Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | February 15, 2019

Scroll to top

Top

Bon Iver s novým singlom aj albumom (Nové hudobné videoklipy)

Bon Iver s novým singlom aj albumom (Nové hudobné videoklipy)

| On 23, Jún 2011

Po dvoch týždňoch sú tu opäť nové hudobné videoklipy. Tentokrát stojí v strede našej pozornosti singel Calgary od kapely Bon Iver, ktorá v týchto dňoch vydáva svoj druhý album. Pieseň s klipom sú výborné, uvidíme aká bude celá platňa. Okrem toho si môžete pozrieť a popočúvať novinku Foo Fighters alebo nazrieť do súkromia členov Belle and Sebastian. Kanadu zastupuje Broken Social Scene s mierne násilným videom, Best Coast pokračujú v mačacej mánii a predstavíme ďalšieho člena Odd Future. Na záver príjemné prekvapenie v podobe novej skladby od Radiohead.

Foo Fighters – Walk (2. 6. 2011)

Americkí rockeri z Foo Fighters vydali tento rok po dlhom čase nový album. Treba povedať, že sláva ich posunula na popredné priečky, ale žiaľ to malo vplyv aj na ich tvorbu. Druhý singel z Wasting Light je mierne vlažný. Ako trefne podotkol pri počúvaní kamarát, znie to ako Nickelback. Už záleží len na vás či vám to vyhovuje, alebo by ste radšej počúvali niečo originálnejšie. Avšak video sa im naozaj podarilo.

Belle and Sebastian – Come on Sister (8. 6. 2011)

Poznáte indie-popovú skupinu Belle and Sebastian, sedemčlennú zostavu z Glasgowa na čele so spevákom Stuart Murdochom? Nasledovný klip k piesni Come on Sister z posledného albumu Write About Love približuje, ako vyzerá bežný pracovný deň členov kapely, keď práve nekoncertujú.

Broken Social Scene – Sweetest Kill (9. 6. 2011)

Kanaďania Broken Social Scene boli s platňou Forgiveness Rock Record nominovaný na prestížnu Polaris Music Prize. Ďalším singlom, ku ktorému natočili video je Sweetest Kill. Sú známi kontroverznými klipmi a teraz to potvrdzujú opäť.

Best Coast – Gone Again (10. 6. 2011)

http://www.youtube.com/watch?v=vOxUBxqnA8w

Indie-rockové trio Best Coast z Kalifornie vydalo pred rokom úspešný debut. V súčasnosti sa pripomínajú klipom k piesni Gone Again. Po prezretí klipu mi napadli dve veci. Čo majú s mačkami (viď predchádzajúci klip)? A po druhé, dobrý nápad ako vykonať sladkú popravu!

Bon Iver – Calgary (14. 6. 2011)

Po prelomovom For Emma, Forever Ago prichádza Bon Iver s novým singlom a novým eponymovým albumom. Hudobná pýcha amerického Wisconsinu sa znovu pokúša dobyť rebríčky a ponúka poslucháčom ďalšiu dávku skvelej produkcie v podobnom duchu, ako naposledy.

 

Frank Ocean – Novacane (16. 6. 2011)

http://www.youtube.com/watch?v=dipDt8_O7zU

Frank Ocean je ďalším členom čoraz úspešnejšej a známejšej formácie hip-hoperov Odd Future. Začiatkom roka mu vyšlo EP s názvom Nostalgia, Ultra. Veľmi príjemné R&B, ktoré predvádza v piesni Novacane môžete počuť v celom jeho sólovom počine.

Radiohead – Staircase (20. 6. 2011)

Zdá sa, že britská superkapela Radiohead sa rozbehla a fanúšikovia môžu, snáď čoskoro, očakávať ďalšie nové piesne. Indíciou je popis k čerstvej skladbe Staircase nahrávanej pre projekt From the Basement, kde bubeník Phillip Selway píše o pripravovanom výstupe z ich “session“.