Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | December 10, 2018

Scroll to top

Top

Vanda Raýmanová na Fest Anči, v jej poslednom filme zaznel hlas zo Southparku

| On 10, Jún 2011

Vanda Raýmanová je absolventka animovanej tvorby na VŠMU v Bratislave. Narodila sa v Novej Bani vroku 1973 a po skončení štúdia v roku 1996 natočila krátky film O dvoch ľuďoch, ktorý sa premietal namnohých filmových festivaloch. Jej posledný film Kto je tam? je určený detskému divákovi a toho rokuho uvidíte v detskej a taktiež v slovenskej sekcii.

Tvoj film Kto je tam? zbiera ocenenia po celom svete. Kde všade už bol?

Zatiaľ bol na New York International Children’s Film Festivale v USA, na Animabasauri-Animabasque v Bilbao v Španielsku a na Medzinárodnom festivale detských filmov v Lucknow v Indii. Aktuálne je vybraný na kórejský festival SICAF v Soule, taliansky River Film Festival v Padove, poľský Lubuskie Film Summer 2011 v Lagowe.

V anglickej verzii filmu zaznie hlas Mony Marshall* (v slovenskej je to Petra Polnišová). Ako sa vám podarilo zohnať herečku tohto formátu?

Originálna verzia je v angličtine a keďže sme film nechceli zaťažiť nejakým lokálnym prízvukom, rozhodli sme sa osloviť nášho kamaráta Petra Veverku, ktorý žije v L. A. Ponúkol nám svoju kamarátku Monu ako odborníčku, ktorá nám pomôže s voice castingom. Keď som zistila, o koho ide, nechcela som robiť casting, ale chcela som počuť, ako by to znelo, keby obe postavy nahovorila práve ona. Bola skvelá a za to, čo urobila pre pár bláznov zo Slovenska, som jej mimoriadne vďačná.

Aký bude tvoj ďalší film, resp. čo teraz plánuješ?

Krátky animovaný film pre deti bez akýchkoľvek didaktických úmyslov. Taká dynamická hudobno-animačná arkádovka.

Najšialenejšia vec, akú si za posledné obdobie videla? :)

Pedro and Frankensheep, režisér: The Brothers McLeod

* Hollywoodska dabingová herečka, okrem iného dabovala postavy vseriáloch Southpark, filmoch Monsters a. s., Spirited Away či v najnovšej disneyovke Na vlásku.

 

Pôvodný text: Fest Anča