Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | February 24, 2019

Scroll to top

Top

Fest Anča už o tri týždne

| On 10, Jún 2011

Žilina, Stanica. - Fest Anča už pomaly kráča na Stanicu Žilina-Záriečie a chystá sa 1. až 3.júla 2011 opäť predstaviť množstvo animovaných filmov. Od videoklipov, detských filmov až po máličko šteklivé animáky s hviezdičkou pre dospelých, krátkych až po celovečerné, jednoducho bude to jedinečná možnosť vidieť všetko, čo sa čo i len trochu obtrelo o animáciu.

Nemenej napínavá bude i medzinárodná súťaž Anča Award, kde bude o priazeň trojčlennej medzinárodnej poroty, bude bojovať 28 snímkov zo 17krajín. Po prvýkrát bude udelená aj Anča Music Video Award za animovaný videoklip. Do tejto špeciálnej kategórie bolo vybraných 36 hudobných videíz 13 krajín.

Aby neostal ukrátený ani bežný návštevník festivalu, nachystala Fest Anča obľúbenú súťaž Animation Karaoke Battle. Stačí nazbierať dostatok odvahy, nebrať veci príliš vážne a podujať sa na živé sprevádzanie náhodne vybranej sekvencie z animovaného filmu. Je to príležitosť pre všetkých, ktorým vládne neskonalá potreba komentovať, hovoriť, opisovať a vymýšľať si. Aj keď je súťaž otvorená komukoľvek, počet účastníkov je obmedzený. Záujemcovia o účinkovanie v súťaži sa môžu prihlásiť na info@festanca.sk.

Domácim kutilom má Fest Anča v pláne ulahodiť workshopmi a dielňami, kde sa môžu čo im ruky ráčia kultivovať a zdokonaľovať. V špeciálnom vydaní Pecha Kucha Ancha sa zas dozviete, čo, kto, s kým ako, za čo a či vôbec. Po večeroch si môžete zahopsať na koncertoch kapely Kazety či The Autumnist a do úplného vybitia bateriek sa vyblázniť na žúroch sDisjockejmi, či DJom Emilee.

Pôvodný text: Fest Anča

Komentáre

  1. Veronika Klindová hovorí:

    Pecha Kucha Ancha bude dnes večer! http://www.stanica.sk/2011/06/09/pecha-kucha-night-zilina-volume-15/