Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

ArtBlog.sk – Hudba, Film, Divadlo, Literatúra | July 23, 2018

Scroll to top

Top

Tatranská galéria oslavuje 50 rokov existencie

| On 09, Jún 2011

Starý Smokovec, TG. – 50 rokov Tatranskej galérie si návštevníci môžu spolu s pamätníkmi pripomenúť Vo Vile Flóra v Starom Smokovci prostredníctvom výstavy s podnázvom Z archívu a depozitu I. Vo Vile Flóra návštevníkov čaká do 30. júla 2011 prehliadka olejomalieb zo zbierok Tatranskej galérie. Popri oslavách vznikol aj výročný katalóg 50 rokov Tatranskej galérie v Poprade.


Mesto Starý Smokovec je pre túto galériu významným míľnikom, keďže práve ono sa v roku 1960 stalo prvým sídlom galérie. Dnes sa nachádza v Poprade, kde jej činnosť možno sledovať vo výstavnej sieni na Alžbetinej ulici, v bývalej parnej elektrárni na Hviezdoslavovej ulici a v spomínanej výstavnej sieni Vila Flóra v Starom Smokovci. Neobmedzuje sa však len na tieto priestory a záujemcovia sa s jej aktivitami môžu stretnúť aj v iných kultúrnych inštitúciách podtatranského regiónu.

V zaujímavom priestore Elektráreň Tatranskej glérie na Hviezdoslavovej 12 v Poprade budú od soboty sprístupnené dve ďalšie výstavy. Pôjde o Trienále umenia knihy Martin a Ikony bytia.

Plagáty: Tatranská galéria v Poprade