Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | February 24, 2019

Scroll to top

Top

Tento týždeň nájdete útočisko v poslednom údolí (Televízne tipy)

Tento týždeň nájdete útočisko v poslednom údolí (Televízne tipy)

| On 18, Jún 2011

Program od soboty 18. 6. do piatka 24. 6. 2011.

Balada o vojakovi (18. 6. 2011, 21:50, Dvojka)

Balada o vojakoviMyslíte si, že obyčajná cesta domov vám nemôže zmeniť život? Omyl. Mladého Aľjošu vyznamenajú za vojnové hrdinstvo. Namiesto cenného kovu si radšej zvolí šesť dní dovolenky. Chce navštíviť matku a v rámci toho ešte aj opraviť strechu rodného domu. Vo vlaku stretáva sympatickú Šuru, do ktorej sa zamiluje. Okrem príjemných chvíľ ho ale čaká aj niekoľko bolestivých lekcií o živote.

Rusko, 1959, 89 min., réžia: Gregorij Čuchraj, hrajú: Vladimir Ivašov, Žana Prochorenko, Nikolaj Krjučkov, Yevgeni Urbansky a ďalší.

Kľúč (19. 6. 2011, 23:00, JOJ)

KľúčAk sa radi bojíte a v príbehoch vyhľadávate strašidelné predmety, tajomné rituály či sekty, ste na správnej adrese. V zapadnutom kúte Louisiany žijú starší manželia. Novej ošetrovateľke Caroline krátko po jej príchode darujú kľúč. Vďaka nemu nájde na povale skrytú miestnosť ukrývajúcu zvláštne tajomstvá. Typický hororový nádych snímke dodáva starý dom, jeho okolie aj zvyky oboch starčekov.

USA, 2005, 105 min., réžia: Iain Softley, hrajú: Kate Hudson, Gena Rowlands, John Hurt, Peter Sarsgaard a ďalší.

4 mesiace, 3 týždne a 2 dni (20. 6. 2011, 22:05, Dvojka)

4 mesiace, 3 týždne a 2 dni Počas Ceausescovho režimu bola interrupcia (respektíve abortus) postavená mimo zákona. Každý krok k jej vykonaniu sa teda rovnal zločinu. Máte možnosť sledovať krátku životnú etapu jedného mladého dievčaťa, skúšajúceho nájsť riešenie, ako ukončiť nechcené tehotenstvo. Spolu s kamarátkou napokon vyhľadá pomoc… Film získal Zlatú palmu na MFF v Cannes.

Rumunsko, Belgicko, 2007, 113 min., réžia: Cristian Mungiu, hrajú: Anamaria Marinca, Laura Vasiliu, Vlad Ivanov a ďalší.

Posledné údolie (21. 6. 2011, 20:05, ČT 2)

Posledné údolieČeská televízia ponúka veľa kvalitných diel. Preto sme sa popri hlavných slovenských staniciach rozhodli do našich tipov zaradiť aj jej program. Začíname hneď zostra, a to výbornou vojnovou drámou. Učenec Vogel hľadá útočisko v dedine, ktorej sa 30-ročná vojna nedotkla. Keďže ho sleduje malý vojenský oddiel s jasným cieľom, čoskoro bude musieť prijať dôležité rozhodnutie.

GB, USA, 1970, 125 min., réžia: James Clavell, hrajú: Michael Caine, Omar Sharif, Florinda Bolkan, Nigel Davenport, Per Oscarsson a ďalší.

Prípad Platfus (22. 6. 2011, 21:55, ČT 1)

Udržať si nervy na uzde je niekedy problém aj pre charakterného pedagóga. Jedného dňa bývalý učiteľ biológie Moutelík udrie na ulici chlapca z prominentnej rodiny. Dostáva sa pred súd, kde ho zastupuje mladá idealistická právnička. Napriek zjavnej nepriazni okolia sa snaží zachrániť česť svojho mandanta. Na koho strane bude napokon stáť spravodlivosť? Hoci ide o drámu, dej dopĺňajú aj komediálne prvky.

ČR, 1985, 102 min., réžia: František Filip, hrajú: Zuzana Bydžovská, Vlastimil Brodský, Ota Sklenčka, Jaromír Hanzlík a ďalší.

Pravá a ľavá ruka diabla (23. 6. 2011, 20:00, JOJ Plus)

Pravá a ľavá ruka diablaDo malého mestečka prichádza za svojím bratom Joe Trinity. Kvôli majstrovskému ovládaniu revolvera ho prezývajú Pravá ruka diabla. Súrodenec Bambino, logicky pomenovaný Ľavá ruka diabla, tu pôsobí ako falošný šerif. Očakáva komplicov, aby mu pomohli s pripravovanou lúpežou. Osud ich však oboch dostane na stranu zákona.

Taliansko, 1971, 109 min., réžia: Enzo Barboni, hrajú: Terence Hill, Bud Spencer, Farley Granger, Gisela Hahn, Dominic Barto a ďalší.

Predátor (24. 6. 2011, 22:00, JOJ)

PredátorAk vaši nepriatelia pochádzajú z iného sveta, máte dosť veľký problém. Svoje o tom vie aj major Schaefer, ktorého jednotku začne počas bežnej vojenskej akcie napádať hrôzostrašná príšera. Zisťuje, že proti nej je neúčinná nielen fyzická sila, ale aj najmodernejšia zbraň. Postupne prichádza o svojich vojakov a čas sa neúprosne kráti…

USA, 1987, 102 min., réžia: John McTiernan, hrajú: Arnold Schwarzenegger, Carl Weathers, Elpidia Carrillo, Bill Duke, Jesse Ventura a ďalší.