Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | November 20, 2018

Scroll to top

Top

Fest Anča sa (už) predáva

| On 20, Jún 2011

Žilina, Fest Anča. – V tomto ročníku máte po prvý raz možnosť zakúpiť si lístky na Fest Anča, ktorý sa koná 1. – 3. júla 2011 v Žiline,na Stanici Žilina-Záriečie v predpredaji cez www.tixy.sk. Fest Anča sa uskutoční nielen na Stanici Žilina-Záriečie, ale tiež v Mestskom divadle Žilina a v Multikine City Cinemas v OC Mirage v Žiline.V modernom multikine sa nachádzajú štyri klimatizované kinosály, so super obrazom a zvukom, pohodlným sedením. Je tam bezbariérový prístup.

Ochutnávka:

Chico and Rita

Chico and Rita mal svetovú premiéru na konci roku 2010 a na Slovenksu sa prvý krát predstaví práve na festivale Fest Anča. Film rozpráva o dvoch mladých hudoníkoch, ktorí sa do seba zamilujú. Chico and Rita pochádzajú z Kuby, odkiaľ odchádzajú za svojou hudobnoukariérou do USA. Osud im však hádže pod nohy prekážky a tak je ich vzťah naplnený zármutkom a utrpením. Inšpirovaný je latinskými baladami zvanými Bolero.

Tu nájdete trailer.

Lascars

Hip Hop vládne chudboným štvrtiam Paríža a v jeho rytmoch sa nesie aj Lascars. José a Tony sú hrdinami, ktorí sa pretĺkajú životom a sú rozhodne pripravení zodrať sa pri tvrdej práci. A tak sa dostávajú do šialených situácii. Prostoduchí hrdinovia si neberú pred ústa servítku a preto sa stretneme s množstvom ironických a zabavných dialógov. Film síce mapuje hip-hopovú komunitu, no nie je určený len pre ňu. Na svoje si príde každý divák, ktorý si chce pozrieť film, pri ktorom sa môže zasmiať a zároveň môže odísť z kina s uspokojením z kvalitného filmového zážitku.

Tu nájdete trailer.