Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | June 23, 2018

Scroll to top

Top

Art Film Fest odštartoval s Emirom Kusturicom a Jánosom Bánom v hlavných úlohách

| On 21, Jún 2011

Devätnásty ročník Art Film Festu v Trenčianskych Tepliciach a v Trenčíne sa začal. Filmový maratón odštartoval piatkovým slávnostným ceremoniálom, na ktorom zažiarili vtipkujúci maďarský herec János Bán, predstaviteľ povestného Otíka z kultového filmu Vesničko má středisková, a svetoznámy režisér Emir Kusturica, ktorý si prevzal cenu Zlatá kamera

,,Když vidím, jak dlouho žije pan Otakar Vávra, tak musím doufat, že je to cena za první polovinu života,” povedal na galavečere po česky Kusturica, ktorý študoval na pražskej FAMU práve u profesora Vávru.

Viceprezident Art Film Festu Peter Hledík privítal Kusturicu s tvrdením, že je to preňho za devätnásť rokov trvania festivalu najvýznamnejší nositeľ ocenenia Zlatá kamera.

,,Budu vedle mnohých známých lidí,” povedal do telefónu český herec Zdeněk Svěrák, ktorý si na Art Film Feste prebral v nedeľu 19. júna cenu Hercova misia. V piatok večer hral ešte v Prahe v divadle, na otvorenie festivalu preto mohol „prísť“ iba z dokrútky.

Do festivalových kín v Trenčianskych Tepliciach a Trenčíne prinesie Art Film Fest do konca festivalu 25. júna 194 snímok z 53 krajín sveta, z ktorých 110 bude dlhometrážnych, 3 stredometrážne a 81 krátkych.

___________________________________________________________________________

Art Film Fest 2011 – 19. Medzinárodný filmový festival Trenčianske Teplice/Trenčín je realizovaný s finančnou podporou Audiovizuálneho fondu.

Organizátori: ART FILM, n.o., FORZA, a.s.

Spoluorganizátori: Mesto Trenčianske Teplice, Kúpele Trenčianske Teplice