Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | February 15, 2019

Scroll to top

Top

Nový a šťavnatý – Grape festival (Festivalový sprievodca)

Nový a šťavnatý – Grape festival (Festivalový sprievodca)

| On 24, Jún 2011

Čo je nové, to je dobré. Jeden čas to platilo až príliš a v súčasnosti sa akoby vytrácala dôvera voči neznámym veciam. Ľudia sa boja skúšať nové veci a radšej zostávajú pri zaručených osvedčených metódach a postupoch. A pritom nič neobohatí človeka viac, ako dobrá skúsenosť z nepredvídanej situácie. Rovnako to bolo v minulé leto, keď mnohí rozmýšľali, či ísť na nový festival pri Piešťanoch, alebo stačí Pohoda. Minuloroční účastníci veru nebanujú. Predstavujeme Grape festival.

Grape festival

Názov: Grape festival.

Dátum konania: 12. – 13. 8. 2011.

Miesto: Letisko Trenčín Piešťany.

Vzdialenosť od Bratislavy: 90 km (1 hodina autom).

Lístky: 2-dňový 29 eur.

Krátko z histórie: Keďže minulý rok prebehol len prvý ročník, je ešte skoro písať o jeho dejinách. Ak sa niekto pred dvomi rokmi pýtal, či je na Slovensku miesto pre ďalší festival, Grape podal jasnú odpoveď. Šesťtisíc ľudí presvedčilo organizátorov, že vybrali dobré kapely a zároveň vyjadrili dopyt, ktorý nie je úplne nasýtený, čo možno ktosi predpokladal. Pri pohľade na line-up sa javí ďalší skvelý ročník veľmi čerstvej akcie a čas ukáže, ako s preukázanou dôverou naložia organizátori.

V minulosti vystúpili: Röyksopp, The Subways, Parov Stelar, Bez ladu a skladu, Ecstasy of St. Theresa, PPE, Midi Lidi, Sounds Like This, Noisecut.

Odporúčame vidieť v 2011: Interpol, The Wombats, B-Complex, DVA, Kazety, Para, Youcoco.

Jednou vetou: Nový hráč na festivalovom poli s veľkým potenciálom.

Oficiálny web.