hrdinu nakoniec spôsobí tragický rozchod. Snímka, nominovaná na dva Oscary, je adaptáciou románu Davida Storeya. Richard Harris navyše získal na MFF v Cannes cenu za najlepší mužský herecký výkon.

GB, 1963, 134 min., réžia: Lindsay Anderson, hrajú: Rachel Roberts, Richard Harris, Alan Badel, William Hartnell a ďalší.

Thelma a Louise (26. 6. 2011, 22:30, JOJ Plus)

Thelma a LouiseDve ženy, jedna cesta. Thelma síce pôsobí ako spokojná manželka, vo vnútri ale pociťuje silnejúcu túžbu po zmene. Rovnako ako Louise, ktorá má problémy s priateľom. Vyrážajú spolu na víkendový výlet, aby opäť pocítili slobodu. Všetko sa zmení v okamihu, keď sa Thelmu pokúsia znásilniť. Jej kamarátka po prudkej hádke páchateľa zastrelí. V panike sa vydajú na neznámu cestu do Mexika. Film získal Oscara za scenár.

USA, Francúzsko, 1991, 129 min., réžia: Ridley Scott, hrajú: Geena Davis, Susan Sarandon, Harvey Keitel a ďalší.

Neviditeľné deti (27.6.2011, 22:00, Dvojka)

Neviditeľné detiDetský svet môže byť čarovný, citlivý, krehký… a krutý. Vo svete žije 300 miliónov hladujúcich detí a mladistvých. Približne 100 miliónov vôbec nenavštevovalo školu. Významní režiséri nám ponúkajú sedem príbehov z rôznych častí našej planéty. Sledujte, ako sa s touto tematikou popasovali John Woo, Ridley a Jordan Scott, Spike Lee, Stefano Veneruso, Katia Lund, Mehdi Charef a Emir Kusturica.

USA, Taliansko, Francúzsko, 2005, 116 min., réžia: viacero tvorcov, hrajú: Hannah Hodson, Andre Royo, Rosie Perez, Damaris Edwards, Francisco Anawake, David Thewlis a ďalší.

Tip týždňa

Butch Cassidy a Sundance Kid (28. 6. 2011, 20:00, JOJ Plus)

Butch Cassidy a Sundance KidPrepadnúť vlak dvakrát za sebou sa nemusí oplatiť. Butch, vodca známeho gangu, a Sundance, neuveriteľne rýchly strelec, sa o to pokúsia. Hoci majú dobrý plán, napokon musia čeliť stopárom a lovcom ľudí na čele s nebezpečným Joeom Leforsom. Rozhodnú sa utiecť do Bolívie. Nájdu tu vytúžený pokoj? Toto kultové dielo by ste si rozhodne nemali nechať ujsť.

USA, 1969, 106 min., réžia: George Roy Hill, hrajú: Robert Redford, Paul Newman, Katharine Ross a ďalší.

 

Božská Ema (29. 6. 2011, 21:55, ČT 1)

Božská EmaSlávna česká dramatická speváčka Ema Destinnová už ôsmu sezónu pôsobí na javiskách rôznych amerických divadiel. Množstvo významných osobností jej vyjadruje svoj obdiv, no ona túži po návrate domov. Doba nie je tomuto zámeru príliš naklonená, keďže v Európe práve zúri prvá svetová vojna. Napriek odhováraniu zo strany priateľov a známych sa rozhodne odcestovať do milovanej Prahy…

ČR, SR, 1979, 109 min., réžia: Jiří Krejčík, hrajú: Božidara Turzonovová, Juraj Kukura, Jiří Adamíra, Miloš Kopecký a ďalší.

Chameleón (30. 6. 2011, 00:30, ČT 2)

ChameleónLáska dokáže poraziť aj nekalé úmysly. Gábor a Tibor sú priatelia, živiaci sa upratovaním. Teda, navonok. V skutočnosti sú to nefalšovaní podvodníci. Gábor je špecialistom na zvádzanie osamelých žien, ktorým dokáže veľmi rýchlo vyprázdniť účet. Jeho ďalšou obeťou je sympatická baletka Hanna. City mu ale poriadne skomplikujú situáciu.

Maďarsko, 2008, 108 min., réžia: Krisztina Goda, hrajú: Sándor Csányi, Ervin Nagy, Gabriella Hámori, Zsolt Trill, János Kulka a ďalší.

Skřivánci na niti (1. 7. 2011, 00:40, JOJ Plus)

Skřivánci na nitiPäťdesiate roky 20. storočia predstavujú temnú stránku histórie Československa. Práve do tohto obdobia je zasadený dej snímky, nakrútenej na motívy poviedkovej knihy Bohumila Hrabala. Ocitáme sa v kladenských oceliarňach, kam posielali na brigádu tzv. politických previnilcov. Život tu prinášal množstvo paradoxných, niekedy groteskných, inokedy lyrických situácií.

ČR, 1969, 90 min., réžia: Jiří Menzel, hrajú: Rudolf Hrušínský, Václav Neckář, Jitka Zelenohorská, Vladimír Ptáček a ďalší.