Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | January 19, 2019

Scroll to top

Top

Sviatok folklóru pod Spišským hradom

| On 22, Jún 2011

XXXIX. Spišské folklórne slávnosti

Milovníkov ľudového spevu, tancov a zvykov pozývame na Spišský salaš v Spišskom Podhradí na tradičný folklórny festival, ktorý sa uskutoční v dňoch 25.-26. júna 2011, na ktorom vystúpia účinkujúci všetkých vekových kategórií.

Spišské osvetové stredisko v Spišskom Podhradí, na Spišskom salaši organizuje toto podujatie už 39 rokov.

Spišské folklórne slávnosti

Tento festival folklóru na Spiši, ktorý sa koná v prekrásnom prírodnom a na históriu prebohatom prostredí, zaradenom pre svoju jedinečnosť do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO, každoročne prináša jeho návštevníkom neopakovateľné umelecké bohatstvo kultúrneho dedičstva našich predkov. Klenotnica autentického folklóru v podaní dedinských folklórnych skupín Spiša je doplňovaná hosťujúcimi súbormi nielen zo Slovenska, ale aj zo zahraničia. Takto koncipovaným programom si folklórne slávnosti získali v širokom okolí dobrú povesť a každoročne sa na “púť za folklórom a kultúrnym oddychom” vydávajú tisícky občanov nielen spišského regiónu.

Je to nadregionálny folklórny festival domácich a zahraničných folklórnych kolektívov a detí s ukážkami ľudových remesiel, predajom remeselníckych výrobkov a zapojením verejnosti do plánov kultúrnych a gastronomických aktivít. Spišské folklórne slávnosti svojou úrovňou – umeleckou, spoločenskou i organizačnou potvrdili, že patria medzi významné folklórne festivaly v oblasti ľudovej kultúry na Strednom a Dolnom Spiši. Hlavný program festivalu bude prebiehať v prírodnom amfiteátri pod Spišským hradom.

Kontakt: Spišské osvetové stredisko v Spišskej Novej Vsi, www.osvetasnv.sk